Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adica platisem avansul de 5% atunci cand am facut comanda initiala. Apoi cand am depus dosarul cu rabla am facut o cerere de rambursare a avansului! In ziua cand s-a validat dosarul m-a anuntat dealerul sa platesc din nou avansul!

    Comment


    • La BRD am platit avansul . Ieri dimineata , astazi am trimis si ordinul de plata ..poate ajuta . Astazi clar nu ma mai suna nimeni , maine la fel imi este greu sa cred ca se rezolva ceva ... Am ramas si fara masina de aprox 10 zile ..

      DannyMC si dosarul in cat timp sa validat ? Deci dosarul se poate valida si fara avans ? Noi am platit avansul a doua oara ieri la prima ora .
      Last edited by ROARMY; 13 May 2015, 18:40.

      Comment


      • L-am depus pe 5 Mai si pana pe 11 s-a validat! Deci sase zile.

        Comment


        • Am inteles , ultimele acte pe care le-am dus (actele rablei) au fost pe data de 6 mai . Este 13 mai si nimic . Poate maine ajung si banii in cont ...si mai afla ceva doamna noastra ....

          Comment


          • La mine a fost in felu urmator :
            -Luni(27aprilie)am dus actele rablei si mia stornat primu avans.
            -Marti(28aprilie)am primit aprobarea de la mediu
            -Luni(4mai)am platit iara avansu , am dus rabla la remat si am radiat masina.
            -Marti(5mai) la ora 8.15 am dus actele la dealar si la ora 12.30 ma sunat dealaru sa platesc restu de bani....am platit la ora 13 am suant la dealar si mia zis la ce ora vreau sa ridic masina .
            -Miercuri(6mai) la ora 13 am ridicat masina

            Comment


            • Dacia va fi echipata totusi cu 1.2 16 v si 0.9 tce euro 6. Totusi emisiile CO2 nu vor fi mai mici de 100 g ca sa se poata beneficia de ecobonus prin rabla. Mai multe detalii din 01.06.2015.

              Comment


              • Eu nu inteleg , de ce merge atat de greu validarea !?!? Si acum, dupa ce "toata" lumea si-a dus demult rabla si s-au terminat "cozile" . . .

                Spuneti-mi si mie ,asteptarea validarii cand poate incepe ? Dupa ce duci ultimele acte legate de rabla ? Am inteles bine ? Asta insemna ca astept de 9 zile validarea din care 7 lucratoare ...

                Mai este cineva in situatia asta ? Ce spune dealer'ul ?
                Last edited by ROARMY; 14 May 2015, 11:47. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • La mine s-a validat in nici 2 zile (am sunat acum la dealer)...acum astept hartia pt plata jarului.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Au intrat si banii , dosarul sa validat , dar din ce am inteles nu le-au intrat banii de la mediu . Nu inteleg cum au validat dosarul , daca banii din partea mediului nu sunt . Asteapta unda verde din partea mediului ... Aiureala

                    Comment


                    • Nici eu nu inteleg cum vine asta! Unii i-au primit si altii nu? E cam cusuta cu ata alba!

                      Comment


                      • Maine este vineri , nu cred ca se derajeza nimeni , sambata, nu mai zic .. Poate saptamana viitoare

                        Dupa cum era de asteptat nu a dat nici un semn dealerul , maine cred ca este imposibil chiar daca lucreaza . miercuri se fac doua sapt de cand asteptam validarea . chiar asa , nu se poate face nimic ? Programul rabla este inceput , majoritatea au "luat" banii .. de ce s-ar opri acum ...?
                        Last edited by ROARMY; 15 May 2015, 16:14. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Ceva informatii ? Postati si aici daca aveti ceva informatii ...de la dealer

                          Comment


                          • Astept nu stiu ce aprobare de la mediu de miercurea trecuta...


                            Sent from mobile
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Cei care s-au grabit in primele zile au avut noroc, ca s-au trezit tarziu cei de la mediu sa mai ceara aprobari suplimentare.

                              Comment


                              • Si asta ce inseamna ...? Este posibil sa aprobre si in cateva ore dar si zile ? Ideea este ca dealerul nu stie nimic . Astepta aprobarea ...din data de 6 .

                                Bataie de joc ... De aproape 2 saptamani , nu avem masina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google