Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aveti idee pana acand a fost promotia asta cu 5 ani fara griji?
    am luat si eu un logan prestige 0.9 in 19.10.2017 si nu mi-a pomenit nimeni de nicio promotie... comanda de la inceputul lui august prin Rabla
    inafara de 1000e ca am ratat Rabla si Casco la 158e primul an nu a mai zis nimeni de niciun avantaj

    Comment


    • Pomotia cu 5 ani fara griji a fost pana prin iulie, parca..apoi au mai fost diverse oferte, cea mai consistenta a fost destocajul..

      Comment


      • Cel putin la prima "strigare" pentru Rabla a fost. Si stai linistit ca nu a fost deloc gratuit. Pe langa prima de casare se putea alege pentru o reducere de 600 euro sau "5 ani fara griji". Si-au facut calculele cu mare grija. Chiar daca pe fisa cu estimarea intretinerii periodice pentru 0,9 TCe apare pe cei 5 ani o suma de aproximativ 900 euro fara TVA, in realitate preturile practice la service sunt mai mici. Eu am ales cei 5 ani doar pentru transmisia Easy-R, altfel as fi mers clar doar pe cei trei ani standard de garantie si mi-as fi cumparat singur consumabilele.

        Si pentru ca a venit vorba de garantie, am o ruda care si-a luat parca prin 2008-2009 un Logan KissFM. In primul an a avut necazuri cu aerul conditionat si a trebuit sa plateasca interventia. I-a bagat undeva cu garantie cu tot si nu s-a mai dus deloc la revizii, a facut singur schimburile atunci cand a vrut. De atunci n-a schimbat nimic la masina. Are vreo 80.000 km si nu si-a schimbat nici distributia, nici cureaua de accesorii. Credeti sau nu, masina n-are nici cea mai mica urma de rugina, cel putin pe dinafara. A vrut sa o vanda dar l-au apucat pandaliile cand nu i s-a oferit mai mult de 2500 euro pe an. Noua a fost cam 9500 euro. A zis ca mai bine o sa fie folosita ca dric cand o fi sa dea coltul decat sa ia suma aia.
        Last edited by gabrieln1960; 4 November 2017, 23:17. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Din păcate pentru omul din povestea ta, o mașină cere de mâncare, nu este bibelou. Cere o întreținere din când în când, o asigurare RCA măcar pe o lună când vrei să o folosești, un ITP, ceva impozit. Omul va continua să piardă bani cu ea (dacă are deja alta). Se află în situația unora care s-au trezit dimineață cu o bulină roșie pe blocul unde locuiesc. Cui să mai vândă? Piața auto este o piață a cumpărătorului, nu a vânzătorului. Politica de marketing care te îndeamnă să schimbi mașina mai des decât televizorul sau paltonul, produce o avalanșă de mașini second-hand care se devalorizează foarte repede.

          Comment


          • Originally posted by meticulosul View Post
            .Garantia extinsa nu se poate achizitiona de la dealer,vorbesti cu un operator de la VC care trimite pe mail o oferta,dupa care daca esti interesat alegi cati ani vrei prelungirea garantiei oferite de fabrica(1 an sau 2 ani prelungire).Pe oferta lor transmisa mie era un pret de 900 si ceva lei pentru extinderea de 2 ani...nu am facut!
            Eu cand am cumparat in 2016 prestigeul 0,9tce easy-r, dealerul mi-a facut reducere de 500 euro (pe langa rabla) plus 1 an garantie extinsa (4 ani), deci se poate si la dealer fara sa mai suni la vc.

            Comment


            • Depinde de dealer. Cand am luat L1 aveam prima revizie gratis. Am intrebat la VC despre detalii si mi-a zis ca nu exista asa ceva. M-am dus si am intrebat la dealer si mu-a zis ca "desigur, prima revizie e gratis, bonus de la noi".

              Comment


              • Originally posted by aurbrz View Post
                Eu cand am cumparat in 2016 prestigeul 0,9tce easy-r, dealerul mi-a facut reducere de 500 euro (pe langa rabla) plus 1 an garantie extinsa (4 ani), deci se poate si la dealer fara sa mai suni la vc.
                eu am avut un voucher de 200 euro de la un test drive si l-am folosit pentru achizitionarea extensiei de garantie la 5 ani, am pastrat acelasi numar de km cu cat vine garantia de 3 ani adica 100.000, pentru ca nu vad cum o sa ajung sa fac mai mult de 20.000 pe an.

                In final la mine a fost asa: 12.000euro masina (MCV Explorer fara extra-uri) din care s-a scazut rabla 1450euro si discountul Dacia 600euro adica a ramas masina la 9950 euro si cu voucherul de la test drive am facut extensia la 5 ani garantie si 100.000km

                Comment


                • Ce este peste 3 ani garantie si peste 100.000km si revizii gratuite sunt din partea reprezentanei
                  Uzina nu da decat 100.000 si 3 ani

                  Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • Eu am pe factura masinii de la Renault Commercial trecuta pe langa culoarea metalizata si extenso 5 ani sau 200000 km trecuta separat ca pozitie. Deci vine de la uzina.

                    Comment


                    • Salut, am platit si eu avans ptr un Sandero Stepway Prestige pe 25 septembrie. Acum cateva zile am sunat la Meridian si mi-a dat un termen estimativ de livrare prima saptamana din ianuarie 2018. Sper sa vina mai repede dar sunt slabe sanse. Va fi cam aiurea, o sa-mi vina masina in 2018 cu an de fabricatie 2017, deci cand imi vine va vea deja un an vechime :P ) Ma rog, asta e bafta mea ce sa fac.. Cand o sa vreau s-o vand, peste ani, cumparatorul ma va intreba de anul de fabricatie nu de cand mi-a ajuns masina si am inceput s-o utilizez concret. Va avea un an in plus la vechime aiurea, asta e. Trecand peste asta, in septembrie cand am dat comanda aveau o promotie la Stepway Prestige, numita Stepway Prestige PLUS, adica in pret mi-au dat si camera marsarier (pe langa toate dotarile - climatronic, geamuri electrice, media nav,senzori parcare spate, alarma, etc..)si mi-au facut si o reducere de 1000 de euro, adica masina costa vreo 12.050 de euro, iar cu reducerea am ajuns pe la 11.150 de euro, ptr ca mi-au bagat pachetul legislativ, in fine.. Deci, am avut camera marsarier inclusa, alarma, si reducere 1000 de euro, atat. Garantia e de 3 ani sau 100.000, nu mi-au spus nimic de 5 ani. Nici tichet rabla nu am mai prins ca nu s-au mai suplimentat fondurile.
                      Last edited by NeMar; 7 November 2017, 13:02.

                      Comment


                      • Pe talon vei avea an 2018 chiar daca e fabricata la sf lui 2017.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Originally posted by NeMar View Post
                          Salut, am platit si eu avans ptr un Sandero Stepway Prestige pe 25 septembrie. Acum cateva zile am sunat la Meridian si mi-a dat un termen estimativ de livrare prima saptamana din ianuarie 2018. Sper sa vina mai repede dar sunt slabe sanse. Va fi cam aiurea, o sa-mi vina masina in 2018 cu an de fabricatie 2017, deci cand imi vine va vea deja un an vechime :P ) Ma rog, asta e bafta mea ce sa fac.. Cand o sa vreau s-o vand, peste ani, cumparatorul ma va intreba de anul de fabricatie nu de cand mi-a ajuns masina si am inceput s-o utilizez concret. Va avea un an in plus la vechime aiurea, asta e. Trecand peste asta, in septembrie cand am dat comanda aveau o promotie la Stepway Prestige, numita Stepway Prestige PLUS, adica in pret mi-au dat si camera marsarier (pe langa toate dotarile - climatronic, geamuri electrice, media nav,senzori parcare spate, alarma, etc..)si mi-au facut si o reducere de 1000 de euro, adica masina costa vreo 12.050 de euro, iar cu reducerea am ajuns pe la 11.150 de euro, ptr ca mi-au bagat pachetul legislativ, in fine.. Deci, am avut camera marsarier inclusa, alarma, si reducere 1000 de euro, atat. Garantia e de 3 ani sau 100.000, nu mi-au spus nimic de 5 ani. Nici tichet rabla nu am mai prins ca nu s-au mai suplimentat fondurile.


                          Ce motorizare,culoare?Pachetul legislativ parca era 38 euro

                          Comment


                          • E 100 eur pachetul legislativ, cars cuprinde de fapt trusa PLUS presurile..si primesti bonus nu.ere rosii pe 90 de zile..

                            Comment


                            • Originally posted by meticulosul View Post
                              Ce motorizare,culoare?Pachetul legislativ parca era 38 euro
                              Am comandat motorizarea pe benzina, TCe 0,9, cu Easy-R, culoare gri platin. Da, desi cica mi-a facut discount 1000 de euro, au bagat apoi pachetul legislativ, covorasele din cauciuc si nr. rosii mi le dau bonus.

                              Comment


                              • NeMar, nu e nimic bonus, le platesti pe toate cu varf si indesat. Sa tii minte ca la livrare sa ceri sa puna 2 litri de benzina, ca sa poti ajunge la primul PECO..cica sunt obligati, dar ii doare fix in..cot. Sa scrie pe PV de predare ca au pus.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google