Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by SoNyKeL View Post
    Nu tiu dac aici e locul potrivit, pentru aceast întrebare, dar totui, incerc.

    Dintre cei care au prins promoia "5ani fr griji", ai primit contractul de garanie extins? La livrarea mainii, cei de la dealer, au spus ca au o problem de soft, i nu pot elibera, acel contract. O lun mai târziu, acelai rspuns. La voi cum e?
    Nici eu nu am primit acel contract, cica trebuie trimis la semnat pe nu stiu unde si dureaza, am sunat la VC, raspuns = o sa revina cu un telefon zilele urmatoare. Au trecut 2 zile, nu am primit nici un telefon.
    Cam suspecta treaba, mie ca ramanem cu buzele umflate.

    Comment


    • Cand ai ridicat masina? Eu 18septembrie...

      sigpic

      Comment


      • 4 septembrie

        Comment


        • Originally posted by SoNyKeL View Post
          Nu știu dacă aici e locul potrivit, pentru această întrebare, dar totuși, incerc.

          Dintre cei care au prins promoția "5ani fără griji", ați primit contractul de garanție extinsă? La livrarea mașinii, cei de la dealer, au spus ca au o problemă de soft, și nu pot elibera, acel contract. O lună mai târziu, același răspuns. La voi cum e?
          Si eu l-am primit. Dealerul mi-a zis ca la revizie o sa trebuiasca sa prezint in original doar contractul de intretinere "5 ani fata griji", de cel pentru garantie extinsa n-a zis nimic.

          Comment


          • Poate m-am exprimat gresit, nu știu dacă sunt două contracte diferite cel de extinsă si cel de 5ani fără griji, dar nu am primit nimic.

            sigpic

            Comment


            • @SoNyKeL
              Da un telefon la VC, vezi tie ce iti spun.
              O sa sun si eu din nou azi, revin cu raspunsul.

              Revin cu raspunsul VC.
              Nu avem nici un raspuns de la departamentul care se ocupa cu probleme de genul, o sa va sunam cand avem informatii, bla, bla, bla. Frectii la piciorul de lemn.
              Last edited by C.Mike; 27 October 2017, 11:14. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by SoNyKeL View Post
                Poate m-am exprimat gresit, nu știu dacă sunt două contracte diferite cel de extinsă si cel de 5ani fără griji, dar nu am primit nimic.
                La livrare primesti urmatoarele:
                - Contract de prestari servicii Dacia Extenso cu pret zero lei care intra in vigoare dupa cei trei ani standard de garantie;
                - Contract de intretinere Dacia Easy Service "5 ani fara griji" care se aplica pentru reviziile la 20000km sau 1 an conform carnetului de intretinere;
                - Program de intretinere care cuprinde revizii, golire ulei motor, inlocuire filtre (ulei, aer, habitaclu) toate de pana acum se fac anual, inlocuire bujii de aprindere (la 60000 sau 3 ani), control si desprafuire frane cu tambur (doar la 60.000 km), inlocuire curea de accesorii si galeti (la 80.000 sau 4 ani), inlocuire lichid frana (la 120000 sau 4 ani), curatire si control AC (la 2 si la 4 ani, control si completare nivel lichid de racire (la 2 si la 4 ani)
                De asemenea in garantia de 5 ani intra si Easy-R.
                Dupa prima revizie vom vedea cat este adevar si cat este marketing.
                Last edited by gabrieln1960; 27 October 2017, 11:32.

                Comment


                • Eu va recomand MAIL la VC..ei stiu ca in max 30 de zile trebuie sa rapunda, prima amenda pe care o pot primi este tocmai pentru nerespectarea termenului..cu telefonul ramai cu asteptarea..

                  Comment


                  • Trimitem si e-mail, mai astept o zi, doua, mi s-a promis urgentarea (nu prea cred,dar...) .

                    Comment


                    • Nici eu nu am primit nici un contract de genul, a fost promotie sau cum?
                      Masina ridicata in 03.09.
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • A fost o promotie dar nu stiu, daca intrau toate gamele de echipare. Aveai de ales intre 600euro si 5ani fara griji (5ani garantie sau 100.000km si toate revizile gratuite)

                        sigpic

                        Comment


                        • Aha, la mine au fost 600e si inca 700e pentru compensare program rabla, oricum am de gand anul viitor sa fac o extinsa pentru a sta linistit in legatura cu cutia, de restul nu i-mi fac griji.
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • Din cate stiu eu promotia a fost pentru Prestige si pentru SL...cel putin asa mi-a zis dealerul.

                            Comment


                            • Parerea mea este ca "contractul 5 ani fara griji" se refera la gratuitatea reviziilor pentru masinile echipate cu 1.o sce.Garantia extinsa(de 2 ani)este acea garantie pe care o cumperi dupa achizitionarea masinii care are o garantie de 3 ani,astfel ajungi la o garantie de 5 ani sau 4.Totul depinde de ceea ce vrei sa cumperi(pachete de garantie extinsa)Garantia extinsa nu se poate achizitiona de la dealer,vorbesti cu un operator de la VC care trimite pe mail o oferta,dupa care daca esti interesat alegi cati ani vrei prelungirea garantiei oferite de fabrica(1 an sau 2 ani prelungire).Pe oferta lor transmisa mie era un pret de 900 si ceva lei pentru extinderea de 2 ani...nu am facut!

                              Comment


                              • Nu, 5 ani fara griji intra si la prestige de 0.9 100%.
                                Eu am un contract pe tema asta dar pe contract apare si RCI...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google