Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut!
    Stiti pe cineva aproape de Targu Jiu, Drobeta-Turnu Severin, Petrosani, Deva, Sibiu, Rm Valcea sau Pitesti care activeaza Drive Eco pe Medianav Evo? Am un Logan MCV din martie 2017.

    Comment


    • Ai cumparat si montat si un multiplexor?


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Nu. Trebuie? Cat costa? Si de unde poate fi cumparat?

        Comment


        • Da trebuie. Vezi la @planetara aici pe forum. Avea pe stoc cateva.


          Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Multumesc!

            Comment


            • Am un voucher de 10 % reducere pentru hri sau update de hri, cine îl vrea sa ma anune! Valabil pana în 31.12.2017


              Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

              Comment


              • E netransmisibil, toată lumea care are cont pe naviextras a primit aceeași reducere
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • No nu-i bai! Eu am luat de la ei Europa de Est i Europa de vest pe bani i sunt mulumit de ce ofera. Am ceva update gratis pe o perioada de 2 ani! Ma gândeam ca poate pot ajuta pe cineva cu voucher!

                  Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Salutare!
                    Pun o intrebare si sper sa nu deranjez...as vrea sa-mi activez drive eco pe medianav si am inteles ca nu se poate folosi aceasta functie fara sa cumpar un multiplexor insa nu prea inteleg ce este un multiplexor si daca poate afecta in vreun fel functionalitatea masinii in timp, stiu doar ca se introduce in acea mufa de diagnoza din torpedou. Imi pare rau daca deranjez ca cer lamuriri de la cine e in masura...multumesc

                    Comment


                    • Acel multiplexor "muta" informatii (de care are nevoie functie ECO Drive sa calculeze anumiti parametrii, sau sa afiseze temperatura exterioara etc.) de pe reteaua CAN high-speed (unde sunt conectate toate calculatoarele critice ale masinii) pe reteaua CAN low-speed unde e conectat MediaNav-ul (si invers).

                      Nu are ce sa se strice deoarece aceste multiplexoare se folosesc deja la alte modele Renault si chiar si Dacia L2 dar modele pentru alte tari.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Multumesc! M-am linistit. Ca si siguranta cred ca as putea sa-l cumpar de la userul "planetara"

                        Comment


                        • Are cineva un link de download? Am tot incercat sa ma inregistrez dar nu merge.

                          Comment


                          • Am intrat in posesia unei camere pentru MCV. Ma poate ajuta cineva cu o schema, semnificatia pinilor?
                            Multumesc.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Te-as ajuta cu mare placere insa...doar aceste informatii iti pot da:
                              cu camera montata si haionul ridicat, ordinea firelor, cum te uiti la ele este:
                              gri-negru-roz(cu alb)-galben. Practic, tu tii camera cu senzorul in sus.

                              Acum, ai putea sa te uiti la mufa de la medianav si sa iti dai seama ce rol are fiecare fir (daca nu gresesc, galben e video+, probabil negru e -, restul nu stiu).
                              Eu te sfatuiesc altceva: fa rost si de cablul original. Clipsezi si gata.

                              Am o intrebare: de unde ai camera? pacat ca nu ti-a dat si cablul.......Pe acest topic am postat un link pentur un anunt de pe OLX. Ai putea sa il suni pe el si poate te ajuta cu cablu si mufa....

                              Te avertizez ca daca desfaci bandoul va trebui sa il schimbi din 2 motive:
                              - exista un decupaj special pentru camera
                              - e lipit cu banda dublu-adeziva care, atetnie, etanseaza impotriva intrarii apei in portbagaj. Te sfatuiesc sa il schimbi cu unul nou. Eu am facut-o....grija mare la banda ca daca nu se aseaza corect => apa!

                              Oricum, lumea il lauda pe t0rquemada. Cred ca ar fi bine, daca ai posibilitatea sa mergi la el. Nu il cunosc personal, dar e una dintre persoanele care ofera cele mai multe informatii corecte pe forum.
                              Last edited by sebibv; 1 December 2017, 00:06.

                              Comment


                              • Multumesc mult, pentru informatii.
                                Important este sa stiu alimentarea pe care fire se face. Care fir (culoare) l-ai montat la plusul lampii de marsarier?
                                O montez pe un logan.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google