Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am montat un maat pe cheia masinii si m-a costat alarma 230 lei si montajul 90 lei, total 320 lei.
    Pana mai acum ceva vreme sustineau ca nu se poate monta decat alarma pe CAN, care era destul de scumpa, dar acum s-au mai gandit. Eu am intrebat la dacia si am cerut sa imi spuna in scris ce alarme se pot monta pe noul logan si in ce consta acea "agreere" de catre dacia a unor produse. Nu am primit nici astazi raspuns, si au trecut cam 7-8 luni.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Kojak View Post
      @Ipsy, foarte bine ai procedat, oricum isi scot astia (n.r. reprezentantele vanzari si servisare) partea la greu.
      Alte reduceri ai mai primit sau ceva gratuit?
      Mie nu mi-au dat moka nici macar niste amarate de presuri, nu mai vb de altceva. Nada.
      Am primit moka alarma (montajul il platesc eu )si presurile si are 6 luni casco gratuit, dar vreau sa scot si asigurarea moka pentru ca inca nu mi-au adus masina. Au zis ca azi la ora 15 vine la ei in parc si ca ma suna agentul..... tra la la la la....Nu a sunat. Stai sa vezi maine show!!! Masina am platit-o integral. Puteam sa scot mai multe dar mi-am adus aminte tardiv ca lucreaza cineva cunoscut acolo si.......nu am mai apelat. Conteaza foarte mult si agentul cu care discuti.
      Last edited by Ipsy; 24 September 2013, 21:24.

      Comment


      • Clar intre Meridian si Nesti ii aleg pe astia din urma.

        @Ipsy, ai scos cateva chestii de la ei. Bravo!
        Asa fii dur, da maine cu ei de pamant...fir-ar mama lor de hoti!
        Last edited by Kojak; 24 September 2013, 21:22.

        Comment


        • Eu am primit Moka cauciucuri de iarna, adica cam 800 lei valoare.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by MihaiiahiM View Post
            Eu am primit Moka cauciucuri de iarna, adica cam 800 lei valoare.
            E cea din poza? Bestiala!!!! Sa o stapanesti sanatos.
            Eu am luat bleu navi

            Comment


            • Da, masina este cea din poza si am cu ea 36000 km.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Ipsy View Post
                E cea din poza? Bestiala!!!! Sa o stapanesti sanatos.
                Eu am luat bleu navi
                ... si mai are putin si face km cati trenu D: ... sau o vinde ca sa fie si mai interesant ...
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Bai nene, nu-mi mai spuneti de-astea ca ma-negresc de ciuda

                  Serios acu', e bine ca au devenit mai maleabili si mai poti scoate cate ceva.
                  In anii de "boom" ai vanzarii de loganuri (2006-2007), se chitroseau pana si la ultimu' surub. Le-a prins bine criza asta si / sau vanzari mai slabe in Europa fata de anii trecuti.

                  Alte firme auto, tot in aceasi perioada "de boom" faceau discounturi serioase si in plus de asta inca mai puteai negocia cate ceva in final. Bine, si pretu' de catalog era altu' fata de logan, asta e clar.

                  Comment


                  • Originally posted by Ipsy View Post
                    Am primit moka alarma (montajul il platesc eu )si presurile si are 6 luni casco gratuit, dar vreau sa scot si asigurarea moka pentru ca inca nu mi-au adus masina. Au zis ca azi la ora 15 vine la ei in parc si ca ma suna agentul..... tra la la la la....Nu a sunat. Stai sa vezi maine show!!! Masina am platit-o integral. Puteam sa scot mai multe dar mi-am adus aminte tardiv ca lucreaza cineva cunoscut acolo si.......nu am mai apelat. Conteaza foarte mult si agentul cu care discuti.
                    Waaa...Chiar poti primi asemenea facilitati?? La alarma, nu sunt ei prosti sa ti-o dea free, isi scot cat de cat banii din montaj.

                    Comment


                    • Originally posted by M.FLORIN View Post
                      ... si mai are putin si face km cati trenu D: ... sau o vinde ca sa fie si mai interesant ...
                      Nu inteleg ce sa fie interesant? Ma gandesc sa o vand pentru ca ma incanta nitel noul mcv. Astept sa vad si noul duster in realitate. Plus ca am ajuns la concluzia ca este mai bine sa vand omului o masina care are, dau un exemplu, 3 ani, 90000km, si care este inca in garantie.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        Clar intre Meridian si Nesti ii aleg pe astia din urma.

                        @Ipsy, ai scos cateva chestii de la ei. Bravo!
                        Asa fii dur, da maine cu ei de pamant...fir-ar mama lor de hoti!


                        le ordoni ca atunci cand ridici masina sa fie cu fullu` facut!

                        la varianta acces dau si astia o sticla de suc ceva?
                        Last edited by jonnie007; 24 September 2013, 22:05.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Full pa dracu...daca-ti lasa 5 litri-n rezervor cand pleci cu ea, e bine.
                          Directia primu' peco intalnit.

                          La varianta Acces, iti dau astia o sticla de Pinot Noir si branza Camambert, bonus final.

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Masina mea vine cu 6 luni casco gratuit(asa a fost oferta in iulie) plus 5 ani garantie.Dupa ce expira cele 6 luni, daca stau bine cu finantele, voi mai prelungi casco-ul.
                            Asa si la mine. Peste 6 luni prelungesc clar, asa pret mai greu prinzi.
                            6 luni casco gold, fara fransiza (daca faci reparatiile in service Dacia) la 110 euroi pentru o valoare a masinii de 10800.
                            Din pacate e valabil doar in primul an.

                            Comment


                            • Deci nu mai indraznesc ca ma dau aia afara de pe proprietatea lor!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                                Ieri a ajuns masina in Bucuresti, iar astazi trebuia sa o ridic(m-a sunat la ora 17:00 ca o pot lua), dar intrucat nu am alarma pe ea si nici antifurtul la roti, o voi ridica vineri, cand voi monta si cele 2 accesorii.
                                Stimate domn, povestea s-ar putea să fie UNIVERSALA (aviz amatorilor)!!!! În două situaţii am fost sunaţi aprox. cu 30 min. înainte de închiderea porogramului (dealer-ului)! Cred că e vorba de "gândirea lor"/strategie de marketing, maşina ajunge dimineaţa, şi stă în show-room la verificare pentru ceilaţi clienţi!
                                Eu când am cumpărat-o pe a mea, mai înainte am ciufulit câteva maşini din show-room, care au "dispăut" instant a doua zi! Scuze posesorilor!

                                Stimă,

                                PS Pot da amănunte!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google