Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • probleme la motor

    Buna ziua.am un logan 1.2 benzina 2014.mi se aprinde chechul la motor si masina merge urat si nu mai trage.am facut tester si imi da eroare la motor.nu stiu ce are.mi se spune ca poate fi din n
    bobina .injector.senzor la cutie.poate are un scurt.dupa ce sterg eroare masina merge normal .mi s-a aprins deja de cateva ori la interval de cateva zile.cine ma poate ajuta?

    Comment


    • De ce nu mergi cu ea la garantie?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Nu mai am garantie.dar am sa merg la reprezentanta daca nu rezolv problema.

        Comment


        • Cati kilometrii are masina?

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Si cate calculatoare de confort are Loganul si dupa cat timp se schimba? Asta, ca sa poti face o comparatie calitativa, cu piesele facute de acelasi producator.
            Un capat de bara nu puteai compara...in liga asta joaca Dacia.


            Pai S are cate un calculator pentru fiecare geam
            Logan are unul pentru tot confortul



            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Masina are 90000 de km

              Comment


              • Pai si nu mai ai garantie ? normal ar trebui sa ai ca n-ai depasit 100k !!

                De curiozitate iti consuma ulei la acest rulaj ? ai GPL pe ea ?
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Pentru 10k crezi ca te mai baga careva in seama?

                  Comment


                  • Cum adica ?? pai daca masina este produsa in 2014 teoretic inca este in garantie !! POate sa aiba probleme in garantie si la 99999 km ! garantia trebuie acordata.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Doar daca reviziile s-au facut la reprezentanta Dacia...
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Masina are 90000 de km

                        Am intarziat la o revizie si m-au scos ca am depasit km.nu consuma ulei ..nu scoate fum.am instalatie de gaz tomaseto

                        Masina merge bine si pe benzina si pe gpl.este in regim de taxi dar eu lucrez pe ea.ma gandesc sa nu fie un senzor ceva.pe tester mi-a dat eroare la pistonul unu,a doua oara cand am facut tester eroare senzor motor.daca nu am chechul aprins masina merge in parametrii.cand se aprinde nici cu treapta 1 nu pot sa merg,motorul merge subturat si da sa se opreasca.si este mai galagios ca si cum ar merge in 3 pistoane
                        Last edited by nick12345; 26 September 2016, 14:10. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • garantia este pana in 100.000 km. Punct. Nu se negiciaza. Sigur nu au fost alte cauze? De ex, revizia facuta la 21.000 km de la ultima revizie?

                          Comment


                          • Poate a mai intalnit cineva problema asta.dupa ce imi sterge eroarea masina merge normal cateva zile dupa care se aprinde.pot sa zic ca merg1000-2000 de km.imi mai spunea un mecanic sa nu cumva sa am un scurt pe instalatie

                            Trebuia sa merg la 40000 de km si am fost la 46700 si m-au scos din garantie
                            Last edited by nick12345; 26 September 2016, 14:14. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • GPL -ul pus de fabrica ? cand iti da acea eroare ? cand mergi numai pe gaz ?
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • De obicei merg numai pe gaz.cand imi apare eroarea ii dau pe benzina si tot la fel merge.nu se schimba nimic.gpl-ul nu e pus de fabrica.l-am pus la constanta tomasetto

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google