Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va salut. Logan PLUS 1.0 SCE dotari suplimentare bancheta rabatabila. Comanda plasata pe 08.05. Am ridicat masina pe 01.07. Interventii minime la VC, doar 2 telefoane pentru a cere informatii dar nu cred ca au avut vreun efect asupra datei de livrare. Dealer-ul Cobalcescu (Splai) a fost foarte ok. Mi-a oferit alarma fara sa cer sau sa imi evidentieze acest lucru, ca ar fi pus, ca si cum ar fi fost absolut normal. Au stat si mi-au explicat fiecare buton (nu ca ar avea prea multe) desi eu le-am spus ca nu are sens.
    Am o singura intrebare. Pe fisa tehnica a versiunii PLUS scrie ca are Sistem de monitorizare peresiune pneuri. Am fost ieri sa-mi schimb cauciucurile (Crossclimate) si am descoperit ca am ventil simplu, fara senzor. Asa e normal? E senzorul diferit sau nu stiu ce sa mai zic.
    P.S. Multumesc @t0rquemada pentru activarea CB. E un profesionist, recomand.

    Comment


    • "Senzorul" de presiune este via ABS...nu e in ventil...deci stai calm...ai TPMS indirect
      Last edited by McDan; 5 July 2017, 09:33.

      Comment


      • Originally posted by mihaipoto View Post
        Am o singura intrebare. Pe fisa tehnica a versiunii PLUS scrie ca are Sistem de monitorizare peresiune pneuri. Am fost ieri sa-mi schimb cauciucurile (Crossclimate) si am descoperit ca am ventil simplu, fara senzor. Asa e normal? E senzorul diferit sau nu stiu ce sa mai zic.
        P.S. Multumesc @t0rquemada pentru activarea CB. E un profesionist, recomand.
        Trebuie sa ai o eticheta pe stalpul soferului. Citeste apoi in carte si vei vedea ca nu ai monitorizare in valve. Daca ai CB poti sa setezi acolo presiunea in pneuri desi nu stiu daca are rost.
        Sa o stapanesti sanatos!
        Last edited by gabrieln1960; 5 July 2017, 10:52.

        Comment


        • Va multumesc pt feedback. Am frunzarit putin cartea si m-am lamurit.

          Comment


          • Originally posted by mihaipoto View Post
            Va salut. Logan PLUS 1.0 SCE dotari suplimentare bancheta rabatabila. Comanda plasata pe 08.05. Am ridicat masina pe 01.07. Interventii minime la VC, doar 2 telefoane pentru a cere informatii dar nu cred ca au avut vreun efect asupra datei de livrare. Dealer-ul Cobalcescu (Splai) a fost foarte ok. Mi-a oferit alarma fara sa cer sau sa imi evidentieze acest lucru, ca ar fi pus, ca si cum ar fi fost absolut normal. Au stat si mi-au explicat fiecare buton (nu ca ar avea prea multe) desi eu le-am spus ca nu are sens.
            Am o singura intrebare. Pe fisa tehnica a versiunii PLUS scrie ca are Sistem de monitorizare peresiune pneuri. Am fost ieri sa-mi schimb cauciucurile (Crossclimate) si am descoperit ca am ventil simplu, fara senzor. Asa e normal? E senzorul diferit sau nu stiu ce sa mai zic.
            P.S. Multumesc @t0rquemada pentru activarea CB. E un profesionist, recomand.
            Prin activarea CB se pierde garantia?

            Comment


            • Originally posted by iuorasn View Post
              Prin activarea CB se pierde garantia?
              Nu se pierde !

              Comment


              • Originally posted by McDan View Post
                "Senzorul" de presiune este via ABS...nu e in ventil...deci stai calm...ai TPMS indirect
                Nu stiam de chestia asta. Cum aflu ce varianta e la mine, fara a da jos anvelopa ?

                Gata , m-am prins. Capitolul 2.22 din manual.
                Last edited by cosmins2000; 5 July 2017, 18:32. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Salut! Am comandat si eu un Sandero Stepway Prestige 0.9 Tce in 11.05.2017 la dealerul Serus. Pe 29.06 m-a sunat tipa la care am dat comanda sa-mi spuna ca masina a fost fabricata si ca in saptamana 03 - 09.07 va ajunge la ei. Astazi m-a sunat din nou sa-mi spuna ca masina a ajuns la ei in parc si ca daca achit astazi restul de plata, maine o pot ridica. Bineinteles ca am achitat ce mai aveam de plata (aveam banii pregatiti de o luna, asteptam doar sa ma sune sa-mi spuna ca e gata masina) si i-am si trimis pe email OP-ul. Maine ma duc sa o ridic. A fost superprofi tipa de la Serus, exact cum mi-a spus asa s-a intamplat. Si nici nu am asteptat atat de mult cum vad ca se intampla de obicei.

                  Comment


                  • Excelent! Sa o stapanesti sanatos!

                    Comment


                    • A sosit masina dupa 2 luni jumatate. Prima impresie: o masina superioara Logan 1 care l am condus 12 ani. Sper sa ma tina cel putin tot atat.

                      Comment


                      • Si eu zic ca e superioara. Imi place mult. Motorul insa...inca nu il simt. Sa vedem dupa rodaj....

                        Comment


                        • Fata de cel de 1.4, simt clar un plus de putere si dinamica. Am impresia ca 0.9 se tureaza mult mai repede si trage simtitor mai bine.

                          Comment


                          • Este normal sa traga mai bine 0.9
                            Are 15 cp plus i 35 mai mult la turatie mica
                            Sa le stapaniti sanatosi


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by sebibv View Post
                              Excelent! Sa o stapanesti sanatos!
                              Multumesc! Si tu sa te bucuri de a ta si cel mai important: multi KM fara probleme!

                              Comment


                              • Mie mi se pare ciudat cand plec de pe loc. Parca nu e foarte "fasneata" când am nevoie. Oricum încerc sa nu sar 3000 de ture. Nu cred ca am sarit 3500 cât zice manualul ca ar trebui sa respectam....

                                La drum intins se simte ok motorasul, chiar și fără sa sar 3000.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google