Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu asa sper. Joi am casat rabla, azi am radiat-o si acum plec spre dealer sa duc ultimele acte. Sper ca azi-maine sa platesc ce mai am de plata si spre finele saptamanii sa o primesc.

    Masina e la dealer de 2 saptamani. Azi i-am facut o noua vizita. Ma asteapta cuminte in parcare

    Comment


    • Gata oameni buni.eu am ridicat masina azi
      Am scapat de stres

      Comment


      • Sa o stapanesti sanatos!

        Comment


        • Felicitari! Sa te poarte fara probleme!

          De la ce dealer ai ridicat-o? Cat au costat numerele rosii si asigurarea?

          Comment


          • Multumesc
            Masina am ridicat-o de la Daperom, asigurarea -265 Ron iar numerele rosii nu au costat nimic-13 Roni suportii
            mie mi s-a dat autorizatia de circulatie si numerele de la centrul de vanzari dacia de unde am comandat-o si unde am dus toate actele

            Comment


            • Asta cu numere rosii moaca nu am mai auzit'o


              Sent from mobile
              Keep walking...

              Comment


              • Numere rosii, am primit moca de la Meridian Sud, in 2013.

                Comment


                • Originally posted by maryurs24 View Post
                  Gata oameni buni.eu am ridicat masina azi...
                  Sa o folosesti sanatos. Cat mai multi kilometri fara probleme!

                  Comment


                  • Originally posted by maryurs24 View Post
                    Gata oameni buni.eu am ridicat masina azi
                    Am scapat de stres
                    Să fie într-un ceas bun şi să-ţi aducă numai satisfacţii!

                    Comment


                    • Dupa ce ati terminat cu rabla , cat timp a dura validarea respectiva ?

                      Comment


                      • Eu am dus ultimele acte legate de rabla azi (certificatul de radiere si cel de distrugere), iar doamna de la reprezentanta a zis ca, in mod normal, validarea dureaza o zi, maxim doua...

                        Comment


                        • La mine a mers asa:
                          Luni s-a prezentat proprietarul rablei cu fiscalul si apoi si eu cu fiscalul si am facut inscrierea
                          Marti am primit confirmarea de la Remat ca accepta rabla si am platit iar avansul de 5%
                          Miercuri a dus proprietarul rablei radierea si ce mai trebuia
                          Joi am achitat-o
                          vineri n-am facut nimic ca a fost 1 Mai
                          Luni am ridicat masina noua

                          Comment


                          • Am inteles , maine ma duc cu tatal meu sa scapam de rabla si actele aferente ... miercuri dupa amiaza poate se si valideaza , iar vineri ... poate apare masina .

                            Tatal meu nu sa omorat cu intrebarile legate de masina (nu se prea grabeste el de fel) , am vreo sansa sa pun mana pe masina vineri ? In ideea ca azi masina nu era , sau cel putin ma gandesc ca doamna respectiva l-ar fi anuntat ... "masina este in parcare" .

                            Astia de la dacia ar trebuii sa stie in ce stadiu se afla masina ? Avand in calcul ca am dat comanda pe 23 martie .

                            Comment


                            • Cu siguranta dealerul ar trebui sa stie care e situatia masinii, iar daca ai comandat-o la finele lunii martie cred ca sunt sanse sa fi ajuns pana acum.

                              Cel mai bine e sa suni la reprezentanta si sa intrebi acolo.

                              Ca o paranteza si o completare la un post anterior, eu am dus astazi ultimele acte privind rabla la dealer pe la ora 14 si la 17 m-au sunat sa-mi spuna ca documentele sunt ok si ca au fost validate. Maine ar trebui sa primesc hartia pentru banca pentru a achita diferenta.

                              Deci, dupa ce duci actele de radiere si casare, e posibil ca in doua zile sa poti intra in posesia masinii.

                              Comment


                              • Originally posted by maryurs24 View Post
                                Gata oameni buni.eu am ridicat masina azi
                                Am scapat de stres
                                Felicitari!Sa o stapanesti sanatos!
                                Ieri am rezolvat avans , remat si radierea masini.......dimineata la 8,15 eram la dealar cu actele.
                                Numerele rosii 160 lei la Meridian Sud

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google