Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta am zis si eu... Prestige nici nu am mentionat.
    Ma refeream la reducere ca intr-un fel se pierde undeva... In loc de 1400 e cam 800-900...


    P.s.: ambiance 0.9 gpl e 9570 +760 AC + 100 proiectoare = 10430 - 1400 rabla = 9030 teoretic.
    Dar SL Plus este 9430...
    Last edited by iatagan; 9 March 2018, 03:03.

    Comment


    • @iatagan Imi cer scuze dar cred ca faci confuzii.
      Logan SL plus s-a vandut si la liber. In luna februarie pretul minim a fost de 7880. Pretul minim prin programul Rabla (cand o sa inceapa) este de 6480.
      Nu se pot cumpara cu voucher masini cu peste 130 g CO2.
      Pentru mai putin de 98 g (cred) se mai primesc 1000 lei, pe langa cei 6500 lei.

      Comment


      • Originally posted by abc View Post
        @iatagan
        Logan SL plus s-a vandut si la liber. In luna februarie pretul minim a fost de 7880. Pretul minim prin programul Rabla (cand o sa inceapa) este de 6480.
        Aha, ok, am inteles acum sper sa mai fie locuri disponibile...

        Comment


        • Vedeti cs la Sl plus acum da Media Nav si Clima Monozona...asa a fost informat de ce de la Dedeman,un Mcv alb Sl plus 1.5 dci 90 cp cu proram rabla ajunge la 11125 euro.

          Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

          Comment


          • SL Prestige Plus de la 9020euro, puțină atenție și o vizită obligatorie pe www.dacia.ro înainte de posta

            11125e = 11070e (dCi75) + pachet legislativ
            Last edited by t0rquemada; 9 March 2018, 10:47.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Eu stiu ce spun,Dedeman vinde Mcv sl plus prestige 1.5 dci 90 cp cu eco bonus si program rabla la 11160 euro

              Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

              Comment


              • Salutare!
                Dupa um a mentionat colegul torquemada, nu exista SL Plus Prestige, ci SL PRESTIGE PLUS.. E o mica/MARE diferenta..
                SL Plus e un Ambiance upgradat cu AC si proiectoare de ceata, are un pret bun, dar era ceva daca ar fi avut oglinzi electrice, doar ca deja iesea Laureat..
                iar SL Prestige Plus este un Prestige cu navigatie si Cruise Control..adica are cam toate dotarile de la Dacia.
                Acum ramane de vazut cand sunt fabricate masinile , eu am u feeling ca au fost din lotul din toamna, atunci cand s-au epuizat brusc fondurile la Rabla, dar desigur ca sunt ok, cu 0 km, iar garantia se aplica de la data vanzarii, nu a fabricatiei.

                Comment


                • Ok,am incurcat ordinea cuvintelir[emoji16]

                  Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • MCV SL Plus nu are dCi90 ci numai dCi75 10800e+ pachet legislativ

                    MCV SL Prestige Plus dCi90 de la 12690e + pachet legislativ(~45e)
                    Last edited by t0rquemada; 9 March 2018, 12:43.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by iatagan View Post
                      Aha, ok, am inteles acum sper sa mai fie locuri disponibile...
                      Nu se pune problema de locuri disponibile daca programul nu a inceput inca. Daca vrei masina prin Rabla te duci acum la dealer, alegi modelul, dai comanda, primesti un termen de livrare estimat, platesti avansul si astepti momentul cand se deschide softul de la mediu. Imediat dealerii "ataca" programul si locurile sunt alocate in ordinea inscrierii electronice pana la epuizarea fondurilor. Imediat dupa acceptare dealerul te cheama cu toate documentele necesare. Vezi ca anul acesta masina casata trebuie sa aiba ITP valabil.
                      Daca din diverse motive nu esti acceptat poti solicita returnarea avansului sau dealerul iti poate oferi un discount mult mai mare decat cel obisnuit dar mai mic decat cei 6.500 lei de la rabla si ramai si cu masina veche.

                      Sigur ca ai si varianta sa astepti pana incepe "balul" si sa te inscrii dupa cateva zile de la inceperea programului dar poti sa ai surpriza sa se termine banutii pana atunci.

                      Comment


                      • Din experienta anilor trecuti, programul Rabla incepe cel mai devreme in luna mai. Cine primeste data de fabricatie in mai, este posibil sa intre in program. Cine primeste data de fabricatie INAINTE, este probabil sa nu poata folosi o masina veche.

                        Comment


                        • Din experienta voastra cine vrea sa cumpere "cu rabla" dar nu are masina pentru casat cum este mai bine sa procedeze?
                          Precizare importanta: voucherul vreau sa-l achizitionez numai de la dealer pentru ca nu vreau complicatii de niciun fel.
                          In principiu ma intereseaza SL Plus 1.0 dar nu este o conditie absolut obligatorie.

                          Comment


                          • Originally posted by MIPusor View Post
                            Din experienta anilor trecuti, programul Rabla incepe cel mai devreme in luna mai. Cine primeste data de fabricatie in mai, este posibil sa intre in program. Cine primeste data de fabricatie INAINTE, este probabil sa nu poata folosi o masina veche.
                            Nu chiar...eu anul trecut aveam totul gata in Aprilie...masina radicand-o in Iunie.

                            @abc de ce nu cumperi o rabla cu 500 de RON si s-o dai la casat pe numele tau? Astfel maximizezi suma obtinnuta si nu ai nici complicatii.
                            Te poate ajuta si dealearul dar depinde mult de dealer. Dar stii cum e, cu cat sunt mai multi cu atat la final suma de care vei beneficia o sa fie mai mica.

                            Comment


                            • Cel mai simplu ia legatura cu dealeru. Cumpara voucherul de la el. Anul trecut a costat 1500 lei. Nu ai nicio bataie de cap cu actele. Doar hartie de la taxe si impozite ca nu ai datorii la stat.

                              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by sadicu View Post
                                Nu chiar...eu anul trecut aveam totul gata in Aprilie...masina radicand-o in Iunie.

                                @abc de ce nu cumperi o rabla cu 500 de RON si s-o dai la casat pe numele tau? Astfel maximizezi suma obtinnuta si nu ai nici complicatii.
                                Te poate ajuta si dealearul dar depinde mult de dealer. Dar stii cum e, cu cat sunt mai multi cu atat la final suma de care vei beneficia o sa fie mai mica.
                                Posibil sa fie mai complicat acum. Am inteles ca rabla care se da la casat trebuie sa aiba ITP valabil la momentul casarii........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google