Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tu ai un an de zile cu mașina, așteaptă sa facă masina 2 ani și apoi poți sa spui ca a trecut pericolul.

    Comment


    • Sunt putin OFF ca am PH2 dar problema e aceiasi.
      La 3 ani am vazut primele pete de ulei, cam de 2 degete, pe evacuare. Am fost la garantie si au zis ca schimba garnitura fara discutii dar ca problema va reveni . Citat:" Daca nu face balta jos si nu scade nivelul la ulei n-are rost sa umblam". Am sters bine de ulei si am lasat-o asa. Acum, la 5 ani, cam tot de 2 degete am evacuarea murdara. Ulei numai Dacia Oil si mers normal.

      Comment


      • Multumesc Cristiboerica! Nici nu stii ce bine ai facut. Am sa o sterg si eu, o las asa pana face balta. Mai ales ca nu am timp de pierdut in reprezentanta.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Cu placere,Oti ! Nu a fost o decizie usor de luat dar nu-mi pare rau ca am lasat-o asa.
          Nervii si indignarea apar indiferent de ce hotarare iei.

          Comment


          • Eu nu m-am impacat cu ideea ca-mi curge ulei pe galeria de evacuare care stim cu totii la ce temperaturi poate sa ajunga.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Am oroare la faptul ca trebuie sa iau legatura cu oameni al caror profesionalism este indoielnic, ma duc cu o problema si ma intorc cu trei, mai apar problemele si la intervale de timp astfel incat sa nu pot dovedi cauza. La cate trebuie demontate pe acolo, pt o mica urma de ulei nu merita riscul.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • eu zic ca merita efortul... d-aia este garantie, d-aia faceti reviziile pe timp de garantie in reprezentante. Daca nimeni nu se duce sa schimbe anumite piese defecte, dupaia dacia zice ca face cele mai bune masini... O schimbi o data, o schimbi de doua ori, o schimbi de trei ori, asa fac eu cu conducta de la intercooler, care curge mereu.
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • Originally posted by ten View Post
                  eu zic ca merita efortul... d-aia este garantie, d-aia faceti reviziile pe timp de garantie in reprezentante. Daca nimeni nu se duce sa schimbe anumite piese defecte, dupaia dacia zice ca face cele mai bune masini... O schimbi o data, o schimbi de doua ori, o schimbi de trei ori, asa fac eu cu conducta de la intercooler, care curge mereu.
                  Ai 1.5 DCI 90 CP ? De câte ori ai schimbat conducta ? Ms.

                  Comment


                  • Originally posted by ten View Post
                    eu zic ca merita efortul... d-aia este garantie, d-aia faceti reviziile pe timp de garantie in reprezentante. Daca nimeni nu se duce sa schimbe anumite piese defecte, dupaia dacia zice ca face cele mai bune masini... O schimbi o data, o schimbi de doua ori, o schimbi de trei ori, asa fac eu cu conducta de la intercooler, care curge mereu.
                    De acord cu tine, de aceeași părere sunt și eu. Am luat un produs ieftin/scump în perioada de garanție trebuie sa fie conform.

                    Comment


                    • Pana la urma pt ce avem garantie, la orice produs,nu pt a o folosi?

                      Comment


                      • Originally posted by IceLord View Post
                        Ai 1.5 DCI 90 CP ? De câte ori ai schimbat conducta ? Ms.

                        Da, am 1.5 diesel 90CP, cu aproximativ 40.000 km si peste vreo saptamana imi vine a 3-a conducta de la intercooler, schimbata pe garantie.
                        Asa cum a zis si aris, ca masina este ieftina sau scumpa trebuie sa fie in conformitate, nu a scris nicaieri inainte sa o cumpar, ca in pretul de xxx euro al masinii imi va curge regulat pe la diverse conducte. Eu zic sa va folositi de garantie, chiar daca este o problema majora sau mai putin majora, este dreptul vostru si chiar ati platit pentru el.
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • Din cei 40 000km, cati sunt facuti in service? Meseriasii stiu ca un aparat cu cat viziteaza service-ul mai des, cu atat are sanse sa capete si daune colaterale, nerecunoscute de cei implicati.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Par sa fie scurgeri de ulei,voi ce ziceti?Mult

                            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk



                            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk



                            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                            Last edited by sorin74ivn; 20 March 2016, 15:37. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by Oti View Post
                              Din cei 40 000km, cati sunt facuti in service? Meseriasii stiu ca un aparat cu cat viziteaza service-ul mai des, cu atat are sanse sa capete si daune colaterale, nerecunoscute de cei implicati.
                              din cei 40.000 n-am facut in service decat prima revizie si schimbat ambele scaune fata(armaturile) pe garantie ca nu mai culisau pe sine, iar acum urmeaza a doua revizie, tocmai de aceea imi schimb din nou acea conducta de la intercooler.
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • O piesa prost proiectata o poti schimba de 50 de ori cu aceeasi piesa prost proiectata, ca e degeaba.
                                Acum profita de garantie, sa nu simti ca ai luat degeaba masina noua.
                                Cand va fi sa fie pe banii tai, nu vei mai schimba conducta, pentru ca stii ca e inutil.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google