Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu-i chiar asa.
    Nu exista niciun dosar introdus in sistem. Sistemul PSIPAN nu stie de lista de asteptare. Ce se introduce are doua rezolutii - aprobat sau respins. "In asteptare" nu exista.
    Ah ... ca dealerii au dosarele in sertar ... asta e altceva.
    Locuri vor fi suficiente.
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Am fost contactat de dealer acum doua zile. Se pare ca a ajuns MCV-ul meu (SL Plus 1.0SCe) comandat la mijlocul lui iunie.
      Initial termen de fabricatie sfarsitul lui septembrie.
      Am facut revenire (la dealer) la inceputul lui septambrie si mi s-a spus: termen de livrare inceputul lui octombrie.
      Am primit avizul de plata pt. diferenta. Virat diferenta, acum asteptam sa apara si la ei in sistem.

      Comment


      • Seby, credeam ca am anuntat. Am ridicat masina dupa 5 luni in cap. Ca urmare a agitatiei mele pe la OPC am obtinut de la Dacia in jeg de alarma si roti complete de iarna. Ca sa ma "multumeasca" nu mi au dat si prezoanele pentru jantele de kar a asa ca sunt in cautare. Despre oamenii din tot ceea ce inseamna Dacia ca si vanzari si livrare am doar cuvinte urate pe care nu le pot reprodu e.

        Despre Dacia 0.9 tce gpl, dupa 1600 de km nu am decat cuvinte de lauda. Comparativ cu batranul Cielo din 2005, casat, este net superioara. Problema Daciei, sunt oamenii care o reprezinta si nu masina. Cam atat.

        O experienta urata toata procedura, multumit cu masina. Cam asta este rezultatul. Sa aveti drumuri bune.

        Comment


        • @sfet, ai anuntat la momentul respectiv ca ai ridicat masina, probabil s-a postat mai mult si nu au mai urmarit firul discutiei.

          Comment


          • Da, parca ai spus ca ai ridicat-o.
            Vezi ca treaba cu prezoanele e universala. Ei zic sa le folosim pe astea de pe aliaj si pe tabla.....

            Comment


            • Poate ne recomanda torquemada, ca cel mai bun cunoscator. Se pot folosi prezoanele pentru aliaj pe jante de tabla? Multumesc Torquemada...

              Comment


              • Cel putin Dacia asa zice....trimite un email...si vezi ce zic ei...

                Comment


                • Opa...deci sa inteleg ca asta este recomandarea Dacia: se pot folosi prezoanele pentru jante de aliaj si la tabla? Atunci de ce se vand prezoane pentru jante de tabla si nu universale? Oricum, multumesc frumos Seby pentru informatie. Se pare ca am scapat de achizitie...

                  Comment


                  • Originally posted by Sfet View Post
                    Opa...deci sa inteleg ca asta este recomandarea Dacia: se pot folosi prezoanele pentru jante de aliaj si la tabla? Atunci de ce se vand prezoane pentru jante de tabla si nu universale? Oricum, multumesc frumos Seby pentru informatie. Se pare ca am scapat de achizitie...
                    @Sfet, vezi ca exista multe discutii despre prezoane si jantele de tabla/aliaj. Aici topicul e "Noul LOGAN - Comanda si Termen de livrare"

                    Prezoanele pentru aliaj sunt mai lungi (grosimea jantelor de aliaj e mai mare decat la tabla), au o 'camasa' care impiedica erodarea materialului in zona conica a gaurii, pot avea si un alt unghi de inclinare in acea zona. Nu e obligatoriu, dar jantele de aliaj care necesita alte prezoane vin, de obicei, la pachet cu un set de prezoane.

                    Comment


                    • Jantele din aliaj din fabrica vin cu prezoane normale mai nou se pare. A mea are prezoane normale, cu jantele din aliaj cu care a venit masina. Se pare ca au facut cost saving....

                      Comment


                      • Originally posted by Sfet View Post
                        Seby, credeam ca am anuntat. Am ridicat masina dupa 5 luni in cap. Ca urmare a agitatiei mele pe la OPC am obtinut de la Dacia in jeg de alarma si roti complete de iarna. Ca sa ma "multumeasca" nu mi au dat si prezoanele pentru jantele de kar a asa ca sunt in cautare. Despre oamenii din tot ceea ce inseamna Dacia ca si vanzari si livrare am doar cuvinte urate pe care nu le pot reprodu e.

                        Despre Dacia 0.9 tce gpl, dupa 1600 de km nu am decat cuvinte de lauda. Comparativ cu batranul Cielo din 2005, casat, este net superioara. Problema Daciei, sunt oamenii care o reprezinta si nu masina. Cam atat.

                        O experienta urata toata procedura, multumit cu masina. Cam asta este rezultatul. Sa aveti drumuri bune.
                        Eu sunt in a treia saptamana de cand incerc sa-mi recuperez avansul de 5%. AMG da vina pe Dacia, VC se scarpina, nimeni nu stie de ce nu s-au transferat banii. Maine dimineata ma gandesc sa fac o sesizare la OPC
                        Oameni neseriosi ...

                        Comment


                        • Originally posted by MIPusor View Post
                          Prezoanele pentru aliaj sunt mai lungi (grosimea jantelor de aliaj e mai mare decat la tabla), au o 'camasa' care impiedica erodarea materialului in zona conica a gaurii, pot avea si un alt unghi de inclinare in acea zona. Nu e obligatoriu, dar jantele de aliaj care necesita alte prezoane vin, de obicei, la pachet cu un set de prezoane.

                          Originally posted by sebibv View Post
                          Jantele din aliaj din fabrica vin cu prezoane normale mai nou se pare. A mea are prezoane normale, cu jantele din aliaj cu care a venit masina. Se pare ca au facut cost saving....
                          Nu e nici o noutate! A mea a venit cu prezoane normale si e din Mai 2015. Conicitatea suruburilor se potriveste cu cea a gaurilor din jante, iar lungimea partii filetate este suficienta!
                          Eu le folosesc si pe jantele de tabla pe care am cauciucurile de iarna fara probleme. Dupa 4 montari/demontari nu s-a stricat absolut nimic nici la jantele de aliaj nici la conul prezoanelor!

                          Comment


                          • azi mi-am ridicat si eu MCVul Explorer, comandat la jumatatea lui iunie. imi dadusera din start data de 28.09 pt livrare. pana am semnat acte si s-a rezolvat cu finalizarea creditului au trecut 2 zile lucratoare.
                            Jos palaria fata de cei de la autocobalcescu. Sunt extrem de multumit de legatura cu cei de la vanzari.
                            Iar masina, e peste asteptari

                            Comment


                            • Se pare ca e timpul mcv-urilor

                              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                              Am ridicat si eu exploreru meu. Sunt curios ce roata de rezerva aveti. La mine e 185/65/15 roata de tabla normala. Pe masina e 205/55/16 otel structural. Nu trebuia sa fie si rezerva la fel?


                              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
                              Last edited by t1b1m; 3 October 2017, 09:36. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • La ridicarea mașinii roata de rezerva (cauciucul)a fost aceiași marca cu celelalte montate pe mașină? La mine nu.
                                In cat timp primim cartea de identitate?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google