Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am fost la dealer sa initiez dosarul pentru un stepway benzina - maine platesc avansul de aprox 2500 Ron (5%) ca sa grabesc comanda - dupa ce se da drumul la rabla imi fac storno la avans si il platesc din nou de data asta prin programul rabla cu casare si tot tacamul... din cate am inteles, mai devreme de iunie nu poate livra masina conform sistemului insa tipul de la vanzari e increzator si zice ca e posibil si in Mai sa vina masina....
    Ca si oferta mai dau 300 Euro reducere si Dacia extenso - garantie extinsa la 5 ani... mai zicea ca in aprilie au si Casco gratis pe 6 luni insa dupa ce s-a mai uitat prin hartii a zis ca nu se aplica si la modelul meu
    Ce mi se pare interesant e ca senzorii de parcare si cotiera se pot monta ulterior in service (aceleasi componente ca si cele din fabrica) dar cu un pret mai bun daca ar fi setat ca optiune la masina de la inceput (oricum la stepway nu se pot configura ca si optiuni de la inceput )
    RTFM

    Comment


    • salut,ai intrebat de senzori de parcare? eu unul chiar as fi interesat sa montez (am avut montati pe loganul din 2008,si erau tare comozi,ajutau la parcari la mustata )
      zici ca ar fi chiar mai convenabili montati asa decat din fabrica, ai idee pe la ce pret se incadrau cu tot cu manopera?
      am fost si eu azi la reprezentanta sa mai intreb cum sta treaba,(eu facusem comanda la masina si dadusem acontul de 5 la suta, de pe 11 martie) si mi a zis ca masina este pe stoc,trebuie doar sa inceapa rabla ,si masina se poate livra, abia astept sa conduc noul loganel
      Last edited by panselin4; 2 April 2014, 23:53.

      Comment


      • Pentru senzori mi-a zis ca vine cam 600 ron cu tot cu manopera iar daca ii configurezi din fabrica ca optiune ar fi 200 euro. Nu-i ieftin dar poate o sa-mi pun... cotiera sigur o sa pun, vine mai putin de 100 euro
        RTFM

        Comment


        • Exact aceleasi chesti mi le.a zis si mie dadan , dar mi.a zis ca pana pe 7 aprilie s.ar putea sa imi dea raspunsul la rabla pentru ca am facut cererea aia acte tot, acum astept sa imi dea raspunul cand s.o duc! Eu am optat pentru 1.5 dci un loganel

          Comment


          • Senzori de parcare este posibil sa mai vina la pachet cu ceva.
            sigpic

            Comment


            • La mine a facut 400eur pachetul.
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Pachetul cu senzorii de parcare e 400 euro si mai are pe langa pilot automat/limitator de viteza si volan imbracat in piele. Stiu asta pentru ca l-am comandat si eu luni.

                Comment


                • Senzorii de parcare originali, au cabajul integrat in cablajul masinii, posibilitate de oprire in caz de nevoie(carlig si remorca), iar centrala are un singur conector.

                  Ce monteaza Dacia dupa iesirea din fabrica, este un set de senzori de parcare produs de Directed Electronics cu specificatii asemanatoare cu originalul.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • 600 de ron pt senzori e cam mult ce i drept,stiu ca se putea comanda pachetul securyte,cu senzori ,pilot automat si volan in piele,dar cei 400 de euro cat era pachetul optional, ma obligau sa depasesc bugetul alocat
                    plus ca m am gandit ca pilotul automat e f bun,doar ca pe la noi ar trebui activat mai mult pe autostrada, ca in rest,trebuie sa mai schimbi vitezele( si cum nu prea avem autostrazi..)

                    Comment


                    • Pilotul automat, eu il folosesc si pe drumuri nationale.Limitatorul de viteza il utilizez mai mereu in oras, ca sa merg in limitele legii.Volanul de piele are un alt feeling in comparatie cu cel standard. Eu zic ca se merita sa fie achizitionat pachetul Securitate in detrimentul navigatiei, pt cei care au un buget limitat si vor una din cele 2 optiuni.
                      Last edited by Crs. Sandel; 3 April 2014, 11:13.

                      Comment


                      • nah...fiecare cu placerile si parerile lui...eu am preferat 1.5 dci pentru consum si pot renunta la pachetul asta...iar cu navigatia...traim toti in era "smartphone"...dar dupa cum am spus depinde de preferinte...nici eu daca nu puteam sa imi permit....alegeam 1.2 laureate...nu stiu de ce toti critica acest motoras...deoarece e conceput pentru fiabilitate si randament nu pentru pretentii sportive...si sunt sigur ca poti scoate consum sub 6 la el..

                        Comment


                        • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                          Pilotul automat, eu il folosesc si pe drumuri nationale.Limitatorul de viteza il utilizez mai mereu in oras, ca sa merg in limitele legii.Volanul de piele are un alt feeling in comparatie cu cel standard. Eu zic ca se merita sa fie achizitionat pachetul Securitate in detrimentul navigatiei, pt cei care au un buget limitat si vor una din cele 2 optiuni.
                          corect,este un pachet f bun ( adica ceea ce ofera ),si eu l as fi ales in locul celorlalte 2 pachete,insa limitarea bugetului si a spus cuvantul

                          cat despre motorul de 1.2 ,au unul am fost multumit de 1.4 ,nu am avut emotii nici in depasiri nici cu 5 persoane in masina plus bagaje ( retrogradand binenteles-de regula depaseam cu a 3 a ) ,deci zic ca voi fi similar incantat de acest motor modest de 1.2 ,tot de 75 de cai ca si precedentul,dar teoretic mai economic
                          Last edited by panselin4; 3 April 2014, 12:06.

                          Comment


                          • am citit mai sus...livrarea in iunie?? Si eu vreau sa ma bag la un stepway si tooot astept sa inceapa baietii cu rabla. Ma gandeam ca va incepe inaintea contestatiilor, sa poti sa te inscrii deja la un dealer validat. Si estimam la o livrare a masinii in vreo 2-3 saptamani. Vad ca am fost super optimist la timpi ...
                            sigpic

                            Comment


                            • si eu astept sa inceapa baietii astia cu rabla odata,mi a crescut barba de cand tot zic ca incepe
                              eu am inteles ca trebuie sa inceapa de saptamana viitoare,dupa solutionarea contestatiilor,acum poate si eu sunt prea optimist
                              toata treaba este sa demareze pana in paste

                              Comment


                              • - si sa nu stai dupa masina mai mult de o luna. Asta este. Romania e tara labarelilor. Sper ca dupa contestatii sa nu inceapa validarea rematurilor si apoi a contestatilor la remat etc, ca innebunim. Nu inteleg de ce cei de la dealer (in caz de timpi de livrare a masinii de o luna) nu te lasa sa comanzi in avans si pana vine masina sa inceapa rbla. Eu am masina (rabla) la ei in service dat fiind faptul ca am lovit-o dauna totala si o dau la rabla. As mai scuti din timp
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google