Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Heheh, ce dragutz esti ! ce zici m-am informat inainte de a intreba aici ?!
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Sigur ca te-ai informat, poate le vin mai ușor ideile colegilor. Ai probleme cu abc-ul?

      Comment


      • Originally posted by bobbyred View Post
        ... imi poate spune si mi-e ce reprezinta acest cod de eroare DF 137 ...
        In Dialogys te-ai uitat ? acolo scrie toate defectele astea pe codurile DFxxx, cauze si remediere ...

        Comment


        • Era interesantă fișa de diagnoză, acolo scrie mai mult referitor la contextul în care a apărut eroarea
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by bobbyred View Post
            Cine imi poate spune si mi-e ce reprezinta acest cod de eroare DF 137 (am auzit deja 3 variante si nu stiu care este castigatoare "regulator de presiune IMV,senzor rampa,pompa injectie".....nu am chef sa bag banii aiurea in piese )

            ce ai patit? la break?
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • Originally posted by FloNick View Post
              Și mai buna idee este sa o colantezi toată în folie transparenta....dar prețul. ...de 4000 de lei.....
              nu e un pret fix pentru colantare cu folie de protectie (a nu se confunda cu folia colorata folosita pe taxi sau pentru a crea un design deosebit)
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • nu se confunda nimic pretul asta mi-a fost dat....si da pt folie de protectie transparenta...cum am pus si aici de exemplu
                Attached Files

                Comment


                • se poate face si "in rate" mi-am pus si eu pe portiere spate. urmeaza pragurile, capota motor si cupola. ultimele doua sunt foarte expuse atacurilor aeriene )
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • Salut. Am ul logan 1.5 si ceea ce vreau sa va spun nu e chiar o problema tehnica si anume: daca fac plinul cu carburant, pana scad 2 padele se aude carburantul facand "baldabac" in rezervor, destul de suparator. Va intreb daca aveti si voi aceeasi problema si cum v-ati gandit sa o rezolvati? Eventual cu invelit rezervorul in ceva material antifonant! Multumesc

                    Comment


                    • Acelasi lucru ( chiar si cu plinul facut )

                      Comment


                      • Originally posted by maryan90alex View Post
                        Salutare,
                        Odata cu venirea iernii am observat ca incalzirea pt. picioare in dreptul soferului este mai slaba decat cea a pasagerului. Cand spun 'mai slaba', ma refer la faptul ca mi-au 'degerat' picioarele . Masina are 3000Km
                        Salut,

                        Eu am aplicat rezolvarea gasita pe net: am fabricat o modificare care rezolva problema
                        Ainevoie de un printer A3 , o foaie A3 pe care printezi desenul, il decupezi cu un foarfece, ii faci conturul pe o bucata de plastic, o indoi dupa desen, o capsezi si o lipesti, la sfarsit dc vrei o si vopsesti.
                        O sa iti iasa ca in imaginile de mai jos.Chiar functioneaza!
                        Attached Files

                        Comment


                        • O mica observatie. Trebuie sa ai montata tubulatura pt incalzire spate sau sa obturezi gaurile. Rezistenta la inaintarea aerului produsa de modificare face sa creasca presiunea aerului pt incalzirea spate, dezaburire geamuri etc. Adica o sa incalzeasca mai tare suportul pt pahare daca nu ai montata tubulatura, o pierdere de caldura deloc neglijabila, o spun din experienta. Eu am astupat gaurile si a crescut presiunea aerului la picioare fara sa mai montez "ajutajul".
                          Last edited by Oti; 4 February 2016, 13:36.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • S-a blocat saptamana trecuta butucul portbagajului pe inchis, nu mergea deschis nicicum, schimbat pe garantie. A mai patit cineva?

                            Comment


                            • Eu nu, din constructie, el are o ureche din plastic, daca se rupe, se blocheaza pe inchis, nu mai actioneaza tija metalica pt desch, merge in gol.

                              trimis de pe mobil
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Si eu am observat ieri ca stopul din partea stanga, face condens in dreptul semnalizari. A mai patit cineva asa ceva? Acum a disparut.. nici nu stiu cum le pot arata celor de la garantie..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google