Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da...multumesc frumos pentru incurajari Ampt, sper doar sa nu fiu dezamagit de loganel ;))!

    Comment


    • Te aşteptăm la MyRide să-i faci Jurnal de Bord, topic unde poţi să ne relatezi toate impresiile tale despre maşină şi unde bineĆ®nţeles, să o prezinţi!

      Comment


      • salut,voi pe langa copii dupa buletine, cartea si talonul masinii -copii legalizate, si certificat fiscal, ati mai dus la dealer vreo declaratie pe propria raspundere a proprietarului inscris prin care isi exprima in mod neechivoc
        optiunea de a pastra beneficiul asupra primei de casare si de a achizitiona in nume propriu un
        autovehicul nou de la producatorul validat emitent al notei de inscriere sau, dupa caz, declaratia
        pe propria raspundere a proprietarului privind cedarea dreptului de beneficiu asupra primei de
        casare si declaratia pe propria raspundere a beneficiarului prin care se obliga sa achizitioneze
        autovehiculul nou de la producatorul validat emitent al notei de inscriere ?
        va intreb pt ca eu nu am dus asa ceva,si nu stiu daca trebuia

        Comment


        • Dealer-ul mi-a spus ca trebuie mers cu acea nota de inscriere. In cazul meu, pe acea nota scrie ca socrul meu cedeaza acel tichet mie iar eu ma angajez sa cumpar cu acel tichet masina noua de la dealer-ul care a emis nota de inscriere. Nu mai am rabdare pana maine cand ma duc cu rabla la Remat. Apropo m-a sunat dealer-ul ca daca nu vreau sa astept pana la sfarsitul lu Mai - inceputul lu Iunie pana vine masina - au ei pe stoc un Ambiance cu motor 0.9 tce culoare alba dar fara faruri de ceata - asa cum vreu eu. Nu stiu ce sa fac, am avut un prieten care si- a pus ulterior faruri de ceata si nu i-au decupat k lumea masca, era ceva spatiu intre faruri si masca.

          Comment


          • da...eu am fost ieri la dealer cum a scuus si mi.a zis ca pot merge maine cu masina la remat :d !deci am primit acordul de la mediu :d , tie cum ti.au spus pippen?

            Comment


            • Si mie initial mi-au spus ca dureaza pana la sfarsitul lui mai -inceput de iunie pentru un stepway rosu iar ieri cand am fost sa verific la dealer ce acte sa duc pentru rabla (am platit de o mai bine de o sapt. avansul) mi s-a spus ca deja au pe stoc masina pe care o vreau eu... eu zic ca poate merita sa mai astepti daca nu depinzi de noua masina asa tare... poate si dealerii dau termene mari la inceput ca sa scape si de modelele de pe stoc..
              RTFM

              Comment


              • Originally posted by pippen View Post
                Apropo m-a sunat dealer-ul ca daca nu vreau sa astept pana la sfarsitul lu Mai - inceputul lu Iunie pana vine masina - au ei pe stoc un Ambiance cu motor 0.9 tce culoare alba dar fara faruri de ceata - asa cum vreu eu. Nu stiu ce sa fac, am avut un prieten care si- a pus ulterior faruri de ceata si nu i-au decupat k lumea masca, era ceva spatiu intre faruri si masca.
                Contează aşa de mult pentru tine proiectoarele de ceaţă? Din experienţă Ć®ţi spun, că nu le-am folosit mai mult de cĆ¢teva ore Ć®n cei 3 ani de cĆ¢nd am maşina!

                Comment


                • da nici eu la cealalta care e a lu' taicamiu nu folosesc proiectoarele! rareori...prefer alte optiuni decat proiectoarele!

                  Comment


                  • Originally posted by yonutptr28 View Post
                    da...eu am fost ieri la dealer cum a scuus si mi.a zis ca pot merge maine cu masina la remat :d !deci am primit acordul de la mediu :d , tie cum ti.au spus pippen?

                    si mie mi-au spus ca au primit acceptul si sa ma duc la Remat, apoi sa ma duc sa fac radierea si dupa aia din nou la dealer.

                    Originally posted by Ampt View Post
                    Contează aşa de mult pentru tine proiectoarele de ceaţă? Din experienţă Ć®ţi spun, că nu le-am folosit mai mult de cĆ¢teva ore Ć®n cei 3 ani de cĆ¢nd am maşina!
                    adevarul e, ca nu le pun pentru ca am neaparat nevoie de ele, dar mi se pare mie ca arata mult mai bine masina cu ele.
                    Last edited by pippen; 13 April 2014, 14:33. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by pippen View Post
                      Apropo m-a sunat dealer-ul ca daca nu vreau sa astept pana la sfarsitul lu Mai - inceputul lu Iunie pana vine masina - au ei pe stoc un Ambiance cu motor 0.9 tce culoare alba dar fara faruri de ceata - asa cum vreu eu. Nu stiu ce sa fac, am avut un prieten care si- a pus ulterior faruri de ceata si nu i-au decupat k lumea masca, era ceva spatiu intre faruri si masca.
                      Orice optiune este mult mai bina sa fie montata in fabrica decat after-market. Este greu de crezut ca o sa le poti monta in mod absolut identic cu montajul din uzina. Apoi orice modificare poate sa aduca neplaceri in perioada garantiei si eventual in cazul unui accident, mai ales daca ai Casco, deoarece reperele se inlocuiesc intocmai cum au fost facute in fabrica, conform seriei masinii.

                      Comment


                      • eu nu am avut proiectoare de ceata la loganul vechi, in schimb am vazut la alt logan cu care am mers, ca daca sunt aprinse odata cu faza lunga,ajuta la o luminozitate mult mai buna ( eu nu as merge cu proiectoarele aprinse decat pe vreme nefavorabila sau noaptea in extraurban pe drumuri mai putin circulate si mai putin luminate )
                        adevarul este ca arata mai bine cu proiectoare de ceata decat fara,i nsa eu as prefera aerul conditionat la optionale

                        Comment


                        • Fratilor- lamuriti-ma : Maine cand merg sa casez rabla trebuie sa iau numerele jos de pe masina sau nu ?Cineva mi-a spus ca pot sa le las pe masina si se va consemna in procesul verbal de casare, altcineva spunea ca o sa mi le ceara cand merg sa fac radierea masinii, eu unul nu mai stiu dupa cine sa ma iau. Multumesc.

                          Comment


                          • Si eu stiu ca trebuie mers cu numerele la politie sa le predai, asa mi.a zis la reprezentanta! Acum nu stiu sigur, eu o sa ma duc cu ele!

                            Comment


                            • Eu am dat masina la casat prin programul rabla anul trecut si la radierea masini au cerut si numerele de inmatriculare.

                              Comment


                              • Originally posted by panselin4 View Post
                                eu nu am avut proiectoare de ceata la loganul vechi, in schimb am vazut la alt logan cu care am mers, ca daca sunt aprinse odata cu faza lunga,ajuta la o luminozitate mult mai buna ( eu nu as merge cu proiectoarele aprinse decat pe vreme nefavorabila sau noaptea in extraurban pe drumuri mai putin circulate si mai putin luminate )
                                adevarul este ca arata mai bine cu proiectoare de ceata decat fara,i nsa eu as prefera aerul conditionat la optionale
                                Daca mai aveam 780 euro(atat costa aerul conditionat la optionale) ieseam la un total de 9785 , deci daca aveam banii astia mai strangeam de undeva 215 euro si imi luam la 10.000 de euro Laureate 0.9 tce si nu Ambiance 0.9 tce ce imi cumpar acum. Eu sunt de parere ca cea mai buna masina e cea care ti-o permiti))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google