Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa achizitiona roata de rezerva redusa.
    Acum mai mult loc sub potbagaj ca sa zic asa.
    sigpic

    Comment


    • Dupa mine, acest tip de bandouri este mai util decat cele originale, pozitionate la baza portierelor:

      Comment


      • Doua Intrebari.
        1. La proiectoarele de ceata ce becuri sunt? tot h11 sau le-au schimbat astia de la dacia cu altceva.
        2. Vreau sa cumpar aparatori de noroi pentru rotile din fata si din spate dar nu stiu concret cum trebuie sa arate pentru logan 2,mentionez ca nu vreau de origine.
        O poza, link ceva ar fi binevenit.
        Multumesc anticipat.
        Captain of the black pearl

        Comment


        • 1. H16
          2. iti pot da coduri doar pentru original
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Multumesc Torquemada , am gasit si eu pdf-ul cu aparatorile de noroi de origine si codurile , dar mi se par scumpe si nici nu acopera bine aripa si bara.
            Captain of the black pearl

            Comment


            • Decat nimic, sunt bune si alea, desi mai scazi garda la sol (la urcat borduri).
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Atentie la becurile de proiectoare sun H16 19w.
                A nu se confunda cu H16 simplu.
                sigpic

                Comment


                • Am o intrebare legata de modalitatea de fixare a unei plase pentru fixat bagajele in portbagaj. La Stepway II al meu am in partea de la baza banchetei doua agatatori de unde as putea agata carligele plasei dar in partea cealalta nu sunt. Am gasit doar gauri acoperite cu niste dopuri de cauciuc.
                  Intrebarea mea este daca exista cumva in configuratorul Dacia niste accesorii tip carlige care sa intre in gaurile alea de care sa pot agata carligele plasei sau daca stiti voi alta solutie testata deja, pana sa incep sa improvizez.

                  Mersi

                  Comment


                  • Ce ai gasit tu sunt locurile de prindere ISOFIX pentru scaunele pentru copii, nu pentru plasa despartitoare. Pentru plasa fixata pe podea, la Stepway nu ai carlige, doar la MCV sunt.

                    Totusi exista asa ceva, nu-mi dau seama daca carligele de fixare sunt prinse de tava

                    Vezi si asta si asta
                    Last edited by t0rquemada; 25 March 2014, 16:14. Reason: Automerged Doublepost
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Imi pare rau ca nu am apucat sa fac si o poza dar ... in reprezentanta dacia am studiat si eu mai amanuntit portbagajul unui MCV. In cele patru colturi ale fundului portbagajului exista carlige de prindere fixate direct in caroserie (suruburi infiletate cred). La noi (logan berlina) acestea nu exista insa locurile de fixare a elementelor exista. Acum nu stiu ce presupune instalarea lor la noi (daca e doar o chestie plug & play) sau trebuie facute si alte modificari ... dar cred ca nu e mare lucru de instalat aceste elemente de fixare.

                      Originally posted by t0rquemada View Post
                      ...nu-mi dau seama daca carligele de fixare sunt prinse de tava
                      Nu, sunt prinse de podeaua de tabla a masinii.
                      Last edited by M.FLORIN; 25 March 2014, 17:21. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • In lipsa de altceva, mi se pare ok prinderea plasei de ochiurile de la ISOFIX dar in partea cealalta n-am solutie.
                        V-am atasat sa vedeti cum arata. Nu stiu la ce folosesc gaurile alea acoperite cu capace de cauciuc, poate merge facuta o prindere acolo, cumva.
                        In podea n-am locuri de prindere ca la MCV, poate ca sunt sub capacul acela metalic, doar ca e sudat.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Prinderile gen mcv sunt sub mochetele laterale ...
                          Attached Files
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Oare se potriveste fix pe fix rama asta de bord ? ar fi o idee pt un bord putin mai echilibrat,din cate stiu se pune pe symbol 2013,astept niste pareri http://www.okazii.ro/accesorii-auto/...an--a145382161

                            Comment


                            • Si tubulatura de climatizare cum o conectezi? La Logan II e pe rotund, la Symbol pe dreptunghi.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by shark 2013 View Post
                                Oare se potriveste fix pe fix rama asta de bord ? ar fi o idee pt un bord putin mai echilibrat,din cate stiu se pune pe symbol 2013,astept niste pareri http://www.okazii.ro/accesorii-auto/...an--a145382161
                                dar de ce vrei acea rama?ti se pare mai frumoasa?asa e romanu.nicidata nu ete multumit,daca puneau din fabrica masca cu gurile dreptunghiulare,noua ne trebuia cu gurile rotunde....asa ceva.....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google