Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parerea ti-ai facut-o singur, cand te-ai dus si ai comandat masina. Oricum, iunie e bine. Septembrie nu prea este, dar e cererea mare pt 0.9.

    Comment


    • Te duci si cumperi alta masina, vezi ca si altii ofera discounturi consistente.

      Comment


      • Originally posted by Sfet View Post
        Bon de comanda 11.04, achitat avans in aceeasi zi, cu promisiunea de a fi livrata cel tarziu la inceputul lunii iunie. Termen livrare necunoscut oficial pana acum, neoficial 15 septembrie. Deci 5 luni. Reactia dealerului: nu va convine, veniti si va returnam banii. Pareri?
        Foarte ciudat ca ti-a dat termenul de livrare asa tarziu.

        Si eu am comanda in luna aprilie (tot pt 0.9 tce) pe 12. Initial mi-au spus sfarsitul lunii Iunie.

        A doua zi dupa ce s-au aprobat actele mi-a venit cu data updata: sfarsit de Iulie.

        Ce e sigur e sigur, sunt absolut penibili la livrarea comenziilor.

        Comment


        • Originally posted by Sfet View Post
          Bon de comanda 11.04, achitat avans in aceeasi zi, cu promisiunea de a fi livrata cel tarziu la inceputul lunii iunie. Termen livrare necunoscut oficial pana acum, neoficial 15 septembrie. Deci 5 luni. Reactia dealerului: nu va convine, veniti si va returnam banii. Pareri?
          Depinde pe ce ton a spus o dar ce poate sa faca dealerul in aceasta situatie?! Nu depinde de el.
          Suna la vocea clientului dar o vei primi mai devreme de septembrie.

          Comment


          • Am dat si eu acum rabla si acum incep goana cu radierea, etc.Stie cineva de unde o scot de la impozite in sectorul 2!?
            Glinka( Floreasca) sau Gara Obor?!
            Multumesc

            Comment


            • Eu pt sectorul 2 am fost la gara obor. Nu stiu daca s-a modificat ceva.

              Comment


              • Mersi mult! Am pus-o, la cum sunt cozile acolo!

                Comment


                • La Gara Obor, am fost si eu acolo. Am rezolvat si cu radierea la fisc si cu politia la maxim ora 12 (luat bon din timp la fisc stat pana la 10.30, trimis inainte tata la politie - venit randul la 12 cand am ajuns). La 13 am dus toate actele la dealer, masina e gata si livrata la dealer de fix o luna...ghici ce, nu pot achita diferenta de bani pentru ca masina nu e inca transferata scriptic la locatia dealerului si nu imi poate da un termen exact cand pot primi masina. Deci practic eu mi-am terminat treaba, mai ramane sa se miste si cei de la sediul lor cu actele necesare (storno avans..ceva de genul).

                  Am nevoie cat mai urgent de masina si azi mi-a dat de inteles ca nu imi poate da un termen de emitere a facturii pentru a putea plati suma de bani disponibila (60%+ discount si rabla, restul sumei mai trebuie sa ast aprobarea rci) , nu mai zic de faptul ca nu se stie cand voi ridica masina. Special am mers cu actele si am comandat de 2 luni sa fiu primul si sa o am cat mai repede insa se pare ca sunt multi si desi am fost primul cred trebuie sa astept sa ii termine pe toti de stornat+refacturat. Nu e asa usor sa imi iau concediu in perioada asta mai ales cand nu am o perioada cat de cat aproximativa.

                  Asteptam, numai ca eu nu prea mai am rabdare ) si cand ma gandesc iar la coada aia de la politie pe care va trebui sa o infrunt iar cand voi inmatricula masina imi vine sa innebunesc...

                  Comment


                  • La Obor unde ai fost?! Spre Gară( liceu), sau spre parc?!
                    Știu că sunt cozi in ambele locații, dar eu mă voi duce pe la ora 11, pt că nu prea mai este coadă! Apoi la poliție imi închipui cum este! La mine toată treaba trebuie să-o fac printre picături, in timpul jobului. Mașina este deja in curtea dealer-ului ( așa spunea el). Sper ca-n 2-3 zile să rezolv cu radierea și sper ca-n aceeași să-mi dea factura finală, ca să-i pot face un OP. Termenul la mine, de livrare, este peste 3 zile, dar se pare ..."relativ"

                    Comment


                    • La ala de langa parc....nu ala pe partea cu bulevardul. Poti merge la oricand, sub 2 ore nu scapi. Asa am stat si cand am mers sa scot fiscalul si acum la radiere. Vezi sa iti faci copie dupa cartea masinii si e un xerox care pt 26 ron parca iti face fisa aia de radiere in 3 exemplare necesara la politie (dactilografiata).
                      Ca un mic ghid pentru toti care beneficiaza de programul rabla:
                      -dupa casarea masinii se face o copie normala si una legalizata dupa certificatul de distrugere. Se merge la fisc prima oara.
                      La fisc trebuie cartea masinii in copie si original, carte identitate in copie si original, copia certificatului de distrugere si formularul de radiere completat.
                      Se merge la politie cu foaia data de fisc de scoatere de la impozit (arata ca o carte de inmatriculare), carte identitate copie si original, cartea masinii copie si original, talon original, numerele rablei daca nu doresc sa fie pastrate, fisa de radiere in 3 exemplare si formular de radiere din circulatie completat si nervi de otel.

                      Odata scapat si din calvarul asta cu certificatul de distrugere in copie legalizata si un certificat de distrugere (din cele 3) se merge ladealer si apoi se asteapta masina.

                      Sper sa fi fost de folos si sper sa nu fi uitat nimic.

                      Comment


                      • @ sfet : si eu ,cand am dat comanda pe 06.04. initial mi-au spus jumatatea lui iunie.Dupa achitarea avansului , s-a schimbat schimbarea : saptamana 3-9 iulie.
                        Tu daca te-ai inscris pe 11 , normal ar trebuii sa prinzi jumatatea lui iulie sau macar spre sfarsitul lunii...Asta in cazul in care nu te prinde concediul celor de la Dacia ,ptr ca in august fabrica este inchisa !

                        @gaby20045 : la dealer iti trebuie certificatul de distrugere in original si radierea !
                        Last edited by ladislau; 22 May 2017, 23:41.

                        Comment


                        • La dealer iti trebuie certificatul de distrugere in copie legalizata, crede-ma pe cuvânt ca stiu sigur asta, originalul ramane la politie. Radierea intradevar un exemplar din cele 3 de radiere ramane la politie, unul la dealer si unul la tine.

                          Comment


                          • Originally posted by Gaby20045 View Post
                            La ala de langa parc....nu ala pe partea cu bulevardul. Poti merge la oricand, sub 2 ore nu scapi. Asa am stat si cand am mers sa scot fiscalul si acum la radiere. Vezi sa iti faci copie dupa cartea masinii si e un xerox care pt 26 ron parca iti face fisa aia de radiere in 3 exemplare necesara la politie (dactilografiata).
                            Ca un mic ghid pentru toti care beneficiaza de programul rabla:
                            -dupa casarea masinii se face o copie normala si una legalizata dupa certificatul de distrugere. Se merge la fisc prima oara.
                            La fisc trebuie cartea masinii in copie si original, carte identitate in copie si original, copia certificatului de distrugere si formularul de radiere completat.
                            Se merge la politie cu foaia data de fisc de scoatere de la impozit (arata ca o carte de inmatriculare), carte identitate copie si original, cartea masinii copie si original, talon original, numerele rablei daca nu doresc sa fie pastrate, fisa de radiere in 3 exemplare si formular de radiere din circulatie completat si nervi de otel.

                            Odata scapat si din calvarul asta cu certificatul de distrugere in copie legalizata si un certificat de distrugere (din cele 3) se merge ladealer si apoi se asteapta masina.

                            Sper sa fi fost de folos si sper sa nu fi uitat nimic.
                            Mulțumim pt informații!
                            Am 2 exemplare originale ale certificatului de distrugere, iar formularele, toate, le-am descărcat de pe prefectura bucuresti.ro.
                            Știu cum sunt cozile pe acolo, dar eu sper să scap mai repede de 2 ore ( pt certificat am stat vreo 15-20 minute). Important este să am un pic de noroc și să găsesc un bon aruncat de vreunul care s-a supărat și-a plecat. Așa am rezolvat-o data trecută!
                            Eu sper ca dealerul să-mi dea factura repede (1-2 zile) după ce am dus toate actele la el. ... sau poate in aceeași zi!
                            PS: Nervi de oțel nu am găsit, dar in schimb am in portbagaj o bară de fier, cred că este bună și aia!
                            PPS:
                            Bara nu este pt scandal,ca să nu vă faceți idei, este pt blocarea roților unei motosăpătoare, nu folosesc obiecte contondente!
                            Last edited by Matyred; 23 May 2017, 00:47.

                            Comment


                            • Termen livrare 0.9 tce

                              Originally posted by Sfet View Post
                              Bon de comanda 11.04, achitat avans in aceeasi zi, cu promisiunea de a fi livrata cel tarziu la inceputul lunii iunie. Termen livrare necunoscut oficial pana acum, neoficial 15 septembrie. Deci 5 luni. Reactia dealerului: nu va convine, veniti si va returnam banii. Pareri?
                              La fel am patit si eu. Probabil comanda foarte mare sau cine stie ce altceva. Dar situatia e valabila pentru toti dealerii - am sunat si verificat. Eu am avut norocul sa gasesc pe stoc ce imi doream.
                              Good luck!

                              Comment


                              • Pe bonul de comanda, cu valoare de contract incheiat cu Renault Commercial Roumanie scrie, citez:
                                Termen de livrare: va fi comunicat IN SCRIS in maximum 20 de zile de la data intrarii primei plati in contul Renault. Pana astazi, eu nu am un termen comunicat oficial, desi au trecut mai bine de 40 de zile. Deja ma bate gandul sa le fac niste "glumite", pentru ca mi se pare o mare magarie sa dai termen de livrare inainte de contract 2 luni apoi sa te duci la 5. Tipic romanesc: de ce nu, daca se poate?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google