Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astazi am fost si eu la dealer cu actele si la fel mi s-a spus ca luni va primi parola pentru a intra in sistem. Legat de certificatul fiscal eu am scris "Programul Rabla 2015", mi-a spus ca nu conteaza ca sunt acceptate ambele versiuni.

    Comment


    • Mia zis ca nu crede ca pot sa iau masina pina in 1 MAI.Ca o sa dureze mai mult de 3 zile cu Rabla , cu aprobarile de la minister.Plus ca o sa fie decit o singura persoana care baga actele de la rabla in programu PSIPAN de la fiecare dealar.
      Last edited by nelu_71; 24 April 2015, 21:34.

      Comment


      • Mie mi-a spus ca in principal am rezolva pana de 1 mai si ca el va face tot posibilul sa ma ajute ,dar la fel mi s-a spus ca pot aparea probleme pe parcurs.

        Comment


        • Luni are conferinta de presa ministra mediului la ora 12.Crezi ca o sa primeasca dealari parola de la program inaite de conferinta ? Eu nu cred,o sa fie o zi pierduta pentru noi.

          Comment


          • Oricum luni era o zi moarta pentru noi, ca trebuia sa ne inscrie in program doar. Deci chiar si la ora 12 daca primesc, ne pot inscrie si sa speram ca primesc confirmarea ca totul e in regula si debea marti sa putem merge cu masina la remat.

            Comment


            • http://www.loganclub.ro/forum/noul_l...t46069p40.html 781

              Anu trecut sa aprobat dosaru intro zi ....si a doua zi putea sa se duca cu rabla

              Comment


              • Pai eu ce spun, hai sa fim optimisti ca totul va fi bine si ca ne vom putea bucura de masinii pe 1 mai!

                Comment


                • Anul trecut cand am dus Matizul la rabla, am vorbit cu cei din reprez ca am nevoie de masina, nu pot ramane fara, mai mult de 2 zile, si sa rezolvat totul in 24h (sa ocupat sotia, nu tin minte toate drumurile), dimineata m-am dus cu Matizul la garajul unui prieten si am scos de pe ea tot ce nu era necesar (baterie, injectoare, pompa benzina, benzina din rez, sch cauciucuri etc) si cu masina prietenului la sufa am dus-o la REMAT, a doua zi am avut masina noua.
                  Last edited by Oti; 25 April 2015, 11:56.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Putin OFF Topic - dar de interes zic eu
                    Foarte util documentul de pe site-ul afm.

                    Detalii despre documente necesare - persoane fizice - la art. 21 - Obtinerea notei de inscriere.

                    Originally posted by nelu_71 View Post
                    ...
                    Am scos 2 certifiate fiscale pe unu scrie PSIPAN 2015 si pe al doilea Programului de stimulare a innoirii Parcului auto national 2015 .Asa a zis dealaru ca sa scot cu denumire diferita sa fie sigur ca nu ma pune pe drum (doua exmplare certificat fiscal a costata 4 lei ).
                    Nu am gasit nicio referire la Certificatul Fiscal si denumirea programului pe acesta.
                    Apare ceva specificat doar referitor la inputernicirile notariale.
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Originally posted by M.FLORIN View Post
                      Nu am gasit nicio referire la Certificatul Fiscal si denumirea programului pe acesta.
                      Apare ceva specificat doar referitor la inputernicirile notariale.
                      Am riscat putin cum se zice cu certificatele fiscale.Vanzatoru a zis ca imi zice luni ce trebuie sa scriu.Ieri cind am lasat dosaru la dealar am lasat la alt vanzator (era liber cine se ocupa de mine ) si a zis ca este bine ca am scos cu PSIPAN 2015 ca asa o sa fie mai mult ca sigur.

                      Comment


                      • Am depus si eu toate actele.Acu astept validarea

                        Comment


                        • Ma sunat azi ca au uitat sa-mi dea sa scriu o declaratie pe propria raspundere ca folosesc tichetul rablei in interes personal si nu-l cedez cuiva.
                          Mia facut stornarea la avans a zis ca marti sau miercuri imi intra bani in cont.
                          A zis cai preseaza cei de la uizina sa scape de masini cit mai repede (adevaru ca au parcu plin cu masini noi ).
                          De la dealar mia dat platforma gratuita pina la remat, mia dat un numar de telefon (dupa ce a vorbit el ) ia spus numele meu si ia zis ca o sa-l sun maine sau poimaine cel tarziu.

                          Comment


                          • Ce termen de livrare ai nelu?


                            Sent from mobile
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Masina este venita din 30 martie , am comandato pe 16 februarie si termenu era pe 8 aprilie....dar a venit mai devreme.

                              Comment


                              • Situatia la mine sta in felul urmator, azi am fost inscris in programul rabla, am primit si acreditarea, iar maine la ora 8 ma prezint cu masina la centrul REMAT, urmand ca mai apoi sa rezolv cu scoaterea masini de la fiscal si radierea ei de la DRPCIV. Apoi trebuie sa ii duc toate actele dealer-ului ca el sa ma poata inscrie la Dacia pentru aviz.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google