Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nelu_71 View Post
    Asta este [ATTACH]500718[/ATTACH]
    Si la mine tot alba este.
    Attached Files

    Comment


    • Originally posted by plasStik3 View Post
      Nu stiu inca de oferta dar cred ca va fi 200 de euro reducere si 12 luni garantie extinsa.

      Nelu, masina are capac? Plafoniera cum e, cu un bec sau 3?
      La plafoniera nu ma-m uitat.....NU are capac.
      Attached Files

      Comment


      • Masinile noi pe care le am vazut nu au decat un bec in plafoniera, indiferent de model sau de echipare
        Dar se poate schimba usor cu o plafoniera cu 3 becuri, care nu este scumpa, iar plafoniera cu un bec se poate monta pe spate, unde chiar se simte uneori nevoia de lumina

        Comment


        • mie mi-a spus ca in afara de reducere -eu am aproape 900 euro ca sunt angajat la ei-am si cauciucuri de iarna

          Comment


          • Am si eu o mica dilema.

            E vreo problema daca rablei care merge la casat ii lipsesc cateva componente. A mea nu mai are toba finala, semnalizatoarele de pe aripi si proiectoarele (le-am donat unui amic). Credeti ca pot avea probleme din cauza acestora?

            Comment


            • Ai citit ghidul pus de mine aici?
              O sa vezi acolo ce trebuie sa existe pe masina.

              By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Singura mentiune speficica din ghid e cea de la definitia automobilului uzat (art. 2, litera g):

                ”autovehicul uzat - orice autoturism, autoutilitară uşoară sau autospecială/autospecializată uşoară, înmatriculat/înmatriculată în Romania, care conţine cumulativ componentele esenţiale (motor, transmisie, tren de rulare, caroserie, şasiu, precum şi echipamentele electronice de gestionare a funcţiilor autovehiculului şi dispozitivul catalizator, dacă acestea au fost prevăzute din fabricaţie) şi care are o vechime mai mare sau egală cu 8 ani de la anul fabricaţiei”.

                Cu toate acestea, lucrurile nu-mi par foarte clare, lasand loc de interpretari...

                Comment


                • Pai ba dimpotriva.
                  Daca nu e trecut acolo nu se cere sa existe pe masina.
                  E mai complicat sa faci un ghid cu ce elemente, punctual, trebuie sa existe pe masina. La cate modele de rable sunt etc ... iti dai seama ce ar insemna un asemenea ghid?

                  By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Originally posted by fallax View Post
                    Am si eu o mica dilema.

                    E vreo problema daca rablei care merge la casat ii lipsesc cateva componente. A mea nu mai are toba finala, semnalizatoarele de pe aripi si proiectoarele (le-am donat unui amic). Credeti ca pot avea probleme din cauza acestora?
                    Nu cred ca este problema .....proiectoarele si eu l-am donat.
                    Ma sunat de la dealar ca nu poate sa faca stornarea ......ca nu stiu ce probleme este la dacia.Am impresia ca vanzatoru ma pacaleste....mia zis ca luni rezolvam si cu rabla si cu noua comanda.

                    Comment


                    • proiectoarele si eu le-am donat.
                      M-a sunat
                      nu stiu ce probleme este/sunt la dacia.
                      vanzatorul
                      mi-a zis

                      Scuze pt off...nu m-am putut abtine sa nu punctez aceste greseli

                      Comment


                      • Nelutu deja e un nume in gramatica!


                        Sent from mobile
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by nelu_71 View Post
                          Ma sunat de la dealar ca nu poate sa faca stornarea ......ca nu stiu ce probleme este la dacia.
                          Pe mine m-au pus saplatesc maine din nou avansul si apoi mi-au zis ca pot sa duc taraba la remat.

                          Comment


                          • Buna
                            Sunt nou pe forum dar inainte de a posta am citit destul de multe pe aici.
                            In urma celor citite m-am decis sa achizitionez un logan 0.9 tce (cu programul rabla).
                            In postul 1278 un coleg de forum zicea "Am dat si eu comanda pt un Sandero 1.2 Ambiance cu programul Rabla. Cu greu am mai gasit motorizare de 1.2. Nu se mai produc. Se vinde doar ce mai e in stoc. Din iunie va intra norma euro 6."

                            As vrea sa stiu daca exista o data oficiala sau macar estimata pentru momentul cand se va putea cumpara un logan cu motor pe benzina 0.9 tce euro 6 si daca acest motor va avea filtru de particule pe evacuare.

                            Comment


                            • Estimarea de punere in vazare a motoarelor cu norma euro 6 este septembrie 2015.

                              Filtru de perticule la un motor pe benzina ... nu prea are cum. Prin definitia lui (DPF - Diesel particulate filter) este conceput si utilizat exclusiv la motoarele DIESEL.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • 99% ca și TMPS-ul din săptămâna 35/2015.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google