Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stoicanu View Post
    Sincer eu m-am cam saturat de cate probleme am avut cu Loganul pana acum
    Dar urmatoarea va fi tot Logan )
    Ce mai tare comentariu. Punct

    Eu am luat Dacia de nevoie, nu am nicio pretentie deosebita de la aceasta masina. Si cu toate astea isi face treaba bine de vreo doi ani.
    Nu o recomand celor care cauta lux, performante, ergonomicitate, comoditate, prestanta, 5 stele NCAP sau super consum. O recomand celor care vor o masina relativ ieftina, cu care sa-si faca treaba, fara prea multe pretentii. Si eu am avut interventii in garantie, dar nimic critic.
    Pe WhatCar si Carmagazine si Autobild am scris cateva recenzii (dupa un an de utilizare) si am considerat ca merita 3 stele jumatate din cinci.
    Peste trei ani , cand iese din garantie, ma gandeam sa o schimb...Dar cred ca o pastrez si iau o a doua masina

    Numai bine, Razvan.

    Comment


    • @pilifida, ai sau ai avut Skoda?
      Daca nu, vezi de drumul tau, eu nu comentez ce nu am/am avut. Asta, ca sa ii raspund si colegului cu inchizitia, referitor la dorinta lui de forum inchis.

      In concluzie, daca stai tot timpul si belesti ochii pe forum, o sa intalnesti oameni care au diferite probleme cu masinile lor. Asta nu inseamna ca "asa face toate" (exceptand calitatea slaba a vopselei de la Dacia) ). Oriunde sunt probleme. Asta iar nu inseamna ca unii trebuie sa cada pe spate - vai cate chestii nasoale are masina asta sau altii sa stea cu morcovu' in dos ca le va pica si lor motorul.
      Din toate problemele Dacia tu ai gasit doar calitatea slaba a vopselei.
      Tabla e perfecta.
      In afara de rugina/vopsea slaba
      Totusi ti-ai adus aminte ca mai era ceva.
      Pe langa asta mai e o persoana care ar putea ca inainte sa bata campii cu comentarii de "hater", sa beleasca ochii si la altii pe forum sa se minuneze si de ce e si pe acolo.
      Rezuma-te la a comenta cat de buna e masina ta, ca nu-ti spun eu ce belesti de cate ori intri pe aici.
      Last edited by mr.K; 24 September 2015, 19:32.

      Comment


      • mie mi se pare ca acum toata lumea vrea sa caute nod in papura loganului asta nou, mai nou vad ca loganul 1 este mai bun ca 2. Eu zic sa va calmati, loganul este o masina buna pentru ce ofera, daca multi dintre voi auziti un scartait si gata inseamna ca e masina proasta, nu cred ca stiti cum e sa aveti cu adevarat niste probleme la o masina, ori nu ati avut niciodata o masina noua.
        Last edited by ten; 24 September 2015, 19:54.
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • O Skoda frumoasa de pe forum.


          Eu zic sa va calmati, loganul este o masina buna pentru ce ofera, daca multi dintre voi auziti un scartait si gata inseamna ca e masina proasta
          Ai rezolvat cu problemele la masina ta?
          Last edited by mr.K; 24 September 2015, 19:54.

          Comment


          • Aaaaa post gresit, scuze

            Comment


            • Vad ca tineti mortis sa faceti varza topicul asta; ne oprim aici cu OFF-ul.
              ...
              Probleme tehnice, deci.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • S-a intamplat cuiva sa se defecteze comanda a.c.din consola centrala,loganul 1.2?care ar costa in jur de 1200 de lei!!!

                Comment


                • Adica ai SL 10 ani cu clima automata? Dar daca ai, ai si garantie. Ca 1 buton nu e 1200 de lei?.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Nu e editia se 10 ani,cu clima,e a.c, dar nu e doar un buton,e toata unitatea de comanda.butonul e functional.e un defect de pe acea placa.(are o placa cu foarte multe piese,cum e placa la un tel mobil ca sa intelegi!)din pacate nu mai am garantie...am renuntat la serviciile lor...

                    Comment


                    • Ah, am inteles. Vezi la un electronist poate reface o lipîtura si merge. Prea complicata nu e.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Poti incerca sa cauti si prin dezmembrari piesa respectiva. Totusi sunt 3 ani de cand au lansat modelul.

                        Comment


                        • Logan II se fabrică din 11/2012 cum sunt 3 ani până acum?!

                          @gabitzul2008 Ce nu mai merge?
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Pai nu mai functioneaza ac-ul!butonul se aprinde dar nu cupleaza compresorul!verificat tot,pe direct funct.si prompt la reprez au dat verdictu: Comanda AC defecta!culmea ca am facut rost de alta si nici asta nu cupleaza...o fi defecta?ramane sa o incerc pe alta masina identica sa nu mai arunc cu bani prin reprez.....

                            Comment


                            • Si eu am avut aceeasi problema pe AC. S-a schimbat in garantie un senzor la AC. Acum functioneaza corect

                              Comment


                              • Comanda defectă sau senzor antiînghet, se vedea simplu ce e defect pe CLiP fără a demonta toată mașina
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google