Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by playmaker831 View Post
    Probabil se gandeste ca la revanzare o sa fie mai tanara cu 1 an masina Ș)
    Da, la asta ma gandeam. Toti intreaba de anul de fabricatie, putin sunt cei care se intereseaza de luna de fabricatie.

    Alt exemplu: masina din decembrie 2006 primeste acum ITP pe un an (deoarece are 12 ani vechime - conteaza doar anul), masina din ianuarie 2007 primeste acum ITP pe doi ani (are 11 ani vechime).

    Comment


    • Eu ce sa zic atunci,an 2004, luna fabricatiei decembrie, ziua 27, inmatriculata definitiv in ianuarie 2005. Sa inteleg ca masina este 2004 nu 2005 NU?
      Aberant, oricum in CIV este 2005 trecuta dar.............?
      Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

      Comment


      • Daca romanii ar avea grija de masini, le-ar intretine si ar schimba la timp piesele cu prbl, nu s-ar mai fi introdus ITP la 1 an. Stau si ma gandesc ca prin ianuarie 2017 imi aparuse un mic scartait pe fata. Pana prin mai aparusera 2-3 scartaituri. M-am dus la service si avea prble cu pivotii. Am schimbat ambele brate fata cu pivoti noi, si bucse bara stabilizatoare. Dacie, nu am pretentii. Proaste masini. Asta numai ca aveam niste scartaituri cand luam denivalari sau gropi. La unii scartaie masinile cand trec pe langa tine de inebunesti. De cand umbla asa oare? Cand le zboara roata oare?
        La tv vazusem ca doar 75% din masinile inmatriculate au ITPul la zi. Trist. Sa numai vorbim cati au RCA. L-am atins pe unul foarte usor la aripa spate, prin 2016. I-am smuls carenajul. Era o mizerie de Fiat, avea vreo 6-7 ani. Eu doar o dunga neagra pe spoiler. Nu s-a rupt nimic nici macar o ureche. Eu eram de vina. Imi zice sa ii dau 500 lei sa-si repare masina. Ii zic nu, ii dau asigurarea. Ii dau numarul de telefon sa ma sune a doua zi sa mergem sa facem amiabila. Nici pana in ziua de azi nu m-a sunat. Asiguratorul meu mi-a zis, ca daca el nu are in regula ITP si asigurare, nu primea asigurarea mea sa-si faca masina. De asta nu m-a mai sunat. Probabil ca primea, amenda si altele.
        Asta e Romania iar eu ma bucur ca ITPul este la 1 an, pt masinile mai vechi de 12 ani.

        Comment


        • Corect. Aproape zilnic vad carute sh blocand intersectiile cu diverse probleme, motor, ambreiaje, sa nu mai zic de mitingurile aviatice din cauza esapamentelor. Daca ITP ar fi "pe bune". Asa cum se face acum este frectie la piciorul de lemn(doar mai multa spaga pentru unii).

          Comment


          • Este unu cu un taxi in vulcan, sta el pe langa statia trafo. Ala cu VNL, frate m-am urcat in masina lui sa vin la munca, am crezut ca nu mai ajung. Usile erau prinse cu negrese , bordul prins cu negrese, dadea sa plece de pe loc , murea motorul, trebuia sa plece la 4000 de ture. Ce mai, a trecut ITP-ul.
            Last edited by 77sky; 13 September 2018, 18:48.
            Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

            Comment


            • Probabil si el unul din taximetristii, cu 800k la bord si zice ca nu a schimbat la ea decat consumabilele.

              Comment


              • Originally posted by Archangel80 View Post
                L-am atins pe unul foarte usor la aripa spate, prin 2016. I-am smuls carenajul. Era o mizerie de Fiat, avea vreo 6-7 ani. Eu doar o dunga neagra pe spoiler. Nu s-a rupt nimic nici macar o ureche. Eu eram de vina. Imi zice sa ii dau 500 lei sa-si repare masina. Ii zic nu, ii dau asigurarea. Ii dau numarul de telefon sa ma sune a doua zi sa mergem sa facem amiabila. Nici pana in ziua de azi nu m-a sunat. Asiguratorul meu mi-a zis, ca daca el nu are in regula ITP si asigurare, nu primea asigurarea mea sa-si faca masina. De asta nu m-a mai sunat. Probabil ca primea, amenda si altele.
                Asta e Romania iar eu ma bucur ca ITPul este la 1 an, pt masinile mai vechi de 12 ani.
                Poate ca respectivul bause o bere si din acest motiv nu a vrut sa mearga imediat la Politie! Trebuia sa mergi tu la Politie, probabil primeai o amenda pentru nerespectarea distantei sau neacordarea de prioritate! Stii ca daca individul se ducea in 24 de ore la Politie si declara tamponarea usoara iar tu doar asteptai ca el sa te suna sa faceti amiabila ramaneai cel putin o luna fara permis. Amiabila se face pe loc sau in cateva ore, daca se tergiverseaza din oricare motive este bine sa mergi la Politie fie ca esti vinovat sau nu deoarece nu ai cum sa stii ce fel de om este soferul celalalt. Acum bine ca s-a terminat cu bine.

                Comment


                • Ca tot e vorba de masini noi, stiti ceva daca a demarat programul Rabla volumul de toamna?
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Da, eu am făcut comanda de Sandero stepway prin rabla si m-au sunat ieri să-mi zică că incepe programul săptămâna viitoare.

                    Comment


                    • Au spus la TV au suplimentat cu 30.000 de tichete sa ajunga la toata lumea

                      Comment


                      • Cica de luni s-ar da drumul la program si eu astept sa ma sune de la reprezentanta.

                        Comment


                        • Pai nu v-ați înscris în program? Eu am dat de săptămâna trecuta actele solicitate.
                          Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                          Comment




                          • Nici eu nu am vazut cand a aparut oferta asta la Logan B&W Sce (valabila cica pana in 31 aug) ??
                            Eu am comandat o masina din stoc pe 27 august(Logan B&W Sce1.0) si pretul de pe bonul de comanda este de 9612 euro(aici intra culoarea metalizat si pachetul legislativ) !!! Ori oferta nu a existat la momentul respectiv , ori ...ghinion!!

                            Comment


                            • in 31 august am comandat un logan 2 black and white, 0.9 tce cu culoarea aia noua galbena (nu ii stiu denumirea). in 15 octombrie ajunge in baia mare si o pot ridica. ca optionale am pus doar volan imbracat in piele ca la 100 de euro sa imi puna o cotiera care nu are nici macar spatiu de depozitare si arata de zici ca am luat-o aftermarket..mai bine ma lipsesc de ea. + ca ambele maini se tin pe volan nu una la ora 12 si una pe cotiera pretul parca era de 10570 euro..din astia se mai scade un tichet rabla. eu zic ca e ok termenul asta de 6 saptamani, ma asteptam sa aiba ai multe comenzi si sa dureze mai mult pana vine masina.
                              a si am ales pachetul de 5 ani garantie si 5ani revizii gratuite.
                              Semințele acelaș gust are.

                              Comment


                              • Beige Dune se numeste culoarea.

                                Sa fie intr-un ceas bun!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google