Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La dokker van navigatia este 2 din ca la noul logan, iar mp3-ul este 1 din. Se poate vedea treaba asta pe site-ul dacia.
    sigpic

    Comment


    • Eu cand m-am uitat la Logan mp3 era tot 2 din.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by stoicanu View Post
        Eu cand m-am uitat la Logan mp3 era tot 2 din.
        La logan este 2DIN, dar aici este vorba de dokker van. http://www.dacia.ro/modele-si-preturi/dokker-van/
        Attached Files
        Last edited by MihaiiahiM; 13 May 2013, 20:55.
        sigpic

        Comment


        • Da , la modelul din showroom , asta era mp3-ul.Ai de ales ori intre asta , navi sau nimic in functie de versiune.Deci ce imi recomandati , pentru sunet strict , nu luam in considerare functia de navi , mp3-ul din poza sau navigatia?

          Comment


          • Daca nu ai ce face cu banii poti lua navigatia, daca nu..., poti lua mp3-ul. Eu am mp3 pe masina si se aude foarte bine. La doua difuzoare cate va avea masina, sau la cat este de mic locul pasagerilor nu vad ce concert poate avea loc acolo.
            sigpic

            Comment


            • Pai daca nu iti trebuie navi nu il lua.
              Eu unu as fi optatat pentru navi , nu neaparat ca are gps ci pentru felul cum arata .
              sigpic

              Comment


              • Mai oameni buni, nu va mai tot contraziceti ca va dati cu stangu'n dreptu'
                Navigatia de pe Logan 1 1DIN, chiar daca dupa display pare 2DIN

                Comment


                • Stim asta si nu dam cu stangu` in dreptu`. Era vorba de aspect. Vorbim de aspect, nu de ce este in spatele fetei, ca e 1 din in spate, ca este Lg fabricat in china si alte chestii... . Era vorba de aspect, de ce se vede in bord.
                  sigpic

                  Comment


                  • Hai sa ne intelegem. L-am vazut scos cand am montat filtrul hi-lo pt woofer. Display-ul e 2din, corpul navi este 1 din, dar LOCUL DIN BORD e 2 din. Deci daca vreti sa schimbati navi originala cu alta 2 din, e loc.

                    Comment


                    • Deci pana la urma este 2din cu posibilitatea de a monta si 1din.
                      sigpic

                      Comment


                      • Colegul @alexgame a intrebat asta.

                        Originally posted by alexgame View Post
                        la dokker van mp3 e 1din , cu bluetooth si comenzi pe volan , doar navi e 2din
                        stati sa nu confund , 1din e clasic , ca la vechiul logan 2din e ala mare dp noul logan lodgy etc , nu?
                        Ce tot o dam cotita aiurea. Asa cum se vede si in poza pe care am atasat-o mai devreme este 1DIN cu posibilitatea de a monta si 2DIN (daca se scoate mascarea aia). Am vorbit de dokker van.

                        Urmatoarea intrebare a fost asta.

                        Originally posted by alexgame View Post
                        Da , la modelul din showroom , asta era mp3-ul.Ai de ales ori intre asta , navi sau nimic in functie de versiune.Deci ce imi recomandati , pentru sunet strict , nu luam in considerare functia de navi , mp3-ul din poza sau navigatia?
                        Si mi-am spus si eu parerea.

                        Originally posted by MihaiiahiM View Post
                        Daca nu ai ce face cu banii poti lua navigatia, daca nu..., poti lua mp3-ul. Eu am mp3 pe masina si se aude foarte bine. La doua difuzoare cate va avea masina, sau la cat este de mic locul pasagerilor nu vad ce concert poate avea loc acolo.

                        Ce e greu de inteles? Dar trebuie sa citim tot ca sa intelegem.

                        Scuze colegului @budaipmihai ca poate am scris prea mult pe thread-ul lui. Scuze.
                        Last edited by MihaiiahiM; 14 May 2013, 10:38. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Eu unul vreau sa iau acum un Sandero prin programul Rabla si nu stiu ce sa fac, daca sa iau cu Media Nav sau fara, tinand cont de cat costa.
                          Daca iau cu Media Nav, iau inclusiv Harta Europei.
                          Este adevarat ca are alt aspect cu Media Nav, dar nu stiu cat de mult conteaza asta.

                          Comment


                          • Daca circuli mult si ai nevoie de GPS e ok Media Nav-ul. altfel nu-i prea vad rostul.

                            E posibil ca pe medianav sa se poata puna harti fara sa dai aia 100 de euro, dar pana nu am unul in brate nu stiu sigur.

                            Comment


                            • Se poate pune mai multe harti si fara sa dai bani.
                              Daca te tine ia cu nav cum sa mai spus este mai ok din punct de vedere al aspectului .
                              Eu folosesc foarte mult functia de carkit si imi este foarte usor sa caut in agenda sa caut in apeluri pe cine vrea sa sun sau sa formez numarul.
                              Cred ca este mai acesibil decat la mp3.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ca si car kit este mai ok decat mp3, sunt convins.
                                Cred ca daca este vorba sa faci niste calcule se iese mai ieftin achizitionad Media Nav, decat achizitionand separat: Car Kit, GPS

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google