Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by plasStik3 View Post
    Situatia la mine sta in felul urmator, azi am fost inscris in programul rabla, am primit si acreditarea, iar maine la ora 8 ma prezint cu masina la centrul REMAT, urmand ca mai apoi sa rezolv cu scoaterea masini de la fiscal si radierea ei de la DRPCIV. Apoi trebuie sa ii duc toate actele dealer-ului ca el sa ma poata inscrie la Dacia pentru aviz.
    La ce ora ai depus dosaru ??? si la ce ora te-a anuntat ca ai fost selectat ???

    Comment


    • Dosarul cu toate actele l-am predat la dealer de vineri si din ce am inteles la ora 14 s-a dat drumul oficial la program deci cred in jurul acestei ore am fost inscris, iar acreditarea a venit in jurul orei 17:30.

      Comment


      • Bafta pentru maine.
        Intrebare.....trebuie radiata si dupa aceea sa o scot de la fisc ????
        Trebuie scoasa de la fisc inaite sa ma duc la dealar sau pot dupa ce imi iau masina ???

        Comment


        • Multumesc sa fie!
          Din ce am inteles de la dealer este mai important sa o scoti de la financiar si mai apoi de la politie, nu invers.
          Referitor la ultima intrebare nu stiu sa dau un raspuns, trebuie vorbit cu dealer-ul, mie asta mi-a spus, sa scot masina de la fiscal si de la politie, ca mai apoi el sa poata trimite actele la Dacia.

          Comment


          • Uite aici - extras din documentul atasat de maine ieri

            Art. 22: Casarea autovehiculului uzat
            (1)În termenul prevăzut la art. 17 alin. (7), însă numai după confirmarea de către aplicaţia PSIPAN a informaţiilor prevăzute la art. 17 alin. (1), proprietarul înscris se poate prezenta la orice operator economic autorizat să desfăşoare activităţi de colectare, dezmembrare şi/sau tratare a vehiculelor scoase din uz, care se regăseşte în lista operatorilor economici autorizaţi, elaborată şi publicată pe pagina de internet proprie de către ANPM, în vederea predării autovehiculului uzat pentru distrugere.
            (2)Certificatul de distrugere a autoturismului uzat se eliberează cu respectarea prevederilor Hotărârii Guvernului nr. 2.406/2004, cu modificările şi completările ulterioare, şi conform prevederilor Ordinului ministrului mediului şi gospodăririi apelor, al ministrului administraţiei şi internelor şi al ministrului transporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 87/527/411/2005 privind aprobarea modelului şi a condiţiilor de emitere a certificatului de distrugere la preluarea vehiculelor scoase din uz.
            Art. 23: Radierea autovehiculului uzat
            (1)În termenul prevăzut la art. 17 alin. (7), însă numai după confirmarea de către aplicaţia PSIPAN a informaţiilor prevăzute la art. 17 alin. (1) şi casarea autovehiculului uzat, proprietarul înscris procedează la radierea din evidenţa circulaţiei a autovehiculului uzat.
            (2)Proprietarul înscris trebuie să păstreze o copie legalizată a certificatului de distrugere a autovehiculului uzat, în vederea completării dosarului de participare.
            (3)Certificatul de radiere din evidenţa circulaţiei a autovehiculului uzat se eliberează în conformitate cu prevederile art. 17 alin. (1) lit. b) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, şi ale Ordinului ministrului administraţiei şi internelor nr. 1.501/2006 privind procedura înmatriculării, înregistrării, radierii şi eliberarea autorizaţiei de circulaţie provizorie sau pentru probe a vehiculelor, cu completările ulterioare.
            (4)Certificatul de radiere din evidenţa circulaţiei trebuie să conţină menţiunea potrivit căreia autovehiculul uzat a fost radiat în urma dezmembrării.
            Art. 24: Completarea dosarului de participare
            După radierea din circulaţie a autovehiculului uzat, în termenul prevăzut la art. 17 alin. (7), proprietarul revine la producătorul care a eliberat nota de înscriere pentru completarea dosarului cu certificatul de distrugere, în copie legalizată, şi certificatul de radiere, în original.

            Originally posted by nelu_71 View Post
            Bafta pentru maine.
            Intrebare.....trebuie radiata si dupa aceea sa o scot de la fisc ????
            Trebuie scoasa de la fisc inaite sa ma duc la dealar sau pot dupa ce imi iau masina ???
            Scoaterea din evidentele fiscului (de fapt serviciului de taxe si impozite de pe langa primaria de domiciliu) trebuie facuta in maxim 30 de zile de la instrainare/radiere din circulatie a vehiculului; daca se depaseste termenul se primeste amenda (sau avertisment, dupa caz).
            Last edited by M.FLORIN; 27 April 2015, 22:07. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Astazi m-am inscris si eu in program. Daca am timp, maine incerc sa scap de rabla.

              Comment


              • Astazi am dus masina la Remat, am scos-o de la fiscal si de la politie, iar mai apoi am dus toate actele la dealer. Acesta mi-a spus ca in cel mai fericit caz, maine se va putea achita masina noua si joi se va face livrarea, daca nu ramane pe luni dupa 1 mai!

                Comment


                • Joi e greva in administratia locala.

                  Comment


                  • Am auzit si eu ceva, dar eu nu mai am treaba cu administratia locala. Am treaba doar cu dealer-ul.

                    Comment


                    • Sint plin de nervi....am primit acceptu dimineata si la ora 12 am fost sa iau acte.
                      Ieri mia facut stornare pe prima comanda.......azi mia zis agentu sa nu duc masina la remat pina nu platesc avansu la noua comanda (imi zice el cind sa merg la banca sa platesc ) imi zice ca inca nu sa anulat vechea comanda pina acuma.Si nu poate sa faca noua comanda pe sasiu care era pe comanda veche.A adus masina in parc , decit sa o spele si este gata de plecat.

                      Comment


                      • Eu azi am platit din nou avansul, iar maine imi dau inapoi banii de la prima plata.tot azi a primit proprietarul rablei acceptul iar maine se duce la politie sa o radieze.poate am noroc si e gata maine tot.

                        Comment


                        • Originally posted by plasStik3 View Post
                          maine se va putea achita masina noua si joi se va face livrarea.....
                          De curiozitate,ti-a spus dealer-ul daca in afara de reducerea rabla (6500) mai este si vre-o alta reducere sau alte promotii (garantie extinsa...)?

                          P.S. : Imi cer scuze pentru off-topic.

                          Comment


                          • Eu nu am primit inca acceptul din partea programului, dar am reusit azi sa admir cateva minute masina. Era cam prăfuita după ploaia de zilele acestea... După cum merge treaba, luând in calcul si problemele de la serviciu, cred ca voi intra in posesia ei săptămână viitoare.

                            Comment


                            • Originally posted by fallax View Post
                              Eu nu am primit inca acceptul din partea programului, dar am reusit azi sa admir cateva minute masina. Era cam prăfuita după ploaia de zilele acestea... După cum merge treaba, luând in calcul si problemele de la serviciu, cred ca voi intra in posesia ei săptămână viitoare.
                              La cum merge treaba si eu cred la fel ( mi-am luat si concediu sa rezolv)
                              Asta este 2015-04-28 11.31.58.jpg

                              Comment


                              • Nu stiu inca de oferta dar cred ca va fi 200 de euro reducere si 12 luni garantie extinsa.

                                Nelu, masina are capac? Plafoniera cum e, cu un bec sau 3?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google