Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am dat avans pe 19 februarie si am asteptat programul rabla. Confirmarea de acceptare in program 16 martie. Am amanat casarea vechii masini pana aproape de Pasti, pe 05 aprilie. De atunci sunt pieton. Termenul de livrare primit atunci (a trebuit sa-l cer eu, am mai scris aici) a fost pentru sapatamana cu 10 mai, poate si mai devreme.
    Termenul e depasit ca si rabdarea mea, dar ... chiar ieri am fost sunat de la dealer pentru programarea livrarii in ziua de vineri, saptamana aceasta. Si culmea, din motive personale a trebuit sa cer eu amanarea pe saptamana viitoare. Deci, tot 3 luni.

    Comment


    • Am plasat comanda pe 10 Martie si termenul initial a fost sapt 26 Iunie -1 Iulie.
      Ieri am fost sunat de dealer, masina a intra in productie si iese pe 6 Iunie. Inca 5 zile mai dureaza pana o livreaza.
      Masina e MCV Stepway Prestige 0.9 Easy-R.

      Comment


      • Sandero Stepway SL Prestige Easy-R 0.9tce - avans si rabla pe la jumatatea lunii Martie. Au zis ca masina iese din fabrica pe 22 Mai. Saptamana trecuta au sunat ca masina a ajuns la dealer, asadar cu o saptamana mai devreme. Probabil intarzierile apar de la cererea tot mai mare de motoare pe benzina

        Comment


        • Xanro... Felicitări pentru alegere.....

          Comment


          • Am dat avans pe 23 martie si aveam ca termen estimat 11-18 iunie. Am comandat un SL Prestige Plus 0.9.
            Astazi m-a sunat dealerul si mi-a zis ca pot achita diferenta.
            Nu mi-a confirmat ca ar fi intrat in productie. S-a aflat careva in situatia asta? Cam cat a mai durat pana la livrare?

            Comment


            • Update. Desi cum am scris mai sus, am amânat livrararea pt marți, după Rusalii, azi am fost sunat si rugat daca pot veni sa ridic mașina după-amiază. Probabil incurca showroom-ul. Prin urmare, de astazi 24 mai, conduc prima mea Dacie. Este vorba de un Sandero SL plus 1.0 sce, gris platine. Numele de scena va fi Sageata Argintie, puneti ghilimelele de rigoare. Sper sa nu facă de rușine acest nume legendar. Am facut deja un tur de 40 km mixt pentru acomodare, eu cu el si el cu mine. Si ceva provizii pt casa, caci ma saturasem de carat cu sacosa. Voi reveni cu impresii.
              @ Catalin ES. Achitare rest plata pe 16 aprilie si cum am spus, ridicat azi 24 mai.

              Comment


              • @ catalin
                Si eu am platit inainte sa intre in productie.....
                Mi-a zis ca intra intr-o saptamana sau ceva de genul asta....

                Comment


                • Originally posted by jr65 View Post
                  Update. Desi cum am scris mai sus, am amânat livrararea pt marți, după Rusalii, azi am fost sunat si rugat daca pot veni sa ridic mașina după-amiază. Probabil incurca showroom-ul. Prin urmare, de astazi 24 mai, conduc prima mea Dacie. Este vorba de un Sandero SL plus 1.0 sce, gris platine. Numele de scena va fi Sageata Argintie, puneti ghilimelele de rigoare. Sper sa nu facă de rușine acest nume legendar. Am facut deja un tur de 40 km mixt pentru acomodare, eu cu el si el cu mine. Si ceva provizii pt casa, caci ma saturasem de carat cu sacosa. Voi reveni cu impresii.
                  @ Catalin ES. Achitare rest plata pe 16 aprilie si cum am spus, ridicat azi 24 mai.


                  Abia aștept și eu momentul asta. )

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Astazi am dat si eu comanda de un SL PRESTIGE PLUS...si surpriza este o cerere prea mare pentru 0.9tce si am de asteptat pana in septembrie sau ceva mai devreme daca cumva se iveste ceva pana atunci care sa coincida cu dotarile mele....

                    Comment


                    • Desigur ca asteptarea e lunga, dar daca apare orice altceva, ceri discount..si ma refer la 400-500 eur.

                      Comment


                      • Va rog sa ma ajutati cu un topic referitor la casco . am vazut undeva si nu mai stiu unde. Ma intereseaza variante / optiuni

                        Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Cea mai buna varianta am primit-o de la dealer, mai exact Dacia Gold in parteneriat cu Groupama: full Casco la un Prestige 1.0 SCE, fara franchiza, pret intreg 1500 ron, pret promo 750 ron pe un an intreg.Singura conditie este ca toate reparatiile sa fie efectuate in reteaua Dacia. Nu stiu cum/cat va fi din al doilea an..

                          Comment


                          • Ai inclusiv daune în afara drumului public? Dauna daca te lovesti de un animal? Am auzit tot felul de variante..

                            Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Are acoperire la toate..nu stiu daca e si in afara drumurilor publice, pentru ca stiu ca in aceasta situatid nu e inclus la nici un asigurator.

                              Comment


                              • Am discutat azi cu un asigurator de la tiriac. Si printre propunerile de la el era specificat ca parcarile ( magazine, blocuri , etc) in afara drumului public si trebuie adaugate conditii aditionale la full casco

                                De aia am si întrebat

                                Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

                                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google