Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai zice ca D.A.E. 4,07%.
    Si e doar pentru 36 de luni.

    Comment


    • Masini generatie pe sfirsite, scapa de ele ca incepe fabricatia la L2 facelift (ph2) adica face reducere sa atenueze senzatia de teapa care o pot resimti cei care cumpara/platesc acum pentru un produs aproape expirat .

      Se numeste "reducere comerciala"
      Last edited by anton.dan; 21 September 2016, 08:11.

      Comment


      • Mai frate, eu SUNT multumit ca Dacia pentru un Logan Prestige 1.5 dci 90cp, la pretul de lista de 12968.32 (pret ce include varianta Prestige cu pack securite si culoare metalizata ca optionale), mi-a scazut pe loc 500 euro si, iata, ieri sunt sunat de dealer(M. Nord) care imi spune ca mai imi ofera 1100 euro (nu 1000 cu au zis cei de la M. Sud.). Deci o masina noua (am avut Opel Astra H 1.7 cdti cu 460000 km la bord) cu zero km sau mai bine zis cu km REALI, cu bunele si relele ei, o iau la un pret final de 11368.32 euro. Eu ma declar multumit pentru o masina de famile cu km 100% reali. Unchiul meu, care are peste 70 de ani a avut toata viata lui Dacia, masina cu care ma plimbam si eu impreuna cu el cand eram copil, are o zicala si citez din memorie (ii dau dreptate): " decat sa imi iau o masina secand hend si sa ii miros basinile aluia de la care mi-o iau, mai bine imi cumpar o masina noua".
        Last edited by mihaipiratu; 21 September 2016, 08:44.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Pai zice ca D.A.E. 4,07%.
          Si e doar pentru 36 de luni.
          Facut simulare pe 5 ani. Iese DAE aproape 7%. Un credit auto sau de consum deja este mai avantajos.
          Oferta suna bine doar in spot publicitar, in realitate e pur marketing si avantaj spre zero pentru client.
          Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

          Comment


          • denisz da...dar n-ai casco. Si daca faci un alt credit...si mai faci si casco separat...cam tot pe acolo ajungi

            Comment


            • Originally posted by mihaipiratu View Post
              " decat sa imi iau o masina secand hend si sa ii miros basinile aluia de la care mi-o iau, mai bine imi cumpar o masina noua".
              100% de acord cu bunicul tau. Si eu zic la fel. Dar cind apare in maxim 1 luna faceliftul sa dai banul azi nu as face asta, chit ca decit pentru ca fiind facelift 3-4 saptamini o sa intoarca lumea capul pe strada dupa tine, da, priceles !
              Oricum mia aia de euro a doua zi dupa cumparare ai pirdut-o de fapt pierzi 2-3 mii de a doua zi !

              Comment


              • anton.dan 2 mii pierzi in momentul in care ai semnat de receptie a masinii. Dar sincer...2000 euro merita pt o masina de care esti sigur ca are aia 4km pe bord (atat a avut masina mea).
                Iar daca faci mai mult de 15k km/an,...chiar nu merita sa iti iei sh. Adevarat...la sub 10k/an nu merita sa-ti iei masina noua.

                Comment


                • @anton.dan- vorba lui Torq: pentru cateva plastic inauntru si faruri de zi cu led care daca se prajesc trebuie sa schimbi tot blocul optic si claxon pe volan, eu spun ca nu se merita. Adica vrei mandrie, o platesti mai scump. Schimbarile vor veni cu preturi pe masura. Nicio marfa nu e gratis. Sa mai astept 2-3 saptamani, da, dar comanda trebuie sa o dai dupa 1 oct cand apare faceliftul, iar ca termen de livrare o sa ai sigur 2 luni, deci 2-3 saptamani se traduc prin inca 2 luni de asteptare. Eu nu am timpul asta pentru asteptare. Am nevoie de o a doua masina la mine in familie (prima e a sotiei). Eu sunt dependent de masina datorita serviciului. Locuiesc la circa 35 km de Bucuresti, am actele (bulletin, med de familie si etc) pe Bucuresti, unde locuiesc parintii mei si unchiul-nu tataia. Serviciul este la circa 4-5 km de casa mea. Sotia se duce de dimineata la scoala cu ala micu si apoi la serviciu iar eu la fel. De abia astept sa imi vina si reducerea si masina. Oricum, va voi face poze la myride si vedem ce o iesi.

                  Comment


                  • Da, eu urez de pe acum s-o stapinesti sanatos si s-o nimeresti buna sa te bucuri de drumuri bune nu de servisuri bune, cum o fi aia e, buna sa fie !

                    Comment


                    • Doamne ajuta!

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Iar daca faci mai mult de 15k km/an,...chiar nu merita sa iti iei sh. Adevarat...la sub 10k/an nu merita sa-ti iei masina noua.
                        Cu afirmatia asta nu pot fi de acord.
                        Avem 2 logan 1 si 2, cu care facem max 2000 km. pe an cu fiecare, asta fara a calcula concediile.
                        Sa fie clar, nu sunt sofer de duminica, dar locuiesc central, avem servicii centrale si nu avem neamuri la tara.
                        Dar, dac maine vreau sa plec 3000 km in concediu vreau sa am siguranta masinii noi, in stare perfecta, fara sa tremur ca pica ceva sau raman cine stie pe unde.

                        Comment


                        • De banii, aia care ii investesti in masina, stand degeaba, iti inchiriezi o masina pentru 10/20 zile pe an.

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            De banii, aia care ii investesti in masina, stand degeaba, iti inchiriezi o masina pentru 10/20 zile pe an.
                            Sper ca nu mie mi se adreseaza replica de mai sus pentru ca fac km, putini in oras.
                            Daca circul doar 5 km pe zi o fac pentru confortul meu, pe banii mei, nu am nevoie de consultanta financiara.
                            Offtopic, la Logan cred ca cea mai proasta piesa e singura pe care n-o poate repara Torqemada, mai precis piesa dintre scaun si volan.
                            O zi buna.

                            Comment


                            • Originally posted by mihaipiratu View Post
                              Mai frate, eu SUNT multumit ca Dacia pentru un Logan Prestige 1.5 dci 90cp, la pretul de lista de 12968.32 (pret ce include varianta Prestige cu pack securite si culoare metalizata ca optionale), mi-a scazut pe loc 500 euro si, iata, ieri sunt sunat de dealer(M. Nord) care imi spune ca mai imi ofera 1100 euro (nu 1000 cu au zis cei de la M. Sud.). Deci o masina noua (am avut Opel Astra H 1.7 cdti cu 460000 km la bord) cu zero km sau mai bine zis cu km REALI, cu bunele si relele ei, o iau la un pret final de 11368.32 euro. Eu ma declar multumit pentru o masina de famile cu km 100% reali. Unchiul meu, care are peste 70 de ani a avut toata viata lui Dacia, masina cu care ma plimbam si eu impreuna cu el cand eram copil, are o zicala si citez din memorie (ii dau dreptate): " decat sa imi iau o masina secand hend si sa ii miros basinile aluia de la care mi-o iau, mai bine imi cumpar o masina noua".
                              vai de mine mai baiatule, tocmai ti-ai pus in cap 10 milioane de romani iubitori de masina NEMTEASCA puternica, nu conteaza ca ala dinainte a avut psoriazis, tuberculoza, s-a ***** in masina etc etc... Important e numele de prestigiu si sa depasesti pe fraieri repede, sa le dai fumul ... Dacia e masina proasta si asa va ramane, nu are ce-i trebuie, nu e de romani si miile lor de autostrazi ...

                              Comment


                              • Mult ba nene 11-12000 euro pt un Logan.


                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google