Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sper că nu e o glumă,

    Comment


    • Nu e deloc încet la minte...sptmâna trecut m am dus la mare si l am folosit pt prima oar ..am loganul de o lun.

      Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

      Comment


      • La fel face și la mine, orice atenționare are întârziere, de la limita de viteza până la indicațiile rutiere.La fel de ciudat este că, în sensurile giratorii, ba numără ieșirile începând cu cea de unde vin, ba cu următoarea și e foarte derutant.Daca nu ai vedea pe unde trebuie să ieși ar crea mari probleme.

        Comment


        • Originally posted by lynxbell View Post
          Nu e deloc încet la minte...sptmâna trecut m am dus la mare si l am folosit pt prima oar ..am loganul de o lun.

          Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
          Pitești-Saturn, 380 km, prin București a funcționat fara probleme, m-ai scos identic cu wazele folosit anul trecut prin Theodor Pallady direct in A2." Necazurile" au apărut la finalul A2 și prin stațiuni. Am crezut că semnalul e slab dar era "puternic".

          Tot pt prima data....

          Pt că devenise enervant, l-am oprit��
          Last edited by alex1ioan; 2 August 2018, 07:26. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Spre deosebire de chinezariile android (una dintre ele mi-a functionat perfect pe vechea masina timp de 2 ani), Medianavul este o vietnamezitate mult mai slaba si mult mai neperformanta, dar sub patenta LG.
            Spre exemplu, nu-mi poate explica nimeni de ce, periodic, Medianavul se reseteaza (pierde setarile de trafic si favoritele) fara sa fie decuplat de la alimentare.
            Pe de alta parte, imaginea RVC este groaznica, mult mai slaba fata de ce aveam aftermarket si are si un delay de aprox 5 secunde la decuplarea treptei de marsarier.
            Ca sa nu mai scriu despre calitatea sunetului, unde boxele reprezinta cea mai mica problema...

            Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
            Last edited by calinrusu; 2 August 2018, 08:26.

            Comment


            • Având în vedere că nu sunt foarte pretențios eu sunt foarte mulțumit de Media Nav si de aproximativ 7 luni de când îl folosesc n-am avut nicio problemă cu el de pierderi setări sau decalaj ora cum am mai citit aici. Am softul stock care a venit din fabrică si n-am făcut niciun update. Am versiunea 7.0.5 dacă îmi amintesc bine. Nu contest ca sunt pe piața si alternative mai bune dar cel puțin pt mine si acesta este foarte bun. În funcție de preferințele fiecăruia cei 250e cât costă pot fi folosiți pt îmbunătățiri mult mai utile si ma refer în primul rând la cei care dețin deja Media Nav pt ca la vanzarea lui se pierde foarte mult. Sunt o alternativă buna pt cei care nu dețin deja Media Nav.

              Comment


              • @catalin
                Faptul ca se decupleaa camera cu delay e un feature. Mie imi place si as prefera chiar sa mai fie activa cateva secunde fata de cum e ea acum.

                Comment


                • Buna, masina de 1 an si medianavul functioneaza ok, nici o problema, resetare, intarziere, la sunet chiar mirat ce bine se aude in comparatie cu alte playere si medianav avut pe versiunile anterioare.
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • Medianav

                    Salutare are cineva schema mufei din spatele medianavului,cea in care este conectata camera,ma intereseaza firul de alimentare cel de semnal si cel de comanda....

                    Comment


                    • ..................
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 4 August 2018, 09:58.

                      Comment


                      • Medianav

                        Multumesc mult!

                        Mai am o intrebare,sti cumva daca camera se alimenteaza pe traseu sau tot din mufa medianavului....
                        Am descoperit firul de +- semnal si al 3-lea de comanda atunci cand dai de schimbator se comuta imaginea dar imagine neagra fara semnal,am probat cu o camera de supraveghere alimentata separat si merge....

                        Merci
                        Last edited by 77sky; 4 August 2018, 09:59. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Eu aveam doar "poza" restul nu stiu sa iti spun.

                          Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Firul + (plus) de comanda schimbare imagine din mufa, provine din plusul de comanda marsarier care alimenteaza camera. (exista camere care se alimenteaza la 6 sau 12v, atunci difera pinul din mufa).
                            Semnalul vine spre medianav, nu pleaca din el.
                            Last edited by Silica; 4 August 2018, 00:13.

                            Comment


                            • t0rqemada stie ce difera la unele, am avut Eu o lucrare pt el care la "agitat" putin [emoji39].

                              Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Asa este. Intrebati pe Torq :-) !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google