Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tot 2100ron am achitat si eu acum ~2saptamani. Masina mi-a fost livrata ieri.

    In alta ordine de idei, ma poate lamuri cineva ce implicatii are acea declaratie data la notariat cum ca eu voi inmatricula masina pe numele meu? Masina este achizitionata prin programul rabla, dar a fost achitata cash, daca asta are vreo relevanta. Am inteles, din diverse surse, ca prin aceasta masura s-ar dori descurajarea samsarilor, care faceau tot felul de manevre cu vouchere, insa, in cazul meu, pana la expirarea numerelor provizorii, poate doresc sa o vand pentru ca nu imi satisface asteptarile. Nu vad de ce ar trebui sa mai cheltui cu inmatricularea definitiva, situatie dupa care nu am mai observat alt impediment in instrainarea masinii. Multumesc anticipat.

    Comment


    • Astazi ma uitam prin actele masini si mi-am adus aminte sa verific in factura data fabricatiei. Eu am luat masina cu reducere de black Friday in data de 3.12.2013. si ea a fost fabricata in 15.05.2013. Dupa cum se observa a cam stat pe stoc ceva vreme, de aceea au si bagat acele reduceri la ele. Chiar si la dealer cand am ridicat-o am zis ca cel putin 3 luni a stat in parc dupa cum aratau unele piese gen tamburi, capete de bara si alte articulatii care capatasera urme de rugina, dar se pare ca a stat mai bine de jumate de an. Oricum nu este o problema, dar foarte ciudat cum in atata timp nu a avut nici un client care sa se potriveasca pe configurarea respectiva.

      Comment


      • Clienti au fost dar au tinut la pret.

        Comment


        • Preturi Dacia

          In ianuarie 2014 s-a scumpit Dacia cu 100 euro (nu doar Logan-ul)!?

          Comment


          • Se pare ca da, m-am uitat si eu aseara, sa vad care mai sunt preturile.M-am uitat doar la Sandero si la Logan si am vazut ca s-au scumpit cu 100 euro.Inseamna ca au vanzari.
            Last edited by 77sky; 12 March 2014, 18:55.

            Comment


            • Pai in decembrie nu aveu nici o masina pe stoc.
              Ce sa vanda.
              sigpic

              Comment


              • Nu sunt un cunoscator in domeniu dar din ce vad eu fabrica Renault-Dacia merge foarte bine; au productie si vanzare,. Masinile sunt apreciate de cumparatori.

                Spre comparatie situatia de la Ford - Craiova nu pare asa buna. Iar masinile desi par ok nu au succes la piata.
                Last edited by abc; 9 January 2014, 23:13.

                Comment


                • Nu mai spune ca sunt apreciate ca acum apar antiLoganisti pe aici.
                  Eu pe la inceputul luni Decembrie am cerut o oferta de pret pentru un Logan aflat in stoc si nu am primit nimic.
                  Au spus ca nu au nimic disponibil.
                  sigpic

                  Comment


                  • Te pomenesti ca vrei sa il schimbi deja ...
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • As fi vrut dar numai culoare .
                      sigpic

                      Comment


                      • As avea nevoie de putin ajutor daca puteti. Sunt pe punctul de a comanda un logan 2, 0.9 tce si dealer-ul mi-a spus ca pe langa pachetul legislativ care e obligatoriu trebuie sa platesc un fel de "taxa" legata de diferenta de curs valutar.

                        Voi ati platit asa ceva? Sau vrea dealer-ul sa mai scoata ceva bani de pe urma mea?

                        Multumesc.

                        Comment


                        • Tu vei cumpara masina la cursul euro stabilit de Banca Nationala, la care se adauga 0,05%.

                          Comment


                          • Cursul Renault e cursul BNR+0,5% stabilit in ziua de marti, si are o valabilitate de o saptamana.

                            Daca platesti masina in 2 rate ai toate sansele sa platesti la 2 cursuri diferite.

                            Singura obligatie suplimentara e pachetul legislativ de 40 euro.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Si sa faci RCA

                              Comment


                              • RCA il faci cand primesti VIN-ul, si nu e obligatoriu sa il faci la dealer.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google