Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate că mai ține și de dotări sau model.

    La Duster am înțeles că termenle sunt uriașe, prioritate având (aici nu bag mâna în foc) exporturile.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Nu cred ca e adevarat asta cu termenele la Duster! Am un coleg care a comandat un Duster la sfarsit de Februarie si l-a primit in Aprilie chiar inainte de Paste!

      Comment


      • Dacă nu este adevărat, atunci cu siguranță că acel dealer Dacia (Meridian Sud) a avut interes să vândă altceva mai rapid decăt Duster.

        Luna (lunile) iulie / august a fost termenul de livrare pentru nu mai știu ce echipare "avion".
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Originally posted by Catalin S. View Post
          Poate c mai ine i de dotri sau model.

          La Duster am îneles c termenle sunt uriae, prioritate având (aici nu bag mâna în foc) exporturile.
          Anul trecut "2017" au fost termene de livrare uriase la motorul 0.9tce, eu am asteptat din mai pana in septembrie. Tot exporturile cred ca au fost cauza. S-a discutat mult mai in urma.

          Comment


          • Cand ai achitat avansul ce termen iti scria pe factura? Aveai si VIN final?

            Comment


            • Originally posted by C.Mike View Post
              Anul trecut "2017" au fost termene de livrare uriase la motorul 0.9tce, eu am asteptat din mai pana in septembrie. Tot exporturile cred ca au fost cauza. S-a discutat mult mai in urma.
              Cum am zis acum cateva pagini in urma, eu am comandat in 18mai2017 si am primit diesel in 18septembrie2017, de fapt masina venise mai devreme dar m-a intarziat banca cam o saptamana.

              Cand am dat eu comanda cei de la dealer au zis asa, ptr diesele minim inceputul lui august maxim sfarsit de septembrie, pentru 0.9tce cu easy-r(in cazul meu) minim sfarsit de octombrie, maxim candva in 2018.

              Si da, si mie mi-au confirmat cei de la dealer, ca exportul si modelele mai "sarace" au/are prioritate

              sigpic

              Comment


              • Au zis "verbal" sau au scris pe factura avansului? Mai cunosc un caz care a asteptat la fel, din aprilie parca pana in septembrie insa nu ii scrisesera VIN-ul real pe avans.

                Ati prins si Rabla in conditiile astea Sonykel si CMike? 5 luni inseamna mai mult de 120 de zile, termenul maxim din programul Rabla

                Comment


                • Astfel de termene se dau exclusiv, totalmente și 100% verbal, deoarece nu cred că riscă vreun agent de vânzări să dea cu subsemnatul pe vreo hârtie pentru care mai apoi să răspundă...

                  Se procedează astfel, deoarece se presupune (iar eu chiar cred asta) că dealerul este mult mai în măsură în comparație cu clientul să știe cum merg vânzările, ce comenzi are pe rol, învățând din experiența anilor trecuți.

                  Altfel spus, și fără supărare, cred că la acest capitol, și cu mici excepții desigur, sfatul dealerului bate forumul. Plus de asta, multe din termenele "nesimție" s-au confirmat pe acest topic.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • Cazului de anul trecut de care stiu eu i s-a zis verbal 2 luni ca mai apoi cand a inceput programul Rabla sa ii adauge in scris inca 3 luni, in total 5 luni.
                    Pe de alta parte eu am platit in anul asta la jumatatea lui martie si am primit termen scris jumatatea lui iunie (pe avans cu tot cu VIN final). La asta ma refer

                    Comment


                    • eu am optat ptr diesel in cele din urma si per total cu tot cu intarzierea bancii livrarea a fost mai devreme cu o zi. Au trecut pe foaie termenul de livrare dar in pix si evaziv adica scria sus intr-un colt doar "19.09" si da era si cu rabla

                      Ca idee eu sunt la al 2lea logan luat pe comanda, amandoua au sosit mai devreme la dealer decat ma asteptam si in ambele cazuri(2007si2017) am primit termene de aproximativ 3-4luni.

                      Ca idee in 2008 am luat un logan din stoc si acolo livrarea a durat aproximativ 2saptamani desi masina era in curtea dealerului si plata a fost facuta integral prin transfer bancar.

                      sigpic

                      Comment


                      • Tot din stoc a fost și la mine, dar a durat 3 zile din momentul în care le-am virat banii pe motiv că:

                        - să vadă ei mai întâi că intră banii
                        *deși le-am trimis OP-ul și au confirmat (verbal) în acea zi

                        - mașina se află în afara orașului
                        *deși era pe stoc în parcare, dar probabil au uitat ce m-au mințit inițial, iar ca fapt divers, fix aia era pe care o văzusem și în care intrasem deoarece avea același nr. de km plus că avea același post de radio (setat de mine)

                        - după ce o aduce trebuie spălată
                        *fiind aceeași mașină din parcare - un fel de garaj / showroom chiar era foarte curată


                        Deci motivele lor mai sunt și "texte", chestii-socotelii pe care doar ei le știu.
                        Last edited by Catalin S.; 20 April 2018, 11:34.
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Originally posted by iatagan View Post
                          Ati prins si Rabla in conditiile astea Sonykel si CMike? 5 luni inseamna mai mult de 120 de zile, termenul maxim din programul Rabla
                          Da, a fost prin programul rabla.

                          Comment


                          • Am citit la un moment dat dar nu mai știu pe unde, o întreagă poveste privind numărului de zile de la deschiderea dosarului / plata mașinii și până la livrarea acesteia, unde dacă se trecea de X nr. zile / luni... se pierdeau nu mai știu ce chestii și că se ajungea până la anularea dosarului. Așadar, "interesant" termen ai avut și destul de... discutabil față de media.

                            În sfârșit... Personal cred că aș fi înebunit până ar fi ajuns mașina la mine.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Termen livrare satamana 8-12 mai, comunicat verbal (dealer) astăzi, când am dus OP valoare integrala. Acontul a fost pe 7 martie. Cu program rabla. Cod VIN am primit ( după ceva insistente, ca la ce ma ajuta ...) acum doua saptamani, când am dus certificatul de casare si radiere. Am si o întrebare : mașină noua vine cu RAR facut, așa am citit aici pe forum ? Trebuie plătit ? Si in general ce costuri mai sunt la primirea mașinii?

                              Comment


                              • Nu știu peste ce fel de dealeri ați dat,dar la mine VIN-ul real și termenul de livrare mi-au fost comunicate in scris pe bonul de comanda.

                                Iar OP mi-a fost inmanat in momentul ieșirii autoturismului din producție , înainte de transportul spre dealer.
                                Last edited by alex1ioan; 20 April 2018, 17:55. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google