Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-a scris de nenumarate ori pe aici, ala e furtunul de recuperare a uleiului din vaporii de respiratie a motorului, n-am vazut nici un motor care sa nu umezeasca in zona aia de imbinare a furtunului.
    Cit ulei e acolo, citeva picaturi, nu-ti face nici o grija.

    Dar masina fiind in garantie, fa-ti o programare la reprezentanta sa-ti zica si ei chestia asta, in fond pentru asta isi iau banii.
    Last edited by bogdan_cr; 8 September 2014, 12:02.

    Comment


    • Am vazut acele postari, dar nu am dat importanta pentru ca aveam impresia ca pata aceea se afla sub capacul negru care acopera o parte din motor.Urmeaza sa fac revizia peste o saptamana, daca nu e nimic grav, nu ma agit.

      Comment


      • @Crs.Sandel uite ca la mine in zona indicata de tine in poza eu n-am absolut nici o "transpiratie" de ulei!!
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • eu nu am acea pata ...si am mai dat si cate o forja shi totusi la unele apar iar la altele nu !

          Comment


          • Originally posted by epuru View Post
            [...] dar mai sunt si cei doi baieti de pe pagina anterioara care au adus in discutie acest subiect cu deschiderea usii [in mers], deci suntem 3 deja.
            Suntem 4 acum, caci si mie mi s-a deschis portiera soferului din mers. O inchisesem usor, ce-i drept, dar era inchisa si blocata. Am luat o serie de gropi la 130km/h si s-a deschis de tot, o mai tinea vantul langa masina.
            Total de porc!

            Comment


            • - din moment ce nu ai inchis tu din prima usa bine nu inteleg la ce te asteptai. Acum sincer
              sigpic

              Comment


              • @pilifida, ce inteles tu prin "inchisa bine"?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Nu stiu care e procesul cerebral in urma caruia ai inteles tu ca nu am inchis usa "bine". Eu am zis ca n-am trantit-o, dar era "la dunga", ma sprijin de ea si nu se deschide, fara martor aprins si blocata. Nu e bine asa? trebuie trantita? Mai departe fiecare intelege ce vrea. Eu am inteles ca e un viciu de constructie si ca daca nu trantesc portierele e posibil sa pierd pasagerii pe drum. Nu e normal sa existe starea aia in care pare din toate pdv inchisa dar sare la prima groapa.

                  Comment


                  • Ai logan 2?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • In cazul asta, e bine ca toti pasagerii sa respecte legea si sa aiba centura pusa, ca-i pierzi pe drum altfel.
                      Ca portiera trebuie trantita la L2, am zis-o mai demult.

                      Comment


                      • Dacă stai să asculți atunci când închizi ușa foarte ușor cu mâna se aud clar 2 clac-uri. Dacă doar o împingi la m cu restul caroseriei vei vedea că nu se aud 2 clac-uri - ușa pare închisă dar de fapt e semideschisă - acest fapt combinat cu funcția de deblocare a tuturor ușilor în momentul deschiderii unei uși duce la deschiderea unei uși în mers.

                        Exact același lucru l-am pățit când am ridicat mașina de la dealer, închisesem superficial portiera dreapta spate, și la primul canal s-a întredeschis deblocand si restul ușilor. A fost singura data cand s-a întâmplat de cand am mașina.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Pai daca nu au pus astia de la Dacia usi vacumatice ce sa facem acum.
                          sigpic

                          Comment


                          • Da, despre Logan 2 e vorba.

                            Comment


                            • Se intrevede necesitatea unui tutorial despre "Cum inchidem usa la Logan."

                              Comment


                              • Pai nu mai e mult.
                                Sau cum sa inchidem geamurile ca mai nou si alea se deschid singure.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google