Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da ai dreptate nu aveau cum sa fie aprobate toate, din moment ce iei
    si se zice ca au venit cu shimbarea asta in certificatele fiscale,desi cum am zis astia de aici nu au auzit de asta, eu am pus dosarul ieri in jurul orei 12! Poate am noroc si il valideaza!

    Originally posted by yonutptr28 View Post
    Da ai dreptate nu aveau cum sa fie aprobate toate, din moment ce iei
    si se zice ca au venit cu shimbarea asta in certificatele fiscale,desi cum am zis astia de aici nu au auzit de asta, eu am pus dosarul ieri in jurul orei 12! Poate am noroc si il valideaza!
    Va dau o veste buna...mau sunat acum de la reprezenta si mi.au validat dosarul! Maine ma chemat sa imi dea actele sa o duc la remat si din cate stiu e deschis maine! Numai ca luni pot rezolva cu radierea la politieca nu cred ca e deschis maine! La mine le certificatul fiscal a scris 'rabla' nu 'pspin'! Deci sa aprobat!
    Last edited by yonutptr28; 11 April 2014, 16:18. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Eu am fost Miercuri cu toate actele si am semnat Nota de Inscriere, astazi m-a sunat Dealer-ul si mi-a spus ca pot merge cu masina la Remat, in rest nu mi-a comunicat nimic ca nu ar fi bune certificatele de atestare fiscala. Mi-a spus ca la Remat trebuie sa ma duc cu copie legalizata dupa CIV si Talon, Buletinul si nota de inscriere - mai trebuie oare ceva ? Apropo, se poate lua bateria jos de pe masina ce o casez, e aproape noua. O sa ma lase cei de la Remat?

      Comment


      • Eu, cand am dus rabla la remat, mi-au cerut si baterie, nu conta daca era buna sau nu. Iti recomand sa le dai o baterie folosita, care nu mai poate fi utilizata.

        Comment


        • Originally posted by yonutptr28 View Post
          Va dau o veste buna...mau sunat acum de la reprezenta si mi.au validat dosarul! Maine ma chemat sa imi dea actele sa o duc la remat si din cate stiu e deschis maine! Numai ca luni pot rezolva cu radierea la politieca nu cred ca e deschis maine! La mine le certificatul fiscal a scris 'rabla' nu 'pspin'! Deci sa aprobat!
          Originally posted by pippen View Post
          Eu am fost Miercuri cu toate actele si am semnat Nota de Inscriere, astazi m-a sunat Dealer-ul si mi-a spus ca pot merge cu masina la Remat, in rest nu mi-a comunicat nimic ca nu ar fi bune certificatele de atestare fiscala. Mi-a spus ca la Remat trebuie sa ma duc cu copie legalizata dupa CIV si Talon, Buletinul si nota de inscriere - mai trebuie oare ceva ? Apropo, se poate lua bateria jos de pe masina ce o casez, e aproape noua. O sa ma lase cei de la Remat?
          Ati avut noroc ca ati depus dosarul inainte de modificarea lu' peste. Mie mi-au tras-o azi din plin.
          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

          Comment


          • eu ieri l.am depus pana in ora 14.00 da am asteptat confirmare si ieri si azi mi.a dat verdictul

            Comment


            • yonutptr28 - sa-mi spui maine dupa ce mergi la dealer - cu ce acte mergi la REMAT .

              Comment


              • pai mi.a spus in seara asta....copie legalizata dupa talon si carte identitate , care le-am deja si din ce am inteles cu o trimitere de la ei de la reprezentanta la REMAT unde vor ei eu chiar ma speriasem cu chestia aia ca nu era bun certificatul...dar se pare ca am avut noroc Certificatele sunt bune nu cred ca afm are vreo legatura cu asta , deoarece certificatele sunt pentru a te vizualiza ca nu ai datorii sau ceva de gen! mie mi-a zis clar ca au primit confirmarea de la afm si maine ma duc la dealer sa semnez iar si imi da trimitere! deci nu ma trimiteau de nebun daca nu era validat dosarul!
                Last edited by yonutptr28; 11 April 2014, 19:17.

                Comment


                • Mie mi-au spus sa ma duc cu buletinul, copie legalizata dupa Civ + Talon si Nota de inscriere, deci nici o trimitere de la ei. Probabil nota de inscriere e pe post de trimitere.

                  Comment


                  • da pai te trimite in momentul in care sa validat dosarul, nota de trimitere nu trebuie sa o iei de la ei?

                    Comment


                    • yonutptr28 sa inteleg ca ieri ai depus actele si azi au aprobat dosarul? macar de ar merge si in bucuresti asa de repede
                      din ce imi zicea dealerul cica ar trebui si o trimitere de la ei pt la remat

                      Comment


                      • Da panselin4 joi am depus
                        dosarul pana in ora 14.00, am asteptat vreo ora la ei. Cica sa primesc aprobare si mi.a zis ca in termen de 5 zile primesc afirmarea de la mediu! Si ieri in jur de oa 15.30 ma sunat sa imi zica ca sa aprobat dosarul si sa merg la ei sa imi de trimiterea sau ceva de gen!

                        Comment


                        • Intrebare-cat timp ai la dispozitie sa duci rabla la remat din moment ce se aproba dosarul? Nu de alta dar eu de Paste mai am nevoie de masina.
                          RTFM

                          Comment


                          • multumesc yonutptr28 pt lamurire ,sper sa am si eu aprobarea pe luni,sau macar marti cel tarziu
                            vroiam sa va intreb aveti idee cum sa scot benzina din rezervorul unei dacii 1310? eu stiu de faza cu furtunul,pe care la un capat il bagi in rezervor iar la celalalt capat tragi nitel pana vine benzina,iar apoi il pui repede intr un bidon (am vazut mai demult faza la cineva )
                            mai am vreo juma de rezervor la dacie de benzina (cred ca vreo 20 sau 25 de litrii ,nu stiu exact cat are rezervorul ) si ma gandeam sa nu las acolo combustibilul pretios

                            Comment


                            • 15 zile asa mi-au zis cei de la reprezentanta acum o ora eu am primit raspunsul "aplicatia PSIPAN a verificat datele inscrise la pct I si a generat rezultatul validata la identificare " si luni ma duc sa o duc la REMAT
                              am vrut astazi dar nu lucreaza astia oricum bine ca am primit raspunsul

                              Comment


                              • Hai că poţi spune liniştit că deja te-ai înscris pe turnantă!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google