Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu, blocul de lumini era la fel ca la ph1, prin tragere aveai si flesuri si faza lunga si te incurcai mereu in ele, trebuia sa fii foarte atent ca vroiai sa dai fles, dar iti iesea faza lunga si il orbeai daca era noapte pe cel din sens opus.
    Deci o modificare bine venita.
    Legat de termenul de livrare eu nu am avut probleme, 8 zile a durat totul la mine de cand am platit avansul si pana am ridicat masina.

    Comment


    • Originally posted by black_line View Post
      Salut,

      Am intrat in posesia noului logan 1.2, Laureate.
      Asa cum am promis va voi spune cateva pareri, ce-i drept nu am apucat sa fac prea multi km , in jur de 50, de la Ploiesti pana acasa.
      Sa incepem cu insonorizarea - fara sa supar pe cineva si cum am promis sa fiu subiectiv am sa va spun un singur lucru - la fel cu cea modelul vechi (este doar o parere personala).
      ...
      Felicitari.
      Cat despre insonorizare - iti propun sa faci un test - cauta un logan 1 (ph1 sau ph2 nu are importnata) si incearca sa porti o conversatie pe un ton redus cu o alta persoana din masina la o viteza mai mare de 100 km/h. Apoi fa aceeasi "manevra" cu loganul 2 ... si eu am spus la fel la inceput, ce mare smecherie cu insonorizarea asta, dar dupa ce am mers cu un logan 1 (ph1) - al tatalui meu - m-am convis ca nu e chiar asa.

      Bafta
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • "Sa incepem cu insonorizarea - fara sa supar pe cineva si cum am promis sa fiu subiectiv am sa va spun un singur lucru - la fel cu cea modelul vechi (este doar o parere personala)."

        Daca ai asteptari prea mari de la masinuta nu te mai poti bucura de ce iti ofera.... E mai bine pusa la punct insonorizarea. Nu mult, dar s-au straduit.

        Comment


        • Sa o folosesti sanatos! Pana la urma are sau nu, versiunea 1.2 16v laureat, functia eco mode?

          Comment


          • Nu are functie eco mode, ce sa mai reduca din 75 cai amarati, e pe functie eco mode din fabrica.

            Comment


            • Asa este, doar incercam sa lamuresc ce scrie in pliantul primit de la ei pentru ca urmeaza sa imi ajunga si mie masina zilele astea.

              Comment


              • Eu deja am vorbit cu un avocat si voi avea pangere impotriva Redac Craiova sa vedem ce sa rezolvam.Greseala a fost din vina lor si daca stiau ca nu pot sa imi onoreze comanda la modelul cerut de mine nu trebuia sa imi ceara avansul.Momentan mi-am luat o alta masina din Suedia tot marca skoda (skoda octavia 2 1.6FSI 115CP din 2006) pot sa zic ca momentan sunt destul de multumit cu toate ca mi-am depasit bugetul cu 1000euro.Sper sa imi iau ceva daune de la Dacia pentru ca nu si-au respectat termenii contractuali
                Condu-ti masina la limitele tale,nu ale ei......

                Comment


                • Sper sa reusesti, ce au facut ei e magarie. Dar cred (sper) ca e magarie de dealer, nu de politica Dacia. Eu cel putin nu am avut probleme cu ei, in afara de cativa mecanici incompetenti de care m-am lovit (in Buc) si doar la un anumit service, in care nu am mai calcat.
                  Sincer, nu cred ca doar la Dacia-Renault se intampla chestii de genul asta. Mult succes ! Sper sa ne tii la curent.

                  Comment


                  • Originally posted by budaipmihai View Post
                    Sper sa reusesti, ce au facut ei e magarie. Dar cred (sper) ca e magarie de dealer, nu de politica Dacia. Eu cel putin nu am avut probleme cu ei, in afara de cativa mecanici incompetenti de care m-am lovit (in Buc) si doar la un anumit service, in care nu am mai calcat.
                    Sincer, nu cred ca doar la Dacia-Renault se intampla chestii de genul asta. Mult succes ! Sper sa ne tii la curent.
                    Ei mi-au zis ceva de genul dupa 2 saptamani jumate de cand am facut bonul de comanda "Domnule X ne pare rau dar nu va putem livra masina acces prin programul rabla pana la data de 20 decembrie deoarece fabrica nu are timp sa faca,dar daca vreti va facem oferta la alt model adica(diesel la 9300E asta fiind diferenta care trebuia sa o platesc eu,sau 1.2benzina la 7700 si in ultimul caz un renault clio 8200 diesel) lucruri care imi depaseau bugetul cu mult si le-am zis ca noi am semnat un contratc,un bon de comanda prin care ei trebuie sa imi livreze fix masina pe care eu am ceruto si ca nu vreau alt model pentru ca imi depaseste bugetul (si pt aceasta am facut credit la banca de nevoi personale).Am zis ca sunt deacord sa imi dea masina dupa 20 decembrie cand este gata dar sa platesc aceiasi bani fiind oferta si au refuzat categoric invocand faptul ca tichetul meu expira pe 20 decembrie cand se termina si programul.Dat fiind faptul ca mi-au cerut si 15% avans eu am stat linistit stiind ca pe data de 20 eu trebuia sa imi livreze masina.Prin toata aceasta magarie eu am pierdut aproximativ 7000RON (tichetul ca totusi si aia sunt bnai+actele necesare pentru dosar).Ppe langa faptul ca la fabrica au curte plina de masini toate fiind pentru export.Fabrica si dealeri cand a inceput programul nu a avut nici macar o masina pe stoc si cand a venit avalansa de cereri pentru masini pur si simplu nu au mai facut fata.La urma urmei este greseala lor nu a mea
                    Last edited by Laurwentiu; 10 December 2013, 14:37.
                    Condu-ti masina la limitele tale,nu ale ei......

                    Comment


                    • Astazi am fost si eu sa dau comanda de un Dokker si mi s-a spus ca termenul de livrare este prin martie, asa ca am renuntat pentru moment.
                      sigpic

                      Comment


                      • cum 15% avans?! eu am platit avans 1500 de lei! te-au incurcat rau de tot maidanezii!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Si eu tot 15% am platit avansul. Putin sub 2000 Euro. Esti sigur ca doar 1500 RON ? 15 mil ROL ?

                          Comment


                          • DA! Si la Loganu` din 2011 si la cel de acum am platit in jurul a 1500 de LEI! Plata oricum se face in lei, la Brd in cazul meu! Am hartia de la banca cu suma 1400 si nu stiu cat de lei avans sareta logan 2
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Eu am platit 2100 lei avans.

                              Comment


                              • Eu am platit fix 5% din valoarea masinii, la cursul de schimb din ziua aia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google