Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ciclul, geamuri gasite deschise:
    Acum vreo 3 luni, dimineata cand am mers sa i-au masina din parcare, am gasit geamul la sofer deschis vreo 2 degete. Mi-am zis in gandul meu, ca l-am uitat aseara, fiind intuneric, poate nu l-am inchis. Am tratat-o ca pe greseala mea.
    Asta seara cand am mers in control la masina, un gand statea de capul meu, sa merg, sa ma uit. Surpriza, iar am gasit geamul sofer deschis vreo 2 degete. Masina am parcat-o acum 2 seri, ieri si azi nu am circulat cu ea.
    Din ce am observat, parea proaspat deschis, ca nu era portiunea de sus prafuita ca restul geamului, deci daca l-as fi uitat eu, sa zicem, geamul ar fi fost prafuit pana sus.
    Dupa ce l-am inchis si l-am analizat, parea ca tot geamul are praf pe el, semn ca a fost proaspat deschis. De reclamat, oricum nu ai cui sa reclami, ca nu te va crede, ba mai mult te va face nebun. De tinut minte, verificati din cand in cand geamurile, mai ales daca sunt cu inchidere electrica.

    Comment


    • Originally posted by stoicanu View Post
      Pai nu mai e mult.
      Sau cum sa inchidem geamurile ca mai nou si alea se deschid singure.

      Cum e, domnu Stoicanu ?

      Comment


      • @Cristin_M: La colegul aris86 problema e în cercetare, va posta el rezultatul.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Masini bantuite frate.
          Mai multa atentie si cum naiba tocmai ala de la sofer care se freaca toata ziua.
          Acum va avea mai multa grija si nu il va mai gasi deschis.
          Au plecat fantomele.
          sigpic

          Comment


          • Ce reactii copilaresti la o problema reala pe care o are proprietarul masinii...nu inteleg de ce oricine posteaza o problema, e luat peste picior.
            Daca geamul "curge" in jos peste noapte, dimineata e posbil sa nu mai gasesti masina in parcare. E grav!

            Daca tot e sa facem bascalie de orice, asteptam tutorialul pentru inchiderea geamurilor, separat pentru electrice si manuale.
            Last edited by mr.K; 19 September 2014, 09:33.

            Comment


            • @ aris86 am vazut ca ai folie; ti-au demontat cumva geamurile sau fetele de usi la montaj?
              Am auzit de aceeasi problema la un bmw. Ii cad geamurile 2-3 cm la gropi sau in parcare dupa ceva timp. Problema a aparut dupa montajul foliei pe geamuri ( s-au dat jos fetele de usi si naiba stie ce au facut aia la macarale)
              My Ride sigpic

              Comment


              • Faptul ca ai gasit geamul deschis 2cm, nu pare absolut deloc o problema tehnica, asa ca reactiile userilor sunt pe masura.
                ...
                Poate ne explica cineva preocupat la modul serios de...problema, care ar fi cauzele pentru care un geam s-ar deschide singur, fara sa fi avut vreo interventie la mecanismul acestuia.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by Madutzu25 View Post
                  @ aris86 am vazut ca ai folie; ti-au demontat cumva geamurile sau fetele de usi la montaj?
                  Am auzit de aceeasi problema la un bmw. Ii cad geamurile 2-3 cm la gropi sau in parcare dupa ceva timp. Problema a aparut dupa montajul foliei pe geamuri ( s-au dat jos fetele de usi si naiba stie ce au facut aia la macarale)
                  Nu am montat folie pe geamuri si nu am demontat fetele de la usi.

                  Comment


                  • Atunci cum iti explici aceasta probema ...tehnica?
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Deci nu-i problema tehnica, mai ramane ca nu-i nici macar problema, sa-i spuneti omului ca e ceva normal...
                      Probabil macaralele au un defect de fabricatie.
                      Last edited by mr.K; 19 September 2014, 09:57.

                      Comment


                      • Mergi in service sa iti verifice macaraua de la geamul respectiv. De acolo e problema ( indiferent ca e actionata mecanic sau electric)
                        Am avut problema asta pe vremea cand aveam vechea dacie (1310). Am schimbat macaraua la geamul respectiv si s-a rezolvat.
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • Mai esti culme
                          O problema reala este atunci cand se constata acea problema.
                          Nu ca ai lasta masina o saptamane in parcare si ai gasit toate geamurile cazute.
                          Nu e nici o reactie copilareasac.
                          Mie si la multi alti nu se deschid unsile in mers sau nu gasesc geamurile cazute.
                          Avem noi masini perfecte ?
                          Mai ce norocos sunt.
                          Cat despre luat masina poti sa ai geamurile sudate ca de luat tot o ia.
                          sigpic

                          Comment


                          • Si in casa iti inra hotii, poti avea orice usa securizata. Doar ca daca lasi usa intredeschisa, o sa intre oricine, nu doar hotii meseriasi.

                            Nu ca ai lasta masina o saptamane in parcare si ai gasit toate geamurile cazute.
                            La tine saptamana are 2 zile?
                            Masina am parcat-o acum 2 seri, ieri si azi nu am circulat cu ea.
                            Axioma: Nu e problema tehnica la masina, daca aceeasi problema nu se regaseste si pe masina lui Stoicanu.
                            Last edited by mr.K; 19 September 2014, 10:32.

                            Comment


                            • Ai eu am gasit portbagajul deschi in dimineatza asta sa deschis singur.
                              Noroc ca stau in catier mai de doamne ajunta si e parcarea pazita.
                              Si mai am una
                              M-a sunat in vecina pe la 12 noapte sa imi spuna ca am usa la sofer larg deschisa , l-am rugat sa o inchida el ,alta problema tehnica.
                              Da am luat copilul in graba din spate si am uitat sa mai trantesc usa la sofer si chiar era larg deschisa si culmea am si gasit masina in parcare.
                              De multe ori am gasit si usile descuiate alta problema tehnica.
                              Domnul K mai cu retinere asa.
                              Dupa aia zici ca dece te ataca lumea pe aici.

                              Originally posted by mr.K View Post
                              Si in casa iti inra hotii, poti avea orice usa securizata. Doar ca daca lasi usa intredeschisa, o sa intre oricine, nu doar hotii meseriasi.



                              La tine saptamana are 2 zile?


                              Axioma: Nu e problema tehnica la masina, daca aceeasi problema nu se regaseste si pe masina lui Stoicanu.
                              A se citi prima postare legat de aceasta problema.

                              Ne se regasete pe masinile multora de aici
                              La cei care au avuta aceasta problema s-a intamplat o data ca nu am mai auzit sa fi rezolvat problema sau se intample si a 2a oara.
                              A se vedea cazul lui torqueman.
                              Last edited by stoicanu; 19 September 2014, 10:36. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • Am citit ultima postare legata de aceasta problema. Vad ca tu stii mai bine decat omul cu problema.

                                Mai cu retinere zic eu sa reactionezi la orice problema sesizata de platitorii masinii, nu au primit banii de la tine, stiu esti avocatul Dacia si trebuie sa incerci sa convingi pe oricine cat de buna e masina.

                                Ce am sesizat eu aici: mai bine ataci oamenii care sesizeaza o problema, in loc sa le oferi o solutie.

                                Dar nu ceva de genul, nu se poate dom'le, ai bagat cheia invers, de aia cad geamurile in jos.
                                Last edited by mr.K; 19 September 2014, 10:40.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google