Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doar dealerul de la care ai luat masina iti poate spune cat dureaza pana primesti cartea. La mine a durat parca in jur de trei zile.
    Cauciucurile nu-s nici la mine de aceeasi dimensiune si marca cu roata de rezerva. Pe masina sunt ContiEcoContact 205/55/R16 iar rezerva parca Barum 185 inscriptionata cu 80 km/h. Eu am vrut sa comand din start masina cu Michelin CrossClimate dar din pacate nu a fost posibil.

    Comment


    • Originally posted by t1b1m View Post
      Se pare ca e timpul mcv-urilor

      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

      Am ridicat si eu exploreru meu. Sunt curios ce roata de rezerva aveti. La mine e 185/65/15 roata de tabla normala. Pe masina e 205/55/16 otel structural. Nu trebuia sa fie si rezerva la fel?


      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
      Nu, la rezerva iti pun ceva mai slabut. Oricum e bine ca inca pun roata si nu kit.

      La mine a venit cu Barum parca, am vazut-o o singura data cand am luat masina ca pe urma mi-au ridicat-o hotii si am comandat alta la fel ca ce aveam deja pe masina adica Michelin EcoContact

      Comment


      • Asa oameni nerecunoscatori nu am mai vazut. Sadicule, hotul ti-a saltat-o ca sa ai masina ami suoara si deci un consum mai bun...dar deh, tu vezi doar partea nasoala.

        On: loganul din 2010 a venit to cu Barum dar pe toate rotile (era Ambiance).

        Comment


        • Cotiera de piele pe care parca am dat 100 euro, e bataie de joc. Nu ai acces sa-ti pui centura, sa tragi frana de mana, mana nu sta neam.pe ea, cel putin mana mea. Nu are spatiu de depozitare. Error maxim.

          Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by sadicu View Post
            Nu, la rezerva iti pun ceva mai slabut. Oricum e bine ca inca pun roata si nu kit.

            La mine a venit cu Barum parca, am vazut-o o singura data cand am luat masina ca pe urma mi-au ridicat-o hotii si am comandat alta la fel ca ce aveam deja pe masina adica Michelin EcoContact
            Si la mine au incercat de vreo 2 ori sa o fure, insa fara succes, doar pagube la butonul de la portbagaj.

            Comment


            • Originally posted by t1b1m View Post
              Se pare ca e timpul mcv-urilor

              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

              Am ridicat si eu exploreru meu. Sunt curios ce roata de rezerva aveti. La mine e 185/65/15 roata de tabla normala. Pe masina e 205/55/16 otel structural. Nu trebuia sa fie si rezerva la fel?


              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
              da e mai mica si e janta de tala normala. nu trebuie sa fie si rezerva la fel din ratiuni de costuri. e doar o roata care o folosesti la urgente pana pui roata normala la loc ;)

              Originally posted by t1b1m View Post
              Cotiera de piele pe care parca am dat 100 euro, e bataie de joc. Nu ai acces sa-ti pui centura, sa tragi frana de mana, mana nu sta neam.pe ea, cel putin mana mea. Nu are spatiu de depozitare. Error maxim.

              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
              si eu am vrut-o dar dupa ce am vazut-o in showroom am renuntat instant la ideea de a o comanda, e alta pe lista de optiuni cu spatiu de stocare micutz si reglabila. mult mai ok la aceeasi bani

              Originally posted by gabrieln1960 View Post
              Doar dealerul de la care ai luat masina iti poate spune cat dureaza pana primesti cartea. La mine a durat parca in jur de trei zile.
              Cauciucurile nu-s nici la mine de aceeasi dimensiune si marca cu roata de rezerva. Pe masina sunt ContiEcoContact 205/55/R16 iar rezerva parca Barum 185 inscriptionata cu 80 km/h. Eu am vrut sa comand din start masina cu Michelin CrossClimate dar din pacate nu a fost posibil.
              mie mi-au zis ca dureaza 2 saptamani sa vina cartea, caci vine de la uzina direct, ca sunt noile carti si ca nu va mai trebui sa trec pe la RAR
              Last edited by Cavaleru; 3 October 2017, 21:02. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Azi am ridicat si eu mcv stepway prestige, data livrare 19.10, venita in curte la dealer din 28.09, am venit cu ea de la bistrita la sibiu, super multumit de easy-r.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • Originally posted by vyp75 View Post
                  super multumit de easy-r.
                  Sa ne spui impresia si dupa 7-8000 km.

                  Comment


                  • Originally posted by sebibv View Post
                    Asa oameni nerecunoscatori nu am mai vazut. Sadicule, hotul ti-a saltat-o ca sa ai masina ami suoara si deci un consum mai bun...dar deh, tu vezi doar partea nasoala.

                    On: loganul din 2010 a venit to cu Barum dar pe toate rotile (era Ambiance).
                    Consumul era deja bun...am apreciat intentia lor, drept urmare am pus alarma si lacat cu lant, sa fie mai grea pe spate sa se aseze la drum

                    Cu ocazia asta si-a scos si CASCO banii, a facut roata + butucul vreo 950 RON

                    Comment


                    • Adică prima pe 10 luni. Puteai să le pui un bilet hoților... "băieți, gata, veniți la anu să o luați pe următoarea - nu mai dau bani la Casco, vă cumpăr o roată reșapată".
                      Jantă 5 spițe 16" = 276 lei
                      Anvelopă ieftină = 100 lei
                      De restul șaorme pentru asigurătorii de casco.

                      Comment


                      • @gemc94, inteleg ca ai un ghimpe impotriva CASCO, dar fiecare face ce vrea pe banii lor, ori evenimentele independente de tine nu prea le poti controla.

                        Comment


                        • Sadicu, 0.9 gpl vine cu chit. Am cumparat o roata slim ca sa fie. La mine cartea a venit in 10 zile si da, este un nou model de carte...

                          Comment


                          • asa cum v-am zis, la mine a venit inaintea masinii .

                            Depinde probabil cat de repede au organizat transportul dupa ce au avut maisna gata.

                            Comment


                            • Hai sa incheiem cu offtopicul si sa ramanem la subiect.

                              Comment


                              • Salutare tuturor.
                                Îndelungata așteptare a luat sfârșit. De ieri sunt nou proprietar de logan ( 0,9; prestige; extra fără piele cu gpl Landi). Altă viață, un plin cu 100 lei. Să o vedem la consum. Se așterne frumos la drum. Utilizator mulțumit. O să mai revin după prima mie. Toate bune!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google