Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Bizo: Acum vorbind serios, dacă lasi geamul la mijloc, apoi dai comenzi rapide sus-jos-sus-jos, geamul se miscă doar sus-jos sau are tendința să se miște și spre fata mașinii respectiv spre spate?
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Am dat o fuga acum pana la masina.
      Geamurile se misca spre fata la coborare si spre spate la urcare

      Comment


      • Poate ai noroc și îți schimbă macaraua(lele) pe garanție
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Sa speram
          Mersi pentru pont, ca aspectul asta il observam la sfantu' asteapta

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            S-o tina cat vor s-o studieze dar sa-ti dea masina la schimb.

            via Tapatalk
            Sunt obligati sa iti dea masina de schimb pentru orice interventie pe garantie ce necesita oprirea masinii in service.
            Cat despre trosnitul geamului, inca nu am rezolvat problema, la revizia de 100.000 se va face, nu e chiar deranjant dar in orice caz, nu ar trebui sa faca.
            Si am impresia ca si incuietoarea tot de la usa soferului face putin zgomot in mers la gropi.

            Comment


            • E ceva care merge pe masina asta ?! Am doar 1900 de KM dar daca face atatea probleme o arunc de pe o stanca.

              Comment


              • Ce le mai asteptati sa ajunga,sa intre in posesia voastra si acum vreti sa scapati de ele??
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Drujba 0,9 TCe nu este asa fiabil cum se spune? La 1,2 sunt destule bube, din ce în ce mai multe la euro 6, sa înțeleg ca nici 0,9 nu se simte în largul lui euro6?

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    sa înțeleg ca nici 0,9 nu se simte în largul lui euro6?
                    De unde intelegi?

                    Comment


                    • Darksun nu are 0,9? Nu vad pe tapatalk. Se refera la faptul ca sunt probleme si la cele cu motor de 0,9, nu numai la cele cu 1,2.

                      via Tapatalk

                      Comment


                      • se pare ca au ajuns dciu-urile mai fiabile decat benzinarele la renault

                        am mers ieri cu un taxi logan 2 1.2 euro 5 din 2013 cu 280 de mii de km iar soferu a zis ca in afara de ulei si filtre nu a mai bagat nimic in ea. l-am intrebat pai cum? nici macar amortizoarele? nu, sunt cele de fabrica ) ei, sigur a exagerat, macar un rand complet la articulatie tot a schimbat ideea e ca masina se simtea foarte inchegata, nu avea greierasi, nimic, nici motoru nu parea sa aiba probleme, mi-a placut avea si gpl din fabrica. singura problema la l2, blocu de lumini, schimbat de 4 ori pe garantie

                        inaintea loganului 2 a zis ca a avut un logan 1 1.4 mpi cu 800 de mii de km, nici o problema la motor. asta pot crede pacat ca au scos aspiratele de pe logan 2, ar fi fost bun un 1.6 de 115 cai, de pe duster
                        Last edited by cristi....; 2 August 2016, 22:11.

                        Comment


                        • Nu ma refeream la motor, ma refer la restul, geamuri, scaune, bloc lumini etc.

                          Pentru moment masina merge excelent iar motorul este pe placul meu. Schimb fiecare viteza la 4000 RPM si am consum 7.5 oras. Not bad Dacia.

                          Sa vedem cand se strica ceva...

                          @cristi...., un motor aspirat trebuie turat 5000+ sa traga. Mai bine unul mic si turbat.
                          Last edited by darksun; 2 August 2016, 23:22.

                          Comment


                          • Probleme Tehnice Logan II

                            Originally posted by Fanez View Post
                            Darksun nu are 0,9? Nu vad pe tapatalk. Se refera la faptul ca sunt probleme si la cele cu motor de 0,9, nu numai la cele cu 1,2.

                            via Tapatalk


                            Pai a zis ca are 1900 km
                            Si înca nu are probleme


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            @cristi...
                            Eu azi am împlinit 170.000 km
                            Si nu am schimbat decat o bascula pe drepta (din vina mea)
                            In rest articulaia este a ei
                            La ultima revizi bietii mi-au spus sa ma pregatesc de amortizoare fata (cel pe stânga este curs)
                            In rest totul este cum trebuie


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Last edited by stoicanu; 2 August 2016, 23:31. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • @stoicanu Multi inainte, nu o sa ajung ever cu loganul la KM aia, dar prind sperante ca o sa fie totul okey.

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Pai a zis ca are 1900 km
                                Si înca nu are probleme


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                @cristi...
                                Eu azi am împlinit 170.000 km
                                Si nu am schimbat decat o bascula pe drepta (din vina mea)
                                In rest articulaia este a ei
                                La ultima revizi bietii mi-au spus sa ma pregatesc de amortizoare fata (cel pe stânga este curs)
                                In rest totul este cum trebuie


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Ai uitat de lantul de distributie schimbat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google