Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In bucuresti probabil 2 zile. Cam o zi dupa ce iese din fabrica ajunge pa trailer...de acolo X ore pana la destinatie... Dar...de regula dureaza cam o zi pt dealer sa pregateasca (practic, astazi ajunge, cel mai devreme pe maine o ridici...asta in cazul extrem de fericit)

    Comment


    • Eu ma gandeam ca pe vineri sau sambata sa o ridic.

      Comment


      • Dacă dealer-ul are chef sa ți-o dea imediat ce ajunge o vei lua mai devreme de vineri sâmbăta... la mine a ajuns pe 19 iulie și după o tona de insistente am luat-o pe 22 iulie... din cauze chefului pe care l-au avut sa o livreze...

        Comment


        • Masina mea a iesit din fabrica pe 10 septembrie, pe 15 septembrie era in Bucuresti, dar a mai durat doua zile lucratoare pana am putut sa o ridic (dealerul verifica masina + monteaza accesoriile suplimetare, daca este cazul).
          Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

          Comment


          • In seara asta am achitat restul de plata deoarece Dacia a operat in sistem si reducerea suplimentara de 1100 euro (deci am prins o reducere totala de 1600 euro fata de pretul de lista la care se mai adauga si 39 de euro pachetul legislativ obligatoriu). Am vb cu dealerul care mi-a confirmat ca doar o singura seara ramane la ei ptr. verificari. Nu am alte accesorii pe care sa mi le monteze. Maine masina va pleca de la Dacia si probabil va ajunge tot maine, sau, cel mai tarziu poimaine (miercuri). Joi ramane la dealer ptr. a o verifica, iar vineri as dori sa o ridic dupa amiaza. Sper sa va pot face poze la Myride undeva vineri seara sau sambata dupa ora 13.
            Daca-i bag eu o Metaxa si o cafea Davidoff, sa vedeti dupa aia cum vrea sa termine mai repede cu mine ;).
            Last edited by mihaipiratu; 26 September 2016, 18:51.

            Comment


            • Uite cine-i invata prost pe dealeri. Si pe urma ne plangem ca sunt nesimtiti si aroganti.

              Comment


              • Oricum interesul lui este să scape cât mai repede de mașina, nu e nevoie să-i dai nimic.

                Comment


                • Ma simt eu obligat la cate intrebari ii puneam zilnic...

                  Comment


                  • E "meseria" lui. Pentru asta ia banii pe care-i ia (si nu putini).
                    Mie imi pare rau ca nu i-am cerut "dealerului meu" banii inapoi, sa ma duc la altul. Am avut incredere ca fraierul.

                    Comment


                    • Eu l-am frecat la cap aproape zilnic....merita macar o cola rece...sa mi-o dea, nu sa I-o dau ))

                      Comment


                      • Originally posted by mihaipiratu View Post
                        Daca-i bag eu o Metaxa si o cafea Davidoff, sa vedeti dupa aia cum vrea sa termine mai repede cu mine ;).
                        Mai bine bagi tu o Metaxa si o friptura cu familia si prietenii.
                        sigpic

                        Comment


                        • Azi de dimineata VC mi-a comunicat ca masina a plecat spre dealer. Dealerul mi-a zis ca e posibil sa ajunga mai pe seara ca mai au masini comandate si s-ar putea sa vina o data cu ele. L-am intrebat via sms in jurul orei 18 daca a venit transportul. Nu mi-a raspuns baiatul cu care discutam, probabil plecase de la servici. Astept sa vedem daca maine de dimineata a venit transportul la dealer. Poate joi o ridic .

                          Comment


                          • Când o ridici "cască" ochii în căutarea zgârieturilor.
                            Cu o zi înaintea livrării preșurile costau 145 RON. Când m-am dus să ridic mașina, brusc, preșurile au devenit "gest comercial".
                            Ca o mică paranteză, mașina era parcată la umbră având geamurile coborâte. Oamenii mi-au arătat cum funcționează sistemul audio (împerecherea cu telefonul via bluetooth), cum se setează/resetează sistemul de măsurare a presiunii pneurilor, bla, bla, bla.
                            Seara, fiul meu îmi arată geamul dreapta fața zgâriat. Dar eu semnasem ca mașina a fost în regulă la livrare (cum spunea cineva pe aici: mirosul de nou are un efect devastator). Dar asta sa fie paguba mea...

                            Comment


                            • A mea a venit cu luneta deformata. Am asteptat o luna si jatate sa mi-o schimbe, este dupa mai multe telefoane la VC si unul la societatea care mi-a vândut masina.
                              sigpic

                              Comment


                              • Inca nu a ajuns. Ciudat. Ieri de dimineata VC imi spune ca a plecat din fabrica, dupa calculele mele ar fi trebuit sa ajunga, dar intortochiate sunt caile trailerului cu Dacii... . Dealerul imi spune ca de joia trecuta asteapta un Duster sa vina. E chiar atat de greu sa ajunga un transport de cateva ore? Inteleg ca mai sunt si alte masini de livrat dar cred ca toate dupa trailer vin impartite fie la dealeri in Bucuresti, fie la dealerul unde am facut comanda daca tot mi-a zis ca are mai multe masini de primit. Pana la urma cum e?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google