Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De exemplu cei din Vaslui veneau la Iasi, 70 de km. Nu mai vorbesc de cei din mediul rural. Accesul la reprezentanta te face sa nu-ti doresti nicio masina noua, pentru ca sunt foarte rarefiate ca retea.
    Blocul de lumini, daca asta e problema, va face figuri cat de curand, iarasi. Si va ajunge si la reprezentanta.

    Comment


    • Eu am schimbat blocul de lumini la 8000 km, desi facea figuri de pe la 7000, doar cand aprindeam faza scurta, cand dadeam semnalizare, pac imi taia lumina, iar aparea, etc.

      Comment


      • eu am 30.000 km si n-am nicio problema cu maneta de lumini.
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Nu contest, dar colegul din Oradea are mașină nouă, în fine fiecare face ce vrea.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Salut baieti, a inceput sa imi faca rau ambreiajul la plecarea normala de pe loc. La plecari subturate sau supraturate nu comenteaza, dar in mod normal se scutura toata masina (cand este cald ambreiajul de obicei. foarte rar la rece). Vad pe aici multi cu problema asta...serios vorbind, are rezolvare sau 'asa face toate'?

            Subscriu la problemele cu scaunul. Plus scarait. Se rezolva ceva in TG?

            S-au rezolvat problemele cu pierderile de ulei pe la garnitura capac chiuloasa.

            S-a schimbat in TG timonerie pt ca scartaia la revenirea pe zero din tr. 5 / reverse. Face la fel.

            S-a schimbat in TG conducta turbo deoarece transpira ulei. Face la fel.

            Sfaturi? Sau o pun la vanzare la primavara...

            Comment


            • ma gandesc ca la conducta de turbo, singura rezolvare ar fii sa ne puna cea de captur, daca pune tot de logan putem pune 100 de conducte si toate vor curge
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • Ori varinata low cost silicon si porma cuplata
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • siliconul mi-e sa nu l traga in interior... si dupaia sa vezi belea... acolo trebuie schimbat oringul ala, cautat ceva mai gros si cam aia e rezolvarea
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Daca bagi ca, "Dorel",atunci sigur il trage in interior....sa treci sa vezi lucrare!
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • La K9K626 Euro6 piesa de la voi e înlocuită cu un furtun pe porțiunea problemă.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Pai si de ce nu fac OTS pentru restul care nu au euro6 ?

                        Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

                        Comment


                        • Crezi ca-s prostiiiii,la cate masiniiiii au de schimbat !

                          Trebuie vazut un euro 6,poate se poate "fura" idee
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Mda, n-ai sa vezi la Dacia/Renault sa cheme masini in service pentru remediere probleme arhicunoscute.

                            Comment


                            • Am avut ocazia să admir câteva euro6 TCe și dCi și se pare că Dacia a preluat unele idei(doleanțe) de forum, pe ici pe colo, mai o clemă, mai un burete, mai o garnitură.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Bun asa!!! Au recurs la aceeasi strategie si cu ph1 !!!


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google