Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Le-ai adus bani la buget, in fiecare an cumparand cate un Logan, s-au gandit sa iti dea reducere

    Comment


    • Originally posted by jonnie007 View Post
      Lighean 1.2 benzina, 133g la emisii. Nu stiu cum de a iesit 388 de lei, dar nu ma deranjeaza.


      Sent from mobile
      Asta e discriminare. Du-te cu banii peste ei, sa-ti ia si ie la fel.[emoji1]

      Comment


      • Originally posted by jonnie007 View Post
        Lighean 1.2 benzina, 133g la emisii. Nu stiu cum de a iesit 388 de lei, dar nu ma deranjeaza.


        Sent from mobile
        Vezi ce scrie pe decizie, se poate sa fi gresit motorul, si sa nu poti sa înmatriculezi la politie.

        Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk
        Last edited by emilnicu; 17 August 2016, 17:49.

        Comment


        • La politie trebuie sa duci dovada ca ai platit si sa apari in sistem. Cat platesti e treaba anaf-ului.

          Comment


          • C o rect


            Sent from mobile
            Keep walking...

            Comment


            • eu la al meu 1.2 16V 75cp am 139g emisii si am platit 480. Jonnie nush cum ai scapat asa ieftin

              Comment


              • Îl taxează data viitoare, când va trebui sa vândă masina. Probabil au calculat alte emisii de CO2, față de 133 g cat ar trebui.

                Comment


                • Logan II 1,2 16v Euro5 : 137gCO2
                  Logan II 1,2 16v Euro6 : 130gCO2/ 133gCO2 dacă e Prestige cu R16
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • La mine in carte scrie 133g


                    Sent from mobile
                    Keep walking...

                    Comment


                    • * Logan II 1,2 16v Euro5 : 137gCO2 / 139gCO2 daca e SL10 cu jante pe 16"

                      Comment


                      • SL+ E6 133gCO2. Cu jante de 15, normal.

                        Comment


                        • Acum am vb la M. Nord pentru a da o noua comanda de 1.5 dci Prestige 90 cp, iar cei de acolo mi-au zis pana sa aduc aminte ca vreau motor cu 90 cp, confundand ca as dori benzina, ca NU SE MAI IAU comenzi de 0.9 90 cp., mai mai sa-mi zica ca nu o sa se mai fabrice. Concluzionez, ca simplu scenariu posibil, ca daca nu se vor mai lua comenzi (cica nu se vor mai onora) de 0.9, acesta va fi inlocuit la facelift de 1.2 TCE 100%. Dacia ar trebui sa vina in oferta ei cu un substituitor ptr. 0.9 tce, iar acesta va fi cel mai posibil 1.2 tce @ 100 sau cat or fi peste 100 cai putere.

                          Comment


                          • Suna bine 1.2 TCe, scapa de vibratiile de la 0.9 TCe. Oricum era clar ca nu renta sa aiba 2 motoare pe benzina turbo.

                            Comment


                            • Originally posted by darksun View Post
                              Suna bine 1.2 TCe, scapa de vibratiile de la 0.9 TCe. Oricum era clar ca nu renta sa aiba 2 motoare pe benzina turbo.
                              Daca eu vroiam sa dau comanda de 0.9 tce, NU MI-O LUA. Clar nu renta 2 motoare TCE si deci, DACIA asculta vocea clientului pentru caiputere-fagie si va veni in intampinarea doritorilor cu putere mai mare.

                              Comment


                              • Termenul de livrare ptr. Loganul Prestige 1.5 dci 90 cp cu s.pack si culoare metalizata pe care l-am comandat este pe data de 20 oct., dar M.Nord mi-au spus ca masina este in productie si va fi scoasa de pe linia de asamblare intre 28-30 septembrie, urmand ca in primele zile ale lui octombrie sa fie la ei in curte. Intrebarea este: de ce pe biletul de comanda scrie termen de livrare 20 oct, iar dealer-ul mi-a spus altceva. Este posibil sa mai prind si ceva resturi din programul Rabla? Dealerul zicea ca-s sanse mari, bineinteles, cu voucher procurat prin el. Care e procedura in cazul asta(achizitionarea voucherului prin dealer)? Imi miroase a non transparenta .... Dealerul m-a asigurat ca deja are actele ptr. rabla si asteapta ceva resturi de fonduri ca sa imi puna dosarul. Eu ar trebui sa achit voucherul (imi cere 2200 ron) inainte sa il bage in system. E correct sau ma astept la o teapa? M. Nord sunt seriosi cu chestii dintr-astea? Cica facem un process verbal de predare/primire bani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google