Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ultimele harti disponibile prin dacia.naviextras.com sunt 2013 Q2.
    HERE 2013 Q3 pentru noi astia cu menav.

    Firmware oficial 4.0.3 via Dacia MediaNAV Toolbox
    (NU si pentru Menavrus, noi asteptam indicatii)

    20140423_Renault_Dacia_OS_Update.tgz

    majoritatea fisierelor 21.01.2014
    nngnavi.exe 9.4.6.320818
    update la dealeri
    Dacia
    Renault
    Opel
    Vauxhall
    Last edited by t0rquemada; 26 April 2014, 19:57. Reason: Automerged Doublepost
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Partea de intrare semnal si afisare pe ecran functioneaza perfect cu conditia ca semnalul video sa fie NTSC-testat cu 3 camere foto diferite.

      Pentru camera eu caut ceva de genul
      Cred ca trebuie sa mai avem rabdare si o sa se umple piata de asa ceva: http://www.okazii.ro/sisteme-video-a...gan-a112639652

      S-ar putea totusi sa mearga asta : http://www.edotec.ro/edt-cam10-camer...-citroen-.html

      Cum la chinezi au aparut deja e doar o problema de timp pana le aduc si ai nostri http://www.aliexpress.com/store/prod...608253735.html
      Last edited by YOGI81; 27 April 2014, 10:23. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • - acum am luat si eu masina si m-am pus pe citit acilea la navigatie. Unii useri dupa ce ca sunt habarnisti, se mai dau si destepti. Exemple:
        - navigatia e "no name" - surprinzator chiar are nume: E LG
        - navigatia e chinezarie - surprinzator 80% din ce e pe piata e facut in China. Poate unii nu stiu, dar Romania face piese de Mercedes, Audi, Masserati etc
        - citeam la unu mai sus ca ar vrea IGO pe navigatie - Afla ca, chiar il ai. Daca nu ai recunoscut harta de IGO, cu indicatorul de pozitionare, cu tot, inseamna ca degeaba vrei IGO, pentru ca nu stii cum arata
        - Faptul ca nu are absolut niciun lag la nimic m-a impresionat la maxim. Ma asteptam sa apas pe buton si sa actioneze cu intarziere.
        - singurul minus - sa fi pus pe ea ceva informatii gen computer de bord - temperatura, consum etc. Ala ii este singurul minus.
        sigpic

        Comment


        • cum se bucura lumea la o trotineta de navigatie...zici ca e dumnezeu...

          Comment


          • Cel putin unii comenteaza in cunostinta de cauza, nu aiurea.

            Si de pe alt forum(via google)>
            "Echipa Menavrus a primit deja acest firmware. Actualizarea, pe care o pregătim, va fi lansata pe baza acestuia"
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by skd_ozenel View Post
              cum se bucura lumea la o trotineta de navigatie...zici ca e dumnezeu...
              - nu te bucuri ca la ceva nemaintalnit. E o componenta noua a masinii care functioneaza excelent, arata bine, iar unii arunca cu noroi ca deh... e de dacie. Ca daca era pe VW nu mai zicea nimeni nici mac.
              - si da te bucuri cand vezi ca nu ai dat banii pe ceva degeaba
              sigpic

              Comment


              • Si cand te gandesti ca acelasi tip de navi se monteaza pe KIA si OPEL...e clar trotineta.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by pilifida View Post
                  - acum am luat si eu masina...
                  Să o stăpâneşti sănătos şi să te bucuri de maşinuţă!
                  Te aşteptăm la My Ride să-ţi prezinţi achiziţia.

                  P.S Navigaţia este clar un pas înainte pentru Dacia. Dacă pronunţai acest cuvânt acum câţiva ani pentru o Dacie, probabil că nu stârneai decât zâmbete.

                  Comment


                  • mersi mersi
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by skd_ozenel View Post
                      cum se bucura lumea la o trotineta de navigatie...zici ca e dumnezeu...
                      Dacat sa faci comentarii aiurea numai pentru a face posturi mai bine o lasi balta.
                      Daca nu ai ceva de spus legat de navigatie pe care probabil nici nu ai atins asa ceva e bine sa te abtii.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by pilifida View Post
                        - nu te bucuri ca la ceva nemaintalnit. E o componenta noua a masinii care functioneaza excelent, arata bine, iar unii arunca cu noroi ca deh... e de dacie. Ca daca era pe VW nu mai zicea nimeni nici mac.
                        - si da te bucuri cand vezi ca nu ai dat banii pe ceva degeaba
                        La dacie, orice ce ai lua, tot nu o sa fie impacat romanul, ca el vrea bmv si mercedes. Eu nu am luat navigatie, am considerat ca nu am nevoie de ea prin tara, si pot inlocui cu succes cu un gps clasic, dar asta nu inseamna ca nu este buna, poate la urmatorul upgrade o sa apara si navigatie de generatie mai noua. Succes dacia!

                        Comment


                        • hooo, nu sariti asa... am citit acum si mi-am dat seama ca suna ca si cum e bascalie.
                          mai stimati colegi.
                          navigatia e ok, dar la cate se bulesc nu va mai bucurati asa. e doar o banala navigatie asta ziceam. nu o mai puneti la icoana atat.
                          e un lucru bun, dar nu e geezus.
                          as fi dat banii pe ea daca era era si pe faza 1

                          @stoicanu... mai usor cu afirmatiile gratuite colegu'
                          dupa cum vezi la stats, nu trag la posturi gratuite.
                          ma faci sa rad... umblam cu medianavul vietii cand nici nu stiai cum arata asa ceva...
                          chill....
                          nu va mai atacati atat...
                          over end aut
                          Last edited by skd_ozenel; 29 April 2014, 17:42.

                          Comment


                          • Originally posted by skd_ozenel View Post
                            hooo, nu sariti asa... am citit acum si mi-am dat seama ca suna ca si cum e bascalie.
                            mai stimati colegi.
                            navigatia e ok, dar la cate se bulesc nu va mai bucurati asa. e doar o banala navigatie asta ziceam. nu o mai puneti la icoana atat.
                            e un lucru bun, dar nu e geezus.
                            as fi dat banii pe ea daca era era si pe faza 1

                            @stoicanu... mai usor cu afirmatiile gratuite colegu'
                            dupa cum vezi la stats, nu trag la posturi gratuite.
                            ma faci sa rad... umblam cu medianavul vietii cand nici nu stiai cum arata asa ceva...
                            chill....
                            nu va mai atacati atat...
                            over end aut
                            Cum am spus mai sus mai bine te abtii de la afirmatii aiurea.
                            Probabil cand am atins prima navigatie astia nici nu aveau harti pentru romania asa ca mai subtire.
                            Apropo ai idee cum arata navigatia acum 20 ani?
                            sigpic

                            Comment


                            • A verificat careva cum se comporta prin tuneluri mai lungi (prin strainatate unde mai apar bifurcatii chiar in tunel)? Adica sageata cu pozitia masinii continua sa "mearga" virtual si in lipsa semnalului gps , ca la navigatiile de pe Mercedes, BMW, VW group, etc?

                              Comment


                              • da, sageata merge virtual. nu stiu insa ce se intampla in cazul bifurcatiilor din tunele.
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google