Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oti...si eu am avut aceeasi problema ca tine, numai ca eu am observat-o exact la plecare, la "inspectia de plecare din service". Masina fiind prafuita tare, am vazut ca mi-au indoit capota, la inchidere. Dupa o cearta zdravana ( au indoit-o mai tare cu surubelnita, incercand SA O REPARE iar mai apoi au dat vina pe mine, ca nu se inchide corect capota...), mi-au "propus" refacerea ei prin chituire + revopsire. Am refuzat si am cerut fie sa fie refacuta prin metoda PDR ( Paintless Dent Repair ) sau sa fie inlocuita. Masina nu are "GARANTIE" pe lucruri CHITUITE. S-a gasit pana la urma cineva care sa o repare fara revopsire, sa vad ce o sa iasa. Daca nu, le fac reclamatie ( chiar si la politie, masina fiind lasata in "proprietatea" lor, pe parcursul servisarii )

    Comment


    • Sunt destule masini noi cu probleme in reprezentante. Stai linistit, fiecarui client i se spune ca nu sunt probleme cu masina, ci doar ”tu” ai probleme cu masina, ca sa te faca sa te simti un pic vinovat ca ii deranjezi. Asta e masina facuta de dacia, fabrica ofera garantie, masina trebuie sa mearga in parametrii. Nu merge, se repara in garantie. Nu sunt in stare/nu vor sa repare exista ANPC. Sa vezi ce repede se rezolva.

      Comment


      • Sa ma ierte cel de sus mai Oti dar si tu le trimiti niste mail-uri foarte "elegante" !
        Last edited by prometheus; 26 May 2015, 14:34.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • aris nu la asta m-am referit.....sigur sunt si altii cu probleme, dar intr-o sapt trebuia sa-i vad pe acolo.....f ciudat....ori nu au vanzari.....ori sunt ignoranti....la mine problemele au inceput de la nimicuri ....sch cauciucuri, polistiren, daca stai mai mult de 24h cu masina in reprez se molipseste.......parca o fac intentionat....exact cum se intampla cand te internezi in spital cu o boala......trebuie sa fii de fata cand umbla la masina sa-i opresti cand o iau razna.
          @prometheus - ii pup in c.. pana trec....
          Last edited by Oti; 26 May 2015, 14:35.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by prometheus View Post
            Sa ma ierte cel de sus mai Oti dar si tu le trimiti niste mail-uri foarte "elegante" !
            Poate postezi si reformularea mail-ului.

            Comment


            • Originally posted by Oti View Post

              "Salut,
              Dupa ce am primit masina (sapt trecuta, marti) am observat ca portiera se inchide mai greu, zavorul atinge partea metalica, usa joaca putin in balamale, cand pot veni sa va uitati la ea, sa o reglati putin.
              Ma puteti contacta la tel 072******
              Multumesc
              ing. ************"
              Buna Ziua ,

              Ma numesc Cutarescu , detin autoturism marca xxxxx achizitonat pe data de z/z/zzzz, doresc sa va comunic ca dupa efectuarea interventiei/predarii masinii pe data de z/z/zzzz de la reprezentanta/service-ul xxxxxxxxx am constatat urmatoarele neregulisi aici insiri ce nu-ti place ce-au facut mesterii ) , doresc o alta reprogramare pentru rezolvarea defectelor constatate.
              Cam asa se face un mail catre VC.
              Last edited by prometheus; 26 May 2015, 14:51.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Depinde de fiecare, poate fi un mail bland sa-i perie, care de multe ori nu ajuta la nimic sau un mail mai oficial, redactat cu cat mai putine greseli si cat mai obiectiv in care sa iti expui nemultumirile si totodata la final sa le atragi atentia ca esti dispus sa mergi mai departe cu reclamatia (anpc) daca nu se rezolva amiabil.
                De asemenea, cand trimiti un mail este recomandat sa pui la CC si adresa personala ca sa nu mai zica apoi ca nu au primit mail-ul cu reclamatia.

                Comment


                • cam asa a fost scris e-mailul la VC, cand a fost vorba de revizie si am reclamat problemele.....acum port corespondenta cu reprez.....vreau sa o rezolv cat se poate de amiabil, facem troc pe plan local, am vazut cat de stresati au fost......cu VC
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Originally posted by prometheus View Post
                    Si ma rog ce reprezinta BlackList ??
                    nu cred ca exista asa ceva la dacia.
                    la porsche era o lista cu client recalicitranti/scandalagii/violenti verbal/nesimtiti....etc.
                    atunci cand sunau pentru programare erau amanati la infinit pana se plictiseau si schimbau service-ul.
                    asa mi-a povestit cineva care lucra acolo.

                    Comment


                    • M-a sunat acum ing Gabi de la "Caroserii", a spus sa nu mai fac acuze nefondate, ca nu sa demontat scaunul, sigiliile sunt pe suruburi si ca nu-si explica urma de pe bord, etc
                      Urmeaza sa ma sune pentru garantia la balamale.......
                      Am lasat-o moale, nu are rost sa fiu batos, am impresia ca exista o rivalitate intre clanuri in firma.....
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Clanuri in firma ? daca ar fi vorba de masina mea nu m-ar interesa decat sa mi se resolve lucrurile care fac obiectul garantiei , urma de pe bord a fost rezultata tot din cauza lor , bun sa schimbe partea aceea de bord + alte chestii de care tu stii ca sunt in neregula , si da trebuie sa fii batos ca este vorba de masina ta , nu ti-a dat-o nimeni gratis.Pune presiune pe ei sa-si faca treaba.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Mai primești o bulină neagră pe Blacklist
                          Oricum eu sunt constient de faptul ca,sunt cap de lista ) dar nu am o problema cu asta ....atata timp cat isi fac treaba(ce i drept putin si rar )
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Am lucrat intr-o firma cu standarde de calitate ISO si TUV si am raspuns de garantii, eram interfata dintre client si firma, exista o procedura in care eram obligat sa dau intr-un interval fix de timp (30min) un raspuns clientului, pentru un raspun sec in care tineam partea firmei completam 60 pagini de rapoarte, formulare, alergam cu hartiile dupa semnaturi, stampile prin toata firma....am dat note explicative, am fost penalizat, am fost trimis pentru reinstruire la laboratorul de calitate (parca AQ).....asa ca imi dau seama care este relatia dintre Dacia si reprez cand faci o relamatie la VC.....
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Omule nu ma intelege gresit , toate treaba cu VC cel putin pentru tine s-a ajuns pentru ca nu ai fost multumit de cum ti-a fost predata masina correct ? daca isi faceau treaba cum trebuie de la bun inceput tot circul asta nu mai exista punct.
                              Last edited by prometheus; 26 May 2015, 16:11.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • sunteti constienti ca si oamenii aia din service mai citesc pe acilea, noo?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google