Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Avertizare camera viteza ( radar fix)
    Attached Files
    My Ride sigpic

    Comment


    • Avertizările "merg" și în ROmânia, trebuie să ai 1 fișier + menav.
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Bine de știut ;)
        Pe garmin aveam așa ceva pe ro
        My Ride sigpic

        Comment


        • La mine, a3a de sus în jos (Cameră semafor/redlight) îmi cântă permanent în București.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Banuiesc ca este vorba de camera de supraveghere, nu de viteza. In stilul asta devine enervant, sa cante non-stop
            Apropo de camera, ce se mai aude cu cea de mers inapoi? Tot cu menavrus sau merge si fara?
            My Ride sigpic

            Comment


            • Păi cânta dar atenuat la -15dB (de la-6dB), la orice punct din țara asta unde a fost/este Radar (fix/mobil etc), control trafic RAR/ICSTR și altele.

              Fără Menavrus slabe șanse să conectezi o cameră și să mai ai Medianav-ul funcțional 100% (am mai scris despre asta).
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Stiu ca ai scris despre asta, ma gandeam ca poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp. Astept sa se rezolve problema cu menavrus si mi-l iau
                My Ride sigpic

                Comment


                • Problema cu Menavrus ? Da, e o problema, parca vad ca ne serveste sa ajungem la destinatie pe " 7 carari " ca betivii ...

                  Comment


                  • Eu ma refeream la faptul ca nu e disponibil la cumparare momentan
                    A nu se intelege ca softul in sine are o problema. Personal nu l-am folosit, deci nu pot sa fac aprecieri in sensul asta
                    Cat despre partea de navigatie, chiar isi face treaba cu brio
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • Da, asta spuneam, nu mai e la vinzare Menavrus momentan din conflictul cu iGO, vor folosi alt soft de navigatie, exclus iGO, cel mai probabil 7ways

                      Dar sint altii mai bine informati pe aici decit mine. Eu am spus decit ce am citit ca informatie publica, mai mult o sa ma intereseze cind o sa am ce face cu Menavrus.
                      Pina atunci GPS clasic isi face treaba perfect pentru mine.

                      Comment


                      • Se poate cumpara Menavrus. Eu l-am cumparat cand site-ul era offline.

                        Eu l-am cumparat doar ca sa imi pot pune harti la liber pentru Igo-ul stock ca imi place si mie cum se comporta navigatia stock, dar aveam doar harta Romaniei din fabrica.
                        Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                        Comment


                        • 7ways se comportă bine în București
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Am ratat 2 iesiri de pe autostrada in Turcia din cauza junction view (multe iesiri foarte apropiate). Noroc ca am putut sa ies in cateva sute de metri si n-a trebuit sa merg zeci de km

                            Se poate dezactiva cumva junction view? Imi era mai folositor inainte cand vedeai sageata exact unde era.

                            Comment


                            • Datele necesare junction view sunt integrate în harți, teoretic se pot dezactiva din fișiere, dacă ai Menavrus se poate face relativ ușor.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • În urma rugăminților unui coleg de forum:
                                Dezactivarea Junction View(Vedere autostradă) se face ca în poza 1.
                                În pozele exit 1, 2 și 3 o simulare a unui traseu în București(Podul Grant breteaua spre Calea giulești)
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google