Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am cerut si primit oferta pe mail înainte să ridic masina. Vorbisem si la un broker de asigurări, dar mi-a spus că pt inceput oferta dealer-ului e mai buna...

    Comment


    • Inseamna ca la 700 ron cu Groupama (prin dealer Dacia) cu franchiza 0, penteu Prestige, am tras lozul castugator..
      Si pe mine m-au anuntat inainte de oferta (este o colaborarae Dacia/Groupama), m-am interesat pe la alti brikeri si toti m-au sfatuit sa nu ma gandesc de doua ori..

      Comment


      • Ai Dacia Casco Gold? Sti ceva de clauza aceea cu valoarea masinii de noua si in al 2 an de asigurare?

        Comment


        • Salutare! Da, e Gold, parca era ceva de genul acesta, dar studiez..

          Update: am gasit doar o prevedere ca in primii 3 ani de contract, despagubirea in caz de dauna totala sau furt total se face la valoarea de noua a masinii..si franchiza este 0 doar in cazul in care reparatiile se fac in reteaua Dacia, ceea ce e ok.
          Sunt curios care va fi pretul pentru Casco Gold si din al doilea an, desigur ca nu imi doresc sa apelez la asigurare..
          Last edited by vali2008; 21 April 2018, 22:25. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Este foarte importanta acea prevedere(daca este bifata), altfel valoarea masinii scade in fiecare an(aprox 10% pe an, uzura). Nu stiu cum se poate beneficia de acea prevedere si din cate am vazut doar cei de la Groupama o au.

            Comment


            • Pai, este bifata despagubire la valoarea de noua in primii 3 ani..nu stiu cat va fi de plata din al doilea an��..

              Comment


              • Scade prima de asigurare, implicit valoarea mașinii, doar că ai aceasta opțiune in caz de dauna te despăgubește la valoarea din factura (noua)

                Comment


                • In cât timp v-a sosit cartea mașinii?

                  Comment


                  • O saptamana a durat pana ce a venit cartea la mine.

                    Comment


                    • Inteleg că nu o pot declara la primărie fara carte....

                      Comment


                      • Corect, dar de ce te grabesti s-o declari ? Oricum platesti pentru ea incepand de la anul, ce e pana la sfarsitul anului in curs nu platesti. Eu la Bucuresti am platit 40 RON impozit pe tot anul

                        Comment


                        • Așa e, în graba de a livra mașinile (cerere mare, moncher - clienți "disperați") reprezentațele au ales să le livreze fără carte, astfel că unora cărțile le-au venit mai tîrziu.

                          Oricum numerele roșii au până la 3 luni valabilitate, așa că nu vă impacientați. Bine, se poate și o lună, dar trebuie să anunțați în prealabil, eventual cu scandal la telefon că vreți s-o înmatriculați a doua zi. Dacă aveți cartea, desigur.

                          Acesta este unul din avantajele achiziționării unui Logan pe stoc. Avea deja cartea.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Eu m.as grăbi, dar fara carte nu se poate, am întrebat.

                            Termenul e de 30 zile, după =amenda
                            Last edited by alex1ioan; 30 April 2018, 09:18. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by sadicu View Post
                              Oricum platesti pentru ea incepand de la anul, ce e pana la sfarsitul anului in curs nu platesti. Eu la Bucuresti am platit 40 RON impozit pe tot anul
                              Platesti din momentul inmatricularii. Pe urmatorul trimestru iti apare debitul de plata. Cel putin in TM eu am platit din momentul inmatricularii.

                              Termenul maxim de declarare este de 3 luni neoficial (nu primesti amenda in intervalul acesta; daca masina este noua si ai o dovada provizorie pe 90 zile; se cunoaste problema intarzierilor si nu se sanctioneaza, cel putin in TM).

                              Mie cartea mi-a venit dupa 4 saptamani si am depus decizia de impunere dupa cele 30 de zile oficiale dar am atasat si o copie dupa dovada (o aveam pe 90 de zile tocmai din acest motiv ca se stia ca va intarzia cartea).
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Silviu, eu anul trecut nu am platit nimic pentru ea, iar in Ianuarie mi-a venit pe impozitul doar pentru 2018, 40 RON cum spuneam...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google