Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu ma refeream la faptul ca hardware-ul lor e mai performant in termeni de fiabilitate, receptie, precizie soft de baza etc... ca soft de navigare si ei sunt afectati de calitatea hartilor pentru ca depind de companiile locale de cartografiere.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • @t0rquemada, R.O.A.D 20... am instalat acum mai multi ani in urma pe aparate cu Windows CE . Dar eu precum si colegii mei am renuntat pentru ca nu ne era de folos ca simpli soferi si turisti cu masina , mai putin cu rucsacul .
      Te-ai pronuntat exaustiv intr-un domeniu pe care nu-l stapanesti suficient . Nimeni nu este atotstiutor , nici macar Google.
      Da Silviule Garmin este numarul unu , dar nu in navigatoarele auto.
      Last edited by georgstelsib; 24 November 2017, 16:24.

      Comment


      • Da, ai instalat celebrul ROAD2008 care era "free", când s-au deșteptat băieții noștrii și au împerecheat hardware (firmware dedicat) aparatul cu harta s-a rupt filmul.

        Dacă nu știi ce să îi ceri unui gps , aparatul e prost - e și ăsta un punct de vedere.

        Ca idee, 7ways cu hartă OSM (490MB are România) se apropie de road prin detalii în anumite zone, dar lipsesc multe (monumente ale naturii, etc)
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • [QUOTE=t0rquemada;
          Ca idee, 7ways cu hartă OSM (490MB are România) se apropie de road prin detalii în anumite zone, dar lipsesc multe (monumente ale naturii, etc)[/QUOTE]

          7ways este un soft rusesc care nu a prins la europeni si nici la noi . Un coleg de forum "Dodobird" i-a dezvoltat vocea in limba romana si un alt coleg "fasiol" s-a ocupat de altele.Hartile Open Street sunt mai greu actualizate , ultima dateaza de prin ianuarie anul acesta. Google maps , dupa care sunt facute OSM sunt mai la zi si mai complette. Dimensiunea mare a fisierului harta este data doar de rata de compresie , nu de complexitatea hartii (sa nu va lasati inselati de dimensiunea unei harti)
          S-a mai dezvoltat o versiune compatibila cu procesoarele MIPS de pe navigatoarele noastre LG , dar tot vechiul igo8 este mai bun .
          Cand o sa am timp o sa va pun print screen cu versiunea de igo nexgen care ruleaza pe navigatorul meu LG de pe stepway . Este o versiune preparata de un grup de entuziasti francezi , la care mi-am adus si eu aportul in ceea ce priveste grafica si unele functii.
          Nu desconsiderati navigatoarele de pe masinile voastre Dacia.

          Comment


          • Pe vremea când mi-am tradus 7ways-ul în română mulți dintre voi nici nu aveați mașina, de medianav nici nu mai pomenesc.

            Ultimul update pentru harta RO pe 7ways e 16.11.2017 cu detaliere la nivel de baracă în unitate militară.

            Navi nativ(cu mici tweakuri) e suficient pentru resursele hardware ale medianav-ului indiferent de versiune, dar de... unii reinventează roata.

            Apropo de probleme tehnice - mersul cu hărți neactualizate îl văd ca o problemă majoră chiar un pericol pentru siguranță.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

              Originally posted by t0rquemada View Post
              Pe vremea când mi-am tradus 7ways-ul în român muli dintre voi nici nu aveai maina, de medianav nici nu mai pomenesc.

              Ultimul update pentru harta RO pe 7ways e 16.11.2017 cu detaliere la nivel de barac în unitate militar.

              Navi nativ(cu mici tweakuri) e suficient pentru resursele hardware ale medianav-ului indiferent de versiune, dar de... unii reinventeaz roata.

              Apropo de probleme tehnice - mersul cu hri neactualizate îl vd ca o problem major chiar un pericol pentru siguran.


              Harti neactualizate...pericol pentru mine, familie si cei din jur, asta este motivul pentru care as vrea sa-mi fac update...


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment




              • Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • @georgstelsib, OSM si Google Maps folosesc surse ‘raw maps’ diferite. OSM nu e facut dupa Google Maps.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • [QUOTE=Silviu;1780758]@georgstelsib, OSM si Google Maps folosesc surse ‘raw maps’ diferite. OSM nu e facut dupa Google Maps.


                    Silviule , daca zici tu ...

                    Pozele promise .
                    Last edited by georgstelsib; 25 November 2017, 12:52. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Se poate asa ceva si pt medianav.ul nostru? https://www.youtube.com/watch?v=XeFbMInScaI

                      Comment


                      • Nu este nici o șopârlă după părerea mea, tel trebuie să ruleze la fel.

                        Comment


                        • Originally posted by CatalinPPP View Post
                          Se poate asa ceva si pt medianav.ul nostru? https://www.youtube.com/watch?v=XeFbMInScaI
                          Ar fi super tare,nu tiu îns dac are legtur cu mufa aceea introdusa în auxiliar.

                          Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Intra pe semnal video unde intra si camera


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Exista acolo si un dispozitiv ce face posibila proiectarea continutului de pe telefon pe medianav. Asa direct, simplu, nu se poate.

                              Sent from my SM-A510F using Tapatalk
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Daca doar vezi Waze-ul pe MediaNav, dar nu poti interactiona pe ecran, ci tot pe telefon, mi se pare semi-inutil... dar e doar parerea mea. [emoji16]

                                Pentru filme si altele, e ok.

                                Sent from my SM-G950F using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google