Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Nu m-am laudat niciodata cu ceva pe aici.
    In schimb sunt cativa pe aici, se lauda cu Dacia lor. Subiectiv poate mașina reprezinta mult pentru ei, obiectiv, e doar o mașina simpla, nasoala ca design, un mijloc de transport modest ca performante si confort si atat.
    ....mașină simpla....no zău'
    ....nasoala ca design...no zău'
    mijloc de transport modest.....no zău'
    performanta .... no chiar zău'
    confort modest ....no zău'

    Comment


    • @stefi21
      1. Care e problema tehnica despre care vorbesti aici?
      2. Are dreptate.
      3. Mai e unul pe aici pe forum cu acelasi stil de scris... Tot postac pro Dacia.
      Se vede treaba ca Renault a "scolit" pe câte unii si-I plateste sa scrie cuvinte pe forum dacia.
      Last edited by Fanez; 23 September 2016, 05:52.

      Comment


      • Dastea cu Dacia e naspa / urata sunt suferinte de sarac cu masina de 15k - 20k care se crede net superior. LUL.

        Comment


        • Asa o fi, nu ma pricep.
          Dar, zic si eu, daca esti sarac cu masina de 15-20k, cand ai Dacia, esti vreun nabab?
          Eu n-am vrut sa conving pe nimeni de faptul ca avand Logan, am dovedit o superioritate fata de altii in alegerea masinii.

          Cand nu au argumente pentru contracararea argumentelor, posesorii se orienteaza pe cel care evidentiaza barna din ochiul lor.


          n lumina ultimelor discutii, ar merge si un test ABS, nu se stie cum a fost livrata masina, poate e cu defect sau soft nepotrivit. Incep sa ma indoiesc si de faptul ca ar functiona airbag-urile, dar astea nu se pot desta decat declansandu-le, ca sa fii sigur. Am vazut destule accidente cu airbaguri nedeclansate, cauze sunt destule dar un lucru ramane: nu au protejat pasagerii.
          Last edited by mr.K; 23 September 2016, 09:15.

          Comment


          • E vorba sa fii echidistant, este o masina buna sa-ti faci treaba cu ea, unii isi permit doar Dacia, altii o iau doar de masina de oras pentru ca este foarte comoda si ieftin de intretinut. Problema e sportul national de mereu a zice "vai ce naspa si urata e". Okey, nu iti place te reorientezi dar nu arunci cu argumente subiective ca e vai de mama ei.

            Ca fapt divers si eu cand mi-am luat Dacia au facut prietenii misto de mine ca puteam sa imi iau orice altceva, dar pe mine ma multumeste masina asta pe deplin. Pe cealalta am dat mai mult de 20k, si tot sunt multumit de Dacia.

            Comment


            • ...aici nu ai voie sa ai si sa exprimi opinii personale !
              ...intri in forum cu opiniile tale si neaparat trebuie sa iesi cu opiniile altora !
              ...asta doar ca sa-l parafrazam pe raposatul Murphy
              Last edited by old_radu; 23 September 2016, 10:44.

              Comment


              • Ba din contra, aici ai voie sa-ti exprimi opiniile personale, dar in acelasi timp trebuie sa respecti si opiniile altora, nu sa te simti vizat/ofensat atunci cand cineva spune ceva de rau, de multe ori cu argumente, despre fierul din fata blocului, de care esti sau nu multumit.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  ... ma indoiesc si de faptul ca ar functiona airbag-urile, dar astea nu se pot desta decat declansandu-le, ca sa fii sigur. Am vazut destule accidente cu airbaguri nedeclansate, cauze sunt destule dar un lucru ramane: nu au protejat pasagerii.
                  Am avut logan1, luat de nou, cu airbaguri defecte. La accident frontal, dauna totala, nu s-au declansat.


                  Originally posted by old_radu View Post
                  ...aici nu ai voie sa ai si sa exprimi opinii personale !
                  ...intri in forum cu opiniile tale si neaparat trebuie sa iesi cu opiniile altora ...:
                  Exact asta face toata lumea pe aici, isi exprima opiniile personale, inclusiv tu faci asta. Despre partea cu
                  ...neaparat trebuie sa iesi cu opiniile altora..
                  asta ai vrea tu. Tu esti cel care vrea sa-i convinga pe toti ca:
                  Originally posted by old_radu View Post
                  ...tu ai cea mai mare dreptate , totdeauana !
                  Last edited by Fanez; 23 September 2016, 11:44.

                  Comment


                  • In 2013, mcv cu rulota dupa el s-a rasturnat in sant pe A2. Dauna totala, airbag-urile nu s-au declansat.

                    Comment


                    • ...nu raspund provocarilor , asa ca :
                      "...tu ai cea mai mare dreptate , totdeauana !"

                      Comment


                      • Cu ce te incalzeau airbag-urile daca masina s-a rasturnat. Mai grav e la impact frontal, acolo e aiurea.

                        @old_radu, raspunsurile monosilabice nu te fac sa pari mai interesant.

                        Comment


                        • Nu raspunzi provocarilor, doar le produci. Nu e rau sa ai idei putine, mai ales daca sunt fixe.
                          Se zice ca "cine stie multe moare repede". Tu o sa ai o viata foarte, foarte lunga.
                          Succesuri!

                          Comment


                          • Originally posted by darksun View Post
                            Cu ce te incalzeau airbag-urile daca masina s-a rasturnat. Mai grav e la impact frontal, acolo e aiurea.
                            Si daca ar fi fost frontal, e cam aiurea sa constati ca nu iti functionau airbagurile.

                            Comment


                            • ...aveti idee cine este producatorul sistemului airbag pentru Logan ?

                              Comment


                              • Da, stim, scrie pe spate, are eticheta de fabrică.
                                Nu spun cine ca s-ar putea sa avem colegi care lucrează acolo ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google