Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate vor pune un benzinar SCE. Nu e teapa, stai liniștit, doar ca sunt puține și sunt scumpe pe piața. În 2013, am plătit 1500 ron pe voucher.

    Comment


    • Legat de termenul de livrare, Dacia și dealerul inclusiv își iau o marja de eroare pentru orice eventualitate, asa e la toate comenzile. La mine trebuia sa fie livrata pe la jumătatea lui august și mi-au livrat-o pe 22 iulie în condițiile în care i-am frecat eu la cap. Mașina era în curtea lor de pe 17 iulie.
      Legat de fonduri rable, e posibil sa mai fie ceva rămășite dar nu se poate ști, cred ca dacă au zis ca mai sunt mai sunt, știu ei ceva.
      Nu e teapa... mie mi-au cerut atunci 1500 de lei pentru tichet... dar pana la urma am luat rabla socrilor mei și am scăpat. După ce am adus toate actele rablei pe care o aveam mi-am luat banii de tichet înapoi. Legat de suma pe care ți-o cer pe tichet... sunt mârlani... știu ca nu mai sunt foarte multe fonduri și de asta au crescut prețul asa de mult.
      NU-ți fa griji, nu e teapa, doar ca îs mârlani ca iți cer asa de mult pe tichet.

      Comment


      • Am inteles. Deci dealerul mi-a zis ca masina va fi in primele zile ale lui octombrie la ei in curte. Si au mai zis ca vor sti cu 3 zile inainte de fondurile ptr. rabla. Le-am spus ca vreau ca masina sa imi iasa din curtea fabricii cu data de fabricatie saptamana 40(din aceasta saptamana de productie, Dacia va scoate numai facelifturi si ma incanta ideea de a prinde asa ceva), dar au zis ca voi pierde rabla.

        Comment


        • Originally posted by mihaipiratu View Post
          Termenul de livrare ptr. Loganul Prestige 1.5 dci 90 cp cu s.pack si culoare metalizata pe care l-am comandat este pe data de 20 oct., dar M.Nord mi-au spus ca masina este in productie si va fi scoasa de pe linia de asamblare intre 28-30 septembrie, urmand ca in primele zile ale lui octombrie sa fie la ei in curte. Intrebarea este: de ce pe biletul de comanda scrie termen de livrare 20 oct, iar dealer-ul mi-a spus altceva. Este posibil sa mai prind si ceva resturi din programul Rabla? Dealerul zicea ca-s sanse mari, bineinteles, cu voucher procurat prin el. Care e procedura in cazul asta(achizitionarea voucherului prin dealer)? Imi miroase a non transparenta .... Dealerul m-a asigurat ca deja are actele ptr. rabla si asteapta ceva resturi de fonduri ca sa imi puna dosarul. Eu ar trebui sa achit voucherul (imi cere 2200 ron) inainte sa il bage in system. E correct sau ma astept la o teapa? M. Nord sunt seriosi cu chestii dintr-astea? Cica facem un process verbal de predare/primire bani.
          Când ai comandat masina,? Eu am comandat pe 15 Iulie si am de asteptat pana dupa 20 Septembrie. Logan Prestige cu security pack .


          Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk

          Comment


          • Eu am comandat pe 28.06.2016 (Iunie) și am de așteptat până în Septembrie. Logan Prestige cu security pack. Tichet (voucherului ) achiziționat prin dealer 1500 lei. Plata avansului efectuată via internet banking și restul de plată îl fac integral via internet banking din cont BCR în cont BCR a celor de la dacia. Alba Iulia ! Primesc cam o data pe săptămâna telefon de la dealer ca au ceva mașini pe stoc dar cu lipsa dotări sau altă culoare! Eu rămân la varianta mea și aștept să vină ce am comandat!

            Comment


            • Mi-au cerut sa platesc avansul, si pe 2 August mi-a cerut sa platesc integral.

              Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk

              Comment


              • Am dat comanda de Prestige pe 14 iunie (configuratia mea nu a fost pe stoc si nici nu a aparut intre timp), cu termen de livrare a doua saptamana din septembrie. Luat tichet prin dealer, achitat 1800 lei abia dupa ce mi-a aratat agentul dosarul de REMAT complet si am primit un proces verbal de la el pentru banii primiti. Peste cateva zile m-a sunat sa-mi confirme ca rabla a fost radiata si e totul OK introdus in sistem.
                Acum asteptam masina, AMR 3-4 saptamani.

                PS: Nu stiu ce a mai ramas din fonduri, eu am ratat bugetul initial, dar am prins din transa suplimentara. Acum ar putea fi repartizate fondurile neconsumate de la electrice, de la Rabla Plus, catre Rabla normal, caci asa s-a intamplat anul trecut. Multa bafta la "vanat" tichete!
                Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

                Comment


                • Originally posted by emilnicu View Post
                  Când ai comandat masina,? Eu am comandat pe 15 Iulie si am de asteptat pana dupa 20 Septembrie. Logan Prestige cu security pack .


                  Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk
                  Parca pe 17 august am achitat avansul.

                  Originally posted by denisz View Post
                  Am dat comanda de Prestige pe 14 iunie (configuratia mea nu a fost pe stoc si nici nu a aparut intre timp), cu termen de livrare a doua saptamana din septembrie. Luat tichet prin dealer, achitat 1800 lei abia dupa ce mi-a aratat agentul dosarul de REMAT complet si am primit un proces verbal de la el pentru banii primiti. Peste cateva zile m-a sunat sa-mi confirme ca rabla a fost radiata si e totul OK introdus in sistem.
                  Acum asteptam masina, AMR 3-4 saptamani.

                  PS: Nu stiu ce a mai ramas din fonduri, eu am ratat bugetul initial, dar am prins din transa suplimentara. Acum ar putea fi repartizate fondurile neconsumate de la electrice, de la Rabla Plus, catre Rabla normal, caci asa s-a intamplat anul trecut. Multa bafta la "vanat" tichete!
                  Cam asa mi-a explicat si mie dealerul cu fondurile ramase.
                  Last edited by mihaipiratu; 22 August 2016, 16:17. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Am discutat cu duduile de la V.Clientului, iar dupa ce le-am dat VIN-ul masinii comandate, mi-au comunicat faptul ca masina va fi produsa pe data de 26 septembrie, urmand ca in zilele ramase pana la sfarsitul lunii septembrie, masina sa ajunga in Bucuresti, ulterior in curtea dealerului. AMR ~1 luna......yupiiii......a, mai mi-au zis ca faceliftul se va lansa la salonul auto de la Paris. Nu se mai iau comenzi nici de 1.5 dci 90 cp. Se asteapta un raspuns de la cei de la marketing.

                    Comment


                    • După 2 ani și aproape 10 luni, masina a parcurs 40000 km.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Da-i a 5-a ca s-a aprins becu' D

                        Comment


                        • N-are a 5-a, la el s-au terminat piesele intr-a patra ;)
                          Scuze de off topic.

                          Comment


                          • AMR 10 zile si iese din fabrica Loganelul meu prestige 1.5 dci 90 cp.

                            Comment


                            • Pe mine m-au anuntat astazi, luni soseste la reprezentanta, marti pot sa il iau. Logan prestige, 1.2

                              Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk
                              Last edited by emilnicu; 16 September 2016, 23:55.

                              Comment


                              • Dacia oferă la vânzare mașini cu dobânda 0% prin leasing, DAE 4,07%, avans 25%, perioada leasing-ului 36 de luni.
                                Descoperă toate ofertele de finanțare disponibile pentru modelul tău Dacia: credit (cu sau fără avans), leasing financiar sau operațional.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google