Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu cred ca este rau deloc daca am descoperit asta tocmai acum,nu am fost preocupat,ideea este ca fiind gratis (si) poti rula igo 8 fara sa mai dai banii, 49 E pentru o tara e bataie de joc,nu toti au camera video,eu am gasit informatia utila poate si altii tocmai de aceea am pus link-ul...sa nu fim acizi...si nici inchizitori!
    Last edited by vlahdacoroman; 23 September 2014, 19:54.

    Comment


    • Originally posted by Nairda23 View Post
      Salut. Cine vrea sa isi monteze camera pentru marsarier si vrea sa o confectioneze singur in lampa de la numar cum am facut eu o sa va atasez cateva poze cu lucrarea mea. Eu sunt foarte multumit de camera, se vede bine si pe timp de zi si noaptea este suficienta lumina de la becurile de masarier, nu este nevoie sa aiba IR. Singura probleme cu care ma confrunt este ca nu pot sa dezactivez afisajul de ghidare al camerei. Modelul de camera pe care l-am folosit/cumparat este aici.


      Pozele cu camera:
      Frumos. Bravo.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ai vrut Medianav, trebuia să te documentezi, mai ales că acum ai informații disponibile, nu ca în 2012-2013 când nu gaseai nimic pe nicăieri.

        Hărțile sunt 49Euro pentru România x4, că ai 4 actualizări pe an.

        Am fost primul* care mi-am root-at Medianav-ul, pe vremea când nu exista Menavrus, primul* care a testat ECOdrive pe Medianav, și eu sunt acid ?!


        *de pe forum
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • nimeni nu se poate plange de Medianav,ideea este sa putem scoate tot ce este mai bun din el,daca ruleaza windows ce ,atunci clar ca poate mult mai mult...
          Hartile oricum sunt scumpe ,este adevarat la VW-RNS 510 au niste preturi....!!!!!dar poti instala harti fara bataie de cap si fara sa platesti(chiar eu am instalat la un passat 2011)
          insa fiindca suntem romani si nu avem salarii ca in occident sa facem update in fiecare an atunci alegem „altceva”...iar in cazul medianav...igo 8 este o solutie demna de luat in seama

          p.s. nu uita ca si menavrus are probleme..multi se plang si de el
          ideea era ca in 2012-2013 nu aveam medianav sa am ce roota....eu sunt adeptul de fapt al navigatiilor dedicate cu mult peste navigatiile stock, gen edotec,tti sau altele...
          am comandat un clio 4, nu a sosit inca,pentru sotie cu medianav(asa vine) nu a fost optiune, si caut sa vad daca pot pune o navigatie dedicata in locul lui
          Last edited by vlahdacoroman; 24 September 2014, 11:49.

          Comment


          • Din totalul celor care au cumpărat Menavrus, doar jumătate au probleme. Din această jumătate 1/3 au probleme adevărate generate de soft/hard/configurări. Restul de 2/3 au probleme datorate jocului prin micom, necitirii manualului*, modificărilor (gen medi@skin), temelor făcute pe genunchi.

            *În manual se arată ce poate și ce nu poate să facă menavrus, problema e că unii se așteaptă ca menavrus, după instalare să facă și cartofi prăjiți, e uite că nu poate, mai trebuie să muncești și tu puțin.

            Să menționez câți și-au pierdut licențele, funcționalitatea joystick-ului sau mai rău BSoD(ecran Connect Diag Tool) după ce s-au jucat prin micom în speranța activării camerei de marșarier?
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Eu vreau un singur lucru sa pot rula si video pe el.
              Sigur exista ceva simplu
              sigpic

              Comment


              • Nu stiu daca se incadreaza aici. DEsi la inceput imi citea orice stick, acum medianav-ul nu imi mai citeste nici un stick, inclusiv cele pe care le citea de prima data....aveti idee ce poate fi si cum se poate remedia? Ca sa nu ma duc pana la reprezentanta ptr asta. Merci.

                Comment


                • Ce fw ai pe Medianav? Stick-urile sunt citite pe PC? Poți să le formatezi FAT32-full?

                  Răspunde în topicul Medianav.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Am Menavrus instalat, dar cand rulez un fisier video (in rezolutia nativa a display-ului, indiferent de codec) imaginea imi apare doar in centrul player-ului (aproximativ 1/9 din suprafata acestuia). Nu se poate full screen? Daca da, cum?

                    Comment


                    • Chiar dacă anumite fișiere video sunt redate direct, datorită rezoluției lor poate apare problema ta. Medianav-ul are rezoluție de 800x480, dar e recomandat ca fișierul video să nu depășească 800x400.

                      Folosești xmediarecode cu setările specifice medianav și recodezi fișierul.(scria și în manual)
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Salut
                        Pe PC le citeste integral, sunt fat32 formatate, cand le pun pe medianavi scrie ceva gen ca nu a gasit nimic. Dar nu stiu la ce te refer tu cu fw...:-w
                        Ideea e ca fix aceleasi stick-uri le citea fara probleme acum 2-3 luni....

                        Comment


                        • fw - Firmware - versiunea software a Medianav.

                          Comment


                          • @ndcg Setări --Sistem--Versiune Sistem.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by ndcg View Post
                              Salut
                              Pe PC le citeste integral, sunt fat32 formatate, cand le pun pe medianavi scrie ceva gen ca nu a gasit nimic. Dar nu stiu la ce te refer tu cu fw...:-w
                              Ideea e ca fix aceleasi stick-uri le citea fara probleme acum 2-3 luni....
                              Salut,

                              Ai avut cumva pe ele windows bootabil? Si eu am patit-o si a trebuit sa le formatez cu un program a carui denumire nu o mai stiu.
                              E posibil sa ai o partitie pe care nu o vezi in windows.
                              Daca ai facut stick-ul bootabil cu Rufus sigur asta e problema

                              Incearca in Windows urmatorii pasi:


                              You can do this in DISKPART in Windows:

                              Open an eleveated command prompt.
                              Run DISKPART
                              list disk
                              Note the disk number that corresponds to your USB drive (it should be obvious going by size)
                              select disk X where X is the number from step 4
                              list partition - There should be two, numbered 0 and 1, each about 7 GB
                              select partition 0
                              delete partition
                              select partition 1
                              delete partition
                              create partition primary
                              exit
                              exit
                              In Windows, go to Computer and try to open the disk. It will ask you to format it.
                              Format it with the default settings and give it a name if you want.

                              It should now a single, unified partitioned drive.
                              Last edited by Ipsy; 26 September 2014, 11:11.

                              Comment


                              • Ce se poate face ptr a imbunatati receptia radio,destul de deficitara in anumite locuri din Bucuresti,dar si in afara lui (centurile PLoiestiului, etc).Se poate schimba antena radio cu una high gain?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google