Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by old_radu View Post
    ...din pacate asa ne-am obisnuit , sa mergem pe prezumtia de vinovatie , toata lumea fura , minte si insala.

    ...despre ce vorbeam ?

    Comment


    • Aici e vorba de certitudine, nu prezumtie.
      Masina aia a fost defecta, fapt recunoscut de catre reprezentanta. Si nu e clar daca e totul in parametri, acum.
      Last edited by mr.K; 22 September 2016, 16:55.

      Comment


      • ...asa e , tu ai cea mare dreptate , totdeauana !

        Comment


        • Cand va fi vorba de tine, personal. sper ca o sa sa le acorzi prezumtia de nevinovatie celor de la Dacia.
          Pe banii si pe timpul lui, omul nu mai e asa de ingaduitor, de obicei. Cand e necazul altuia, ne permitem sa fim toleranti.

          Comment


          • ...asa e , tu ai cea mai mare dreptate , totdeauana !

            Comment


            • Cei care aveţi atâta încredere în servisuri, vă doresc să nu ajungeţi prea târziu să vă convingeţi că mai bine controlaţi înainte să credeţi toate minciunile unor derbedei.

              Comment


              • Oricum, dupa toata faza, chiar nu mai stiu cum sa reactionez. Mai aveam putin si ii dadeam in judecata, vorbisem cu o casa de avocatura la un moment dat. Nu stiu cat de sigur sunt daca a doua masina va fi tot Dacia sau orice altceva. Cel mai mult m-a deranjat faptul ca mi-au dat-o cu probleme si ca nu au vorbit deschis ce si cum. Au tot incercat sa se ascunda. Poate era mai bine sa zica ca mai dureaza livrarea si sa o fi facut si nu mai stiam nimic.
                Acum nu am ce sa mai fac. Calculatorul spune ca este OK. Cand ma voi duce sa imi puna rotile de iarna ii pun sa imi verifice franele daca nu mai am evenimente pana atunci. Sper sa nu am deloc.

                Comment


                • @radu, ideea este ca dacia a vândut o mașină cu defect de fabricație. Pentru aceasta fapta nu au scuza. Dacă ii oferea omului un discount comercial, era altceva.

                  Comment


                  • Originally posted by GoDYX View Post
                    Nu stiu cat de sigur sunt daca a doua masina va fi tot Dacia sau orice altceva.
                    Sa fi fost eu in locul tau a doua masina clar nu ar mai fi fost de la Dacia , adica tu vorbind la modul general - un constructor de masini , livrezi unui client o masina cu probleme grave la sistemul de franare care tine de siguranta pasagerilor, ca daca era ceva la CD-Player sau la plafoniera , BT connection chestii care nu pun viata in pericol poate ca era altceva , dar asa in nici un caz nu ma mai vedeau interesat sa cumpar o alta masina de la ei.

                    Eu in locul tau ii dadeam in judecata pentru ca merita.Pe ambii ii actionam in instanta si pe fabricant si pe dealer pentru ca si ala stia de problema dar a acceptat totusi sa livreze masina in conditiile acelea.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • ...nu incerc sa scuz pe nimeni !
                      ...incercam sa induc ideea ca nu se poate ca in tara asta sa nu mai poti avea incredere in nimeni , nici in mecanic , nici in medic , nici in judecator...
                      ...cazuri sunt peste tot , dar parca unii sunt mai mult nemultumiti ca altii si parca prea multi se pricep la toate.
                      ...conduc doua L2 , una e din 2013 (la serviciu) si a mea din 2014...in total au peste 80 000 km si inafara de trei probleme minore (zic eu) , probleme care au fost remediate fara discutii suplimentare , in termene foarte scurte si in conditii amiabile , nu am nimic a reprosa reprezentantei unde fac reviziile si intretinerea.

                      Comment


                      • asta nu e ca sa ne faca pe noi sa ne simtim mai bine dar e pentru gigi contra de Mr.K..



                        Se intampla si la case mai mari si se intampla destul de des.Lucrez in industrie si cam urmaresc toate recall-urile... te doare mintea ce belele au masini scumpe, cu pretentii... dacia e super fiabila pe langa marci grele
                        Last edited by dadan; 22 September 2016, 20:11.
                        RTFM

                        Comment


                        • Problema mare e ca cei de la Dacia nu dau dovada de corectitudine si de dorinta de a ajuta clientul prin remedierea problemei in timp cat mai scurt. Spre exemplu, masina luate anul este mi-a venit cu luneta deformata si a durat doua luni pana au schimbat-o, asta dupa telefoane la Dacia si la Renault Commercial...
                          sigpic

                          Comment


                          • @dadan, pe principiul sa moara si capra vecinului. Crezi ca m-ar interesa ca sunt probleme la audi, atat timp cat am cumparat o masina de la Renault/Dacia. Când o sa cumpar de la alta firma si o sa intampin probleme asemanatoare, o sa-i strang pe ceilalti de gat. In momentul de fata, cumparatorul care a luat Dacie, are probleme la sistemul de siguranta. Sa fim macar obiectivi si sa recunoastem deficientele/disfunctionalitatile de la Renault, ca nu incalzeste pe nimeni ca sunt probleme si la alti producatori. Ce ar fi maine sa iti un tv LG si are o piesa defecta, te-ar incalzi cu ceva ca sunt probleme si la Samsung, sau ca explodeaza bateria la Note7 si LG-ul tau este praf la semnal.

                            @Mihai, subscriu si eu, deobicei acuza clientul ca este de vina si dupa ce ii ameninti cu OPC-ul, incep sa reactioneze la doleantele tale.

                            Comment


                            • Originally posted by dadan View Post
                              asta nu e ca sa ne faca pe noi sa ne simtim mai bine dar e pentru gigi contra de Mr.K..



                              Se intampla si la case mai mari si se intampla destul de des.Lucrez in industrie si cam urmaresc toate recall-urile... te doare mintea ce belele au masini scumpe, cu pretentii... dacia e super fiabila pe langa marci grele
                              Bun asa, eu eram problema, nu Dacia.
                              Te doare mintea ce preocupari au unii posesori de Dacia.

                              Comment


                              • ...credeti ca se poate generaliza , majoritatea dealerilor/reprezentantelor se comporta asa sau se poate face o anumita localizare a lor ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google