Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by GFN View Post
    Si la mine pocneste cand franez dupa ce dau cu spatele.
    problema este de la placutele de frana care au un mic joc in glisierele portetrierului , am observat asta cand am inlocuit placutele la 28000km...

    Originally posted by stoicanu View Post
    Sunt placutele 100%
    Dar pentru linistea ta mergi la service



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Originally posted by ady_dragan View Post
    ...am auzit un zgomot ciudat ... infundat de lovitura metal pe metal. ...Cand dau cu spatele de aude prima data, daca franez si iar dau nu se ...
    Pâna la urma are vreo rezolvare sau intra în categoria "merge si asa"?

    Comment


    • Nu este o problema efectivă dar am pătit de multe ori să dau pe faza lunga când de fapt eu vreau să semnalizez.Eu sunt singurul care sunt de părere că era mai bine ca faza lunga sa fie tragand maneta spre mine și nu să împing?

      Comment


      • Mai bine sa împingi. De multe ori când dadeam flash-uri ramaneam cu faza lunga.

        Comment


        • Nu prea folosesc flash-ul dar semnalizarea da.

          Comment


          • Originally posted by t0rquemada View Post
            Terminați cu prostiile, dacă ragelog are X52 va schimba monomaneta pe garanție.

            Dacă ragelog nu are X52 a postat aiurea.
            Daca ragelog are X52 2012 si garatia era doar 3 ani, mai schimba doar tabla pe garantie.
            Daca ragelog nu are X52 si a postat aiurea, propun sa fie impuscat pentru scaparea sa.
            Last edited by mr.K; 14 September 2016, 19:58.

            Comment


            • Monomaneta e pe OTS așa că mai bagă o fisă

              X52 se livrează din 12/2012 deci cu 4ani garanție(în 2012, cu ocazia lansării aveai implicit 4 ani garanție) adică 12/2016
              Last edited by t0rquemada; 14 September 2016, 20:02.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Stimabililor, X52 nu a avut niciodata dCi cu 85 cp, ci doar 75 cp si 90 cp. Asadar, are X90 si va fi ars pe rug, iar cenusa sa va fi imprastiana in cele 4 puncte cardinale, pentru greseala de a posta unde nu trebuie.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • OTS-ul asta da si zile libere de la munca, ca sa te plimbi la reprezentanta?

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    ...
                    Daca ragelog nu are X52 si a postat aiurea, propun sa fie impuscat pentru scaparea sa.


                    Originally posted by vitriol View Post
                    ...Asadar, are X90 si va fi ars pe rug, iar cenusa sa va fi imprastiana in cele 4 puncte cardinale, pentru greseala de a posta unde nu trebuie.
                    Daca ragelog are o problema tehnica si nu posteaza unde trebuie e troll.

                    Comment


                    • Există X52 cu dCi 85cp, K9K830 euro3 pentru piața ex-CSI deci...
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • ...omul a gresit poate , a cerut sprijin aici in forum , de ce trebuie sa va comportati asa ?
                        ...sunt sigur ca nu se astepta sa gaseaca aici asa multi "Mafalda" , ca precis nu mai punea intrebarea
                        ...scuze pentru "off-topic" !

                        Comment


                        • Torque, da-da, a dat o spaga si a cumparat o masina "pentru export". Acum astept sa ne spui ca X52 s-a fabricat si in 2008 pentru Congo.

                          Radu, nu te scuzam pentru offtopicul care a perturbat bunul mers al forumului. Drept urmare, te vom arde si pe tine pe rug, alaturi de Ragelog.
                          Attached Files
                          Last edited by vitriol; 14 September 2016, 22:04.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Pâna la urma are vreo rezolvare sau intra în categoria "merge si asa"?


                            Atunci cand vei schimba placutele va disprea si acel sunet
                            E am schimbat acum doua zile placutele si nu mai face
                            Pana se uzeaza din nou


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Ce placute ai pus? Astea fac asa de noi, ce sa se mai toceasca?

                              Originally posted by old_radu View Post
                              ...omul a gresit poate , a cerut sprijin aici in forum , de ce trebuie sa va comportati asa ?
                              ...sunt sigur ca nu se astepta sa gaseaca aici asa multi "Mafalda" , ca precis nu mai punea intrebarea
                              ...scuze pentru "off-topic" !
                              Sunt sigur ca si el s-a amuzat (sau o sa se amuze daca n-a citit inca).
                              Si tu esti troll? Întreb, ca nu stiu.

                              Comment


                              • TRW
                                Am impresia ca ferodo fac figurile astea


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google