Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu! Nu fac decât să apas pe Media și pleacă singur. Cum ziceam telefonul e deja împerecheat cu MediaNav dar atât, de asta nu înțelegeam ce sa mai selectez. Nici cont pe aha nu am...

    Comment


    • Salutare. Am i eu o nelmurire legat de Medianavul evolution pe care îl am.

      Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk

      Acum câteva zile m-m trezi ca a pierdut setrile, posturi radio poi în navi i telefonul legat la Bluetooth. Cu o seara înainte a plouat i a fost rece. Maina este din martie 2017 iar softul este 8.0.5 actualizat oficial de la 7.0.5.

      Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk

      Scuze pentru eventualele greeli gramaticale, scriu de pe telefon.

      Trimis de pe al meu LG-H870 folosind Tapatalk
      Last edited by crisstora; 17 December 2017, 15:54. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by sadicu View Post
        Nu! Nu fac decât s apas pe Media i pleac singur. Cum ziceam telefonul e deja împerecheat cu MediaNav dar atât, de asta nu înelegeam ce sa mai selectez. Nici cont pe aha nu am...
        Probabil tu nu faci altceva decat sa controlezi player-ul de pe telefon
        Si pe youtube daca esti conectat prin bluetooth la nav poti da la urmatorul videoclip sau precedentul direct din navigatie
        sigpic

        Comment


        • Crisstora mi s-a întâmplat și mie in vară, zicea Aris86 va probabil ia văzut tensiunea. De atunci nu a mai făcut.
          Stoicanu, era vorba că nu mai apas nimic prin MediaNav că sa folosesc Aha.

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            Probabil tu nu faci altceva decat sa controlezi player-ul de pe telefon
            Si pe youtube daca esti conectat prin bluetooth la nav poti da la urmatorul videoclip sau precedentul direct din navigatie
            Am impresia ca e doar in cazul in care clipul e inclus intr-un playlist poti face next sau prev intre clipurile playlistului. Daca e doar un clip oarecare nu stiu daca merge next.

            Comment


            • @Crisstora La mine zilele trecute m-am trezit cu limba de afisare schimbata,
              si avertizarea pentru depasirea de viteza activata. In rest totul era ok, posturi de radio memorate, paritate bt cu tel etc. La fel, dupa o noapte cu vro -5 grade, dar masina a fost in garaj. Softul este actualizat la zi. Chiar sunt curios ce s-a intamplat.

              Comment


              • Tot aud prin stanga si prin dreapta ca Dacia urmeaza sa lanseze un nou sistem de navigatie, avem ceva informatii? Va fi diferit de Media Nav sau va fi un alt Evo la cel actual?

                Comment


                • Mare brânză... Medianav generație 4 acum cu Car play și Android auto
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • t0rquemada o să îmi iau un clește să pot scoate informații de la tine spune si tu mai mult, altfel vin la tine numai cu lucrări imposibile

                    Comment


                    • Același Medianav EVOlution cu android auto și/sau la Duster ph3 R-link 2 sau EVO (e același ca pe Clio4/Megane4/Kadjar diferă doar mărimea ecranului).

                      O să apară când apare și adblue pe X52, adică în 2018
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Deci pe Duster vor avea si R-Link, ma intereseaza partea cu Apple CarPlay, in vara am in tinta un Duster 2017 si sper sa faca ceva cu MediaNav, avand acel computer de bord generos, este logic sa poata implementa o afisare si pe el, doar vorbim de comunicare digitala.

                        In stilul specific francezilor, au reusit sa faca o ciorba cu sistemele multimedia, la fel a fost si la vechile modele.
                        Last edited by connectorxp; 21 December 2017, 01:13.

                        Comment


                        • Afișajul de pe TdB de la Duster ph3 (nu Duster II sau 2) nu are legătură cu sistemul multimedia fie Medianav sau rlink(sau ce denumire va avea)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Am inteles, deci nu ma ambalez ca vor avea TdB conectat la Navi. Interesanta politica de produs, sa faca o Faza3, in loc de un produs nou, cei drept, nu sunt singurii, Toyota au faza 3 la Avensis (2009-prezent) si Yaris (2013-prezent), asa ca Dacia nu sunt de blamat din punctul asta de vedere.
                            Pe langa noua navigatie si 1.33 TCe (o stiu dintr-o sursa care spune ca va fi pe Duster in varianta de 140CP), vom avea si alte "surprize"?

                            Comment


                            • Adblue pe diesel și posibil HFM(cartelă), servo electric(motor pe coloana de direcție) și GPF(gasoline particle filter) inclusiv pe X52
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • TdB de pe duster este compatibil cu X52 varianta 2013?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google