Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai modelul aniversar
    ?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Probabil se aude compresorul.
      Am uitat sa mentionez instalatia baga aer rece cand este portit AC.
      Si becul da lumina doar cand e aprins.

      Comment


      • E absolut normal, la x52 așa funcționează compresorul de AC.

        Completează corect profilul.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • E defecta suna la VC.
          Poate a ruginit cureaua de la AC.
          sigpic

          Comment


          • ...mai fratilor , am si eu masina noua
            ...eram curios de una-alta , dar voi "ati umplut de sange" topicul asta
            ...la munca am tot L2 si dupa 18 000 km , inafara de mici zgarieturi (sa-i "fuck" cu vopseaua lor ) pot spune ca sunt multumit
            ...la cat am citit in forum nu am gasit o recomandare pentru un "vax light" care sa scoata doar zgarieturile superficiale , fara a ataca in profunzime vopseaua , care si asa e in strat "extrasubtire"
            ...rugina nu am depistat...inca

            Comment


            • Lol
              Buna asta
              Ma refeream la post-ul lui Stoicanu
              Last edited by Madutzu25; 19 September 2014, 16:11.
              My Ride sigpic

              Comment


              • Pentru a acoperi mici zgarieturi, curata zona, da din belsug cu wd-40, freaca insistent cu o batista nazala de unica folosinta (sau servetel hartie moale)
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Ce tratament anticoroziune este aplicat la x52?
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by mumus View Post
                    Pentru a acoperi mici zgarieturi, curata zona, da din belsug cu wd-40, freaca insistent cu o batista nazala de unica folosinta (sau servetel hartie moale)
                    fii mai detaliat te rog. Cum umple wd40-u zgarieturile ???? Sau "erodeaza" putin vopseaua in zona respectiva? ms
                    - am citit acum cum ca ar curata bine locul => disparitia diferentei de culoare intre zgarietura si restul tablei. Sau la tine a rezistat efectul si dupa ce ai spalat masina?
                    Last edited by pilifida; 19 September 2014, 16:36.
                    sigpic

                    Comment


                    • Nu cred ca le umple, le acopera cumva... Am facut pe loganul familiei, si a dat rezultate, zgarierurile mici nu se mai vad, cele mai mari devin mai putin vizibile. Cauta pe you tube , este chiar ok, parca mai ok decat o pasta polish, da tre sa freci ...

                      Incearca cu incredere pe o zgarietura mai fina ptr inceput.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • - dupa spalare reapareau sau se mentinea efectul de "acoperire"?
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu stiu, dar merita incercat. Cica rezista.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by mumus View Post
                            Pentru a acoperi mici zgarieturi, curata zona, da din belsug cu wd-40, freaca insistent cu o batista nazala de unica folosinta (sau servetel hartie moale)
                            ...multam fain ! , dar :
                            ...nu te supara , parca am o anumita retinere si inainte sa "procedez" as dori si alte sfaturi , variante .
                            ...poate un link cu tutorial

                            Comment


                            • Nu am vandut ideea pe bani, am vazut-o pe you tube, am incercat-o, nu o promovez, am oferit doar o alternativa. O incearca cine doreste.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Aici prezinta utilizarea WD-40 pt mici reparatii ale zgarieturilor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google