Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stoicanu View Post
    Eu zic ca este mai grav rugin decat sina la scaun
    Eu nu am probleme la el probabil din cauza ca il tin maxim in spate si maxim jos

    Eu il tin la maxim in jos,desi sunt scund de inaltime mi se pare o pozitie confortabila,nu sunt probleme aici cu sina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Originally posted by prometheus View Post
    II dau dreptate lui Torque cand a afirmat ca problemele de la Dacia sunt minore , totusi problema cu sinele scaunului de la sofer , acel joc nesimtit de mare care apare relativ repede dupa achizitia masinii e chiar suparator si este o problema detul de mare pentru ca iti afecteaza siguranta si confortul.
    Problema asta cu scaunul m-am asteptat sa fie rezolvata la L2 .
    Daca cu alte probleme tehnice minore le-am trecut cu vederea acesta problema cu scaunul e chiar sub orice critica mai grava decat rugina care apare la cateva luni de la achizitie.
    Sa nu aud ca n-am stiut sa stau in scaun!! wtf!!

    Iacata eu am mai mult de cateva luni si nici o problema cu rugina pe nicaieri.nici aici problem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by FloNick; 6 March 2016, 12:12. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Legat de scaun..oricum as fi reglat scaunul..sus..jos..tot aveam acel leganat la franare si accelerare.Era chiar enervanta senzatia de hutza hutza..Ce e ciudat,dupa schimbare...a ramas un mic joc care am observat ca e la majoritatea modelelor noi.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Legat de scaun,eu nu am nici un fel de uta,uta...si de cel putin trei,patru ori pe saptamina,foiesc sania,maxim jos si mai in spate pt mine,si maxim sus si mai in fata pt colega mea de camera,pina acum in trei ani si ceva nu a facut figuri

        Comment


        • La glisiere(sinele scaunului) au fost probleme cu materialul din care erau făcute.

          Unii au avut probleme cu ele mașina fiind nouă, dar dacă de nouă nu face și în timp apare cine e de vină?(oricum majoritatea șoferilor tin scaunul la 120grade între sezut și spătar că așa știu ei că e bine, iar în configurația asta orice scaun de pe orice mașină va dezvolta jocuri)
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • ghinion sau ANPC ?

            Ma scuzati... eu tocmai am comandat un MCV versiunea de top + pachete ,1.5 DCI 90 Cp.... deja imi tremura stomacul la ce spuneti voi aici... Kit ambreiaj ... rugina ... scaun care se clatina... voi vorbiti de cateva cazuri ghinioniste sau de toate modelele ? Deja am atac de panica...la 14 mii de euro... Sa-mi cumpar niste Valium sau nu ?
            Last edited by momolino; 6 March 2016, 14:34.

            Vand schiuri de schior cazut in prapastie in Hymalaia :

            Comment


            • Nu


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by momolino View Post
                Ma scuzati... eu tocmai am comandat un MCV versiunea de top + pachete ,1.5 DCI 90 Cp.... deja imi tremura stomacul la ce spuneti voi aici... Kit ambreiaj ... rugina ... scaun care se clatina... voi vorbiti de cateva cazuri ghinioniste sau de toate modelele ? Deja am atac de panica...la 14 mii de euro... Sa-mi cumpar niste Valium sau nu ?

                Atunci inseamna ca lupta celor care n-au urcat vreodata in Logan2, a fost in zadar... Inca nu te-au convins ca Logan 2 are cele mai mari probleme tehnice din cate masini exista pe piata? Ca dCi-ul de 90 de cai e cel mai lenes, cel mai gurmand si mai putin fiabil motor dintre toate motoarele diesel ce exista in...lume
                ?
                ...
                Postul e un pamflet; tratati-l ca atare.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • ) , gata , m-ati convins )) Acum sunt usurat... pe mine ))

                  Vand schiuri de schior cazut in prapastie in Hymalaia :

                  Comment


                  • Pamflet e insasi garantia Dacia. Nu e nevoie sa te convinga cineva, pe propria piele e cel mai eficient mod.

                    Daca vrei sa te convingi, te duci la Caremil si stai o zi pe acolo la receptie si vezi cu ce probleme vin oamenii.
                    Last edited by mr.K; 6 March 2016, 16:15. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Acum sa nu generalizm si cu reprezentantele
                      Eu ce probleme am avut pe garantie nu s-a discutat
                      Chiar am un coleg care a avut probleme cu acei vapori de ulei la capacul de la tacheti (0.9 tce) si cand a fost la revizia de 80.000 s-au oferit singuri sa ii remedieze problema pe garantie
                      Pe lâng remediarea problemei bonus a fost si schimbarea accesoriilor cu toate ca cele vechi aveau numai 20.000 km
                      Daca vorbim vorbim de cazuri izolate nu cred ca trebuie sa generalizm
                      Asa cum a fost si cauzul "caseta de directia" care la acea vreme " toate" Logan 2 aveau caseta defect .
                      Eu am schimbat sincronul de a5a acum inseamna ca toate au probleme cu acel sincron
                      Last edited by stoicanu; 6 March 2016, 16:39.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by stoicanu View Post
                        Eu zic ca este mai grav rugin decat sina la scaun
                        Eu nu am probleme la el probabil din cauza ca il tin maxim in spate si maxim jos
                        Si eu la fel tin scanunul asezat si nu am avut probleme pana acum. Deci ... suntem doi .

                        By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Salutare,
                          De 3 saptamani sunt fericitul posesor al unui Logan 2 Laureate 0.9 Tce.
                          Din ce am citit pe forum se pare ca problema cu vibratiile la relanti din cauza furtunului de admisie este ceva "normal". La mine, face asa doar cand este motorul rece.Si cateodata cand "are el chef". Pentru cei patiti, cum ati reusit sa scapati de acele vibratii ?

                          Comment


                          • Va Multumesc. Acum imi pot astepta Daciuta usurat

                            Vand schiuri de schior cazut in prapastie in Hymalaia :

                            Comment


                            • Originally posted by Crutzi View Post
                              Salutare,
                              De 3 saptamani sunt fericitul posesor al unui Logan 2 Laureate 0.9 Tce.
                              Din ce am citit pe forum se pare ca problema cu vibratiile la relanti din cauza furtunului de admisie este ceva "normal". La mine, face asa doar cand este motorul rece.Si cateodata cand "are el chef". Pentru cei patiti, cum ati reusit sa scapati de acele vibratii ?
                              0.9 este un motor putin dezechilibrat datorita numarului de pistone
                              Nu are nici o treaba vibratiile cu admisia
                              Daca te referi la zgomot datorita vibratiilor este altceva ?
                              sigpic

                              Comment


                              • Motorul in 4 merge " rotund " cum spun soferii... motorul in 3 merge " in trei "... adica tremura

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google