Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @nelu_71: Şi când ridici maşina?

    Comment


    • Originally posted by Ampt View Post
      @nelu_71: Şi când ridici maşina?
      Azi la ora 15 am platit si restu de bani 35000 lei.Maine la ora 13 ridic masina.
      Asigurarea 262 lei pe 6 luni .

      Comment


      • @nelu_71: Multă baftă!

        Comment


        • Ce model e Nelule?


          Sent from mobile
          Keep walking...

          Comment


          • Logan 10 ani parca, gresesc?

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post
              Logan 10 ani parca, gresesc?
              Asa este ...SL10.

              Multumesc Ampt

              Comment


              • Tot astazi am platit si eu diferenta pentru Sandelul meu alb. Urmeaza ca maine dupa amiaza sa receptionez masinuta.

                Am, insa, o dilema. Nu prea-mi place cum se vede imbinarea dintre usile de pe partea dreapta in zona stalpului. Mai exact usa din fata e 2-3 milimetrii mai inafara decat cealalta...Imi pare rau ca nu am poze, insa privita de aproape, situatia nu e chiar asa cum ar fi trebuit sa fie, chiar daca nu e ceva grav.

                Credeti ca sunt sanse sa-mi ”regleze” maine problema cei de la reprezentanta sau sa nu ma mai complic?

                Ca o paranteza, am luat ieri la inspectat cateva masini din curtea dealerului care-si asteptau ”stapanii”. La cateva aparea aceasta chestiune inestetica legata de usi, la altele se miscau nefiresc proiectoarele, iar la unele am observat un zornait ciudat la bara fata...

                Poate sunt eu paranoic, dar e clar ca sunt diferente date de montaj de la masina la masina...

                Comment


                • @fallax
                  Nu-ti fa probleme din cauza asta. Oricum, stii cum se zice: Cu masina sunt 2 bucurii-cand o cumperi si cand o vinzi. :-)

                  Comment


                  • Originally posted by fallax View Post
                    Tot astazi am platit si eu diferenta pentru Sandelul meu alb. Urmeaza ca maine dupa amiaza sa receptionez masinuta.

                    Am, insa, o dilema. Nu prea-mi place cum se vede imbinarea dintre usile de pe partea dreapta in zona stalpului. Mai exact usa din fata e 2-3 milimetrii mai inafara decat cealalta...Imi pare rau ca nu am poze, insa privita de aproape, situatia nu e chiar asa cum ar fi trebuit sa fie, chiar daca nu e ceva grav.

                    Credeti ca sunt sanse sa-mi ”regleze” maine problema cei de la reprezentanta sau sa nu ma mai complic?

                    Ca o paranteza, am luat ieri la inspectat cateva masini din curtea dealerului care-si asteptau ”stapanii”. La cateva aparea aceasta chestiune inestetica legata de usi, la altele se miscau nefiresc proiectoarele, iar la unele am observat un zornait ciudat la bara fata...

                    Poate sunt eu paranoic, dar e clar ca sunt diferente date de montaj de la masina la masina...


                    Primul post din montaj demonteaza usile de pe caroserie,apoi masina si usile merg pe benzi separate unde se echipeaza fiecare conform gradelor de echipare.Pe undeva pe la jumatatea benzii din montaj, usile si caroseria de pe care au fost demontate se reintalnesc si se imperecheaza iar.O toleranta de 2 mm afloriment si joc dupa reechipare e acceptata conform standardelor uzinii.

                    Comment


                    • Se contureaza un model mai mic decat sandero la Dacia.
                      Sursa

                      Comment


                      • Originally posted by nelu_71 View Post
                        Asa este ...SL10.

                        Multumesc Ampt

                        Sa te duca cati mai multi km fara evenimente neplacute!
                        Cat mai este diferenta de pret dintre un laureat si un sl10?

                        Cat despre o dacie mini, probabil va fi ceva gen chevrolet spark, sau gen matiz
                        Last edited by panselin4; 6 May 2015, 10:34.

                        Comment


                        • [QUOTE=panselin4;1668655]Sa te duca cati mai multi km fara evenimente neplacute!
                          Cat mai este diferenta de pret dintre un laureat si un sl10?

                          Multumesc panselin4
                          Am dat 9950 euro (9400 masina + 300 media nav + 250 cruise control).

                          Comment


                          • SI masinile alea sunt montate de oameni, nu fac toti acelasi lucru. Intreaba daca iti regleaza incuietoarea, nu stiu daca strikerul sau broasca se pot muta putin in sensul in care ai nevoie.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Gata cu stresu ,ieri am ridicat masina.
                              Vreau sa multumesc la toata lumea pentru sfaturile primite aici pe fourm.
                              Last edited by nelu_71; 7 May 2015, 07:14.

                              Comment


                              • Să ai baftă şi să te bucuri de ea!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google